שפיכה מוקדמת – טיפול מיידי

טיפול בשפיכה וגמירה מהירה

תוכן עניינים – שפיכה מהירה

 1. הקדמה – בעיית השפיכה המוקדמת
 2. הטיפול המשולב של ד"ר דריי
 3. שפיכה מהירה – מי קובע מה נחשב מהר?

שיטת 7 השלבים:

 1. השלב הראשון – הקשבה,הכרה והבנת המטופל
 2. השלב השני – שלב ההסברים
 3. השלב השלישי – טיפול תרופתי ורגשי
 4. השלב הרביעי – תגובת הפרטנרית והכרת הגוף
 5. השלב החמישי – תרגילים למניעת שפיכה מהירה
 6. השלב השישי – הפסקת הטיפול התרופתי
 7. השלב השביעי – סיום התהליך

הקדמה – בעיית השפיכה המוקדמת

אחרי אלפי סיפורים של פציינטים ומאות ניסיונות, פיתחתי טיפול לבעיית שפיכה מוקדמת שהפך להיות סוג של סינתזה בין מתודולוגיות קיימות, משולב בעזרה תרופתית ייחודית שעליה הגנתי ברישום פטנט.

השילוב בין עבודתי כרופא והכרת כל תופעות הלוואי של כל התרופות שגורמות לעיכוב השפיכה ועבודתי כפסיכותראפיסט מיני וזוגי היוו את הבסיס לשיטת הטיפול שהמצאתי .

חשוב לציין ששפיכה ואורגזמה אינן מילים נרדפות. רוב הגברים לא מודעים לכך שהתהליכים של השפיכה והאורגזמה הם תהליכים שונים זה מזה, והמנגנון לכל אחד מהם פועל באופן עצמאי. לפי תורת הטנטרה, כשגבר שופך הוא מאבד את כוחו, ושחרור הזרע גורם לו לאבד חיות.

מטרת הטכניקות שונות של מיניות טנטרית היא להגיע לאורגזמה בלי לשפוך זרע כדי לשמור על הכוח. גם אם לא נתייחס לתיאוריה הטנטרית שמקשרת בין שפיכה וכוח, ברור שהשפיכה מסיימת את המגע המיני.

בעיות של שפיכה, אם או בלי אורגזמה, מאופיינות בכך שהגבר לא שולט על העיתוי של השפיכה שלו, והיא מתרחשת מוקדם מהרצוי. במקרים מסוימים השפיכה היא ללא אורגזמה והיא אינה מלווה בתחושת הנאה, שחרור וסיפוק. לכל הבעיות המיניות הללו ישנו פתרון טיפולי יעיל ומיידי.

הטיפול המשולב של ד"ר דריי לעומת הטיפול התרופתי הקונבנציונלי

לד"ר דריי יש טיפול תרופתי מיוחד שמוגן בפטנט שמלמד את הגוף לשכלל ולהאריך את הזמן שלוקח להגיע לשפיכה עד שליטה מלאה והפסקת הטיפול התרופתי. הטיפול החדשני של ד"ר דריי בשפיכה מוקדמת מטפל בסימפטומים ובגורמים לבעיה ולא בבעיה עצמה, לכן בניגוד לטיפולים שפותרים נקודתית את הבעיה כאן מדובר בפתרון לשפיכה מוקדמת שהוא קבוע ולטווח ארוך.

הטיפול המשולב של ד"ר דריי

אמנם הוא איטי יותר מהטיפול התרופתי, אך בסופו תלמד לשלוט בשפיכה שלך ללא שום תלות בתרופה כזו או אחרת, למעשה מהרגע שאתה לומד איך לא לגמור מהר ולשלוט בשפיכה שלך זה כמו לרכב על אופניים ברגע שלומדים זו יכולת שמלווה אותנו לכל החיים. כך שהיתרונות של הטיפול הזה הם ברורים, מה גם שאחרי שאתה רוכש את השליטה בגמירה אין צורך להוציא כספים נוספים על תרופות.

לרוב הטיפול אצל הסקסולוג מביא את התוצאות הטובות ביותר לשליטה בשפיכה, והוא אחד מבין היחידים שפותר את הבעיה גם לטווח הרחוק. בטיפול משולב אצל הסקסולוג ישנה התייחסות לשני המישורים – נפשי ופיסי.

הטיפול הנפשי מטרתו לזהות חרדות או קשיים בין בני הזוג. הטיפול האקטיבי שם דגש על תרגילים להפחתת הרגישות לשפיכה ותרגילי נשמה להורדת הלחץ לצד הטיפול התרופתי.

הטיפול בשפיכה מוקדמת אפקטיבי וב-90% מהמקרים הפציינט שולט על השפיכה שלו כבר בתום הפגישה הראשונה. השיטה הביאה לשיפור חיי המין של אלפי גברים בארץ ובצרפת, והתוצאות מרשימות ומפורטות להלן. אין אף פתרון שמטפל בבעיית השפיכה המהירה ביעילות כזו.

שפיכה מהירה – מי קובע מה זה מהיר?

שפיכה מוקדמת לא מוגדרת במושגים של זמן, אלא במושגים אינדיבידואלים של צורך. כל שפיכה שהיא מהירה מידי עבור הגבר או עבור האישה, עוד בטרם הגיעו לסיפוק היא שפיכה מוקדמת. 7 מכל 10 גברים סבלו, סובלים או יסבלו משפיכה מהירה ומקושי לשלוט בשפיכה. בעיית שפיכה מוקדמת היא הבעיה המינית הנפוצה ביותר אצל גברים. היא פופולארית יותר מבעיות שפיכה מאוחרת, בעיות זיקפה, אימפוטנציה וחרדת ביצוע.

שלבים מקדימים בכל טיפול בשפיכה מוקדמת – השלב הראשון

השלב הראשון וההכרחי בתחילתו של הטיפול הוא שלב ההקשבה. אם יודעים להקשיב לפציינט – הכל יכול להיאמר כבר בייעוץ הראשון. למדתי לשתוק הרבה בשלב זה ולכתוב הכול. אני צריך להבין מה הביא את הפציינט לפנות לטיפול ולקלוט כמה שיותר  פרטים ,מידע ונתונים שיאפשרו הבנה של המצב. כמו כן, אני מברר מהו תאריך ומקום של המטופל, האם חי לבד ואת עבר רפואי: ניתוחים, אלרגיות לתרופות או אלרגיות כלליות, עבר פסיכולוגי, טיפולים תרופתיים, עישון או התמכרויות אחרות

השלב השני

השלב המקדים השני של טיפול בבעיית שפיכה מוקדמת הוא גם שלב ההסברים שבו אני מלמד את הפציינט להכיר את הפיזיולוגיה שלו, את התפקוד הפסיכולוגי שלו ולהבין את המעגל הסגור שבו הוא נלכד בתוכו ומציג את הטיפול שמתחיל.

עם הזמן והניסיון הכנתי הוראות הפעלה פשוטות שקרובות לאמת הפיסיולוגית. בבסיסן קיימת הידיעה שהשפיכה היא רפלקס . הקולטנים של הרפלקס הזה נמצאים באזור העטרת שבאיבר המין ובחיבור בין העטרת ובין איבר המין באזור שהוא קטן כמו מטבע. כמו כל חלקי גופנו הקולטנים מחוברים לעצבים שמעבירים להם מידע על הגירוי שלנו. הקולטנים מתגרים משני מקורות – מחיכוך ומגירוי. חיכוך כתוצאה מחדירה, אוננות או מין אוראלי שעולה עד שלב מסוים ואז מעביר מידע לצד העצבי של השפיכה, שלא נמצא במוח אלה בחוליות התחתונות של עמוד השדרה.

המקור השני של הגירוי נמצא במוח והוא קשור למצב של גירוי מיני. ככל שהגירוי גדול יותר, יותר קולטנים מעבירים מסר של גירוי. כמו כן, לעיתים תכופות הקולטנים מתבלבלים ועשויים לתרגם גם מצב של לחץ ושל עייפות למסר מיני. לכן, ככל שנהיה מגורים במוח יותר נגמור יותר מהר.

בעית הגמירה המהירה והשליטה בה טמונה ברפלקס השפיכה

זהו שלב ההסבר האחרון והחשוב ביותר – לרפלקס השפיכה יש שתי תכונות שהן גם שתי בעיות .

אם אנחנו מצליחים לזהות את הסימנים לפני השפיכה אנחנו יכולים לעצור, מה שמאפשר לדחות בצורה מאוד מוגבלת את השפיכה. בנוסף, לגוף שלנו יש זכרון שמשכלל כמו מחשב את הזמנים של השפיכה בשבועיים האחרונים שקדמו לאקט האחרון כך שהגוף שלנו מחשב את הממוצע הזה ונותן וגוזר ממנו את זמן הגמירה שלנו בפעם הבאה.

אם נלמד איך לשלוט על השפיכה ואם משנים זאת, ממוצע הזמן יגדל לקראת הפעם הבאה.

אם בגלל עייפות או לחץ , זמן השפיכה יתקצר הרי שגם בפעם הבאה הממוצע יגרום לכך שנשפוך עוד יותר מהר.

לכל גבר בתחילת יחסי המין שלו בחיים קיים זמן שפיכה נורמאלי – לא איטי ולא מהיר. במקרים בהם הגבר מתחיל את המיניות שלו עם חינוך מיני מתאים ופרטנרית מנוסה שאומרת לו מה לעשות ומתי לעצור הוא ילמד די מהר ויישאר בטווח הנורמאלי. לעומת זאת, הוא מתחיל את המיניות שלו בלחץ, בתנאים לא נכונים או עם פרטנרית לא מנוסה או נערת ליווי שמזרזת אותו תהיה השפיכה מהירה והעניין יהפוך גם לדפוס המיניות שלו.

כאן זהו המקום לצין כי 80% מהגברים הסובלים משפיכה מוקדמת מתחת לגיל 40 והיגעו אלי לטיפול,  התחילו את חיי המין שלהם בדרך זו . הם מגיעים אלי בגלל שתי אכזבות:

 1. אי יכולת לענג את הפרטנרית
 2. אי יכולת ליהנות בעצמם .

בגלל שהמרכז העצבי הטכני של השפיכה הוא בגב התחתון בעמוד השדרה והמרכז של ההנאה נמצא במוח באזור הקורטקס – ניתן להגיע לשלב של שפיכה מהירה ללא כל הנאה . נשים צריכות לדעת שזה לא שהוא נהנה והיא לא. הגבר אמנם שפך אך לא נהנה, כך ששני הצדדים לא נהנים.

הזדהות ומודעות

כשהגבר שם לב שהוא סובל משפיכה מהירה,  עלולה המודעות לבעיה להחמיר את מצבו ולהכניס אותו למעגל סגור בן שלושה שלבים, במקום להראות לו את הדרך לפתרון לשפיכה מוקדמת.

שלב ראשון – ככל שהוא חושב על השפיכה המוקדמת הוא דואג יותר, נלחץ יותר וגומר יותר מהר. המתח, העייפות והפחד מכישלון, כמו הגירוי המיני וגם העייפות יגרמו לו לגמור יותר מהר.

שלב שני – הוא פחות מעז ליזום יחסי מין או להתקרב בכלל לפרטנרית שלו. לפעמים גם לפרטנרית כבר לא יהיה חשק. היא יודעת איך זה מתחיל ואיך זה נגמר ונמצאת בתחושת ייאוש . יחסי המין יהיו יותר נדירים, וכשכבר יקרו הגבר יהיה עוד יותר מגורה ועצבני ויגמור עוד יותר מהר.

שלב שלישי – כדי לפצות את בת הזוג, הגבר מפתח את טכניקות המשחק המקדים שלו . אני מקבל לטיפול מיני גברים שהופכים להיות אלופים במשחק המקדים, אך הבעיה שככל שהגבר מתגרה בשלב המשחק המקדים כך הוא מגיע מגורה יותר לשלב החדירה והופך את הבעיה לקשה יותר. ישנם מקרים שבת הזוג יכולה לקבל את הפיצוי הזה בדרך לא טובה ולהרגיש שזה מגיע במקום הדבר האמיתי שהוא בעיניה החדירה, והן מסרבות לפיצוי הזה ואז דוחות את הגבר ואת המשחק המקדים והזוג נמצא בסכנה.

הפתיח הזה בשלב ההסברים והמודעות מאפשר לגבר להזדהות, מרגיע אותו ועוזר לו להכיר את המנגנון התפקוד הגופני שלו על מנת שיוכל להבין מה קרה לו ולפעול למען השינוי. זהו רגע מתאים לדבר על המשך הטיפול בשפיכה מוקדמת בשלמותו: עבודה על השליטה בשפיכה ואיך לזהות את הסימנים והסיבות לשפיכה המקודמת .

שלב 3 – טיפול תרופתי ורגשי לשפיכה מוקדמת

תרופות ותכשירים מעכבי שפיכה

השיטה המוכרת ביותר היא שימוש במשחות אלחוש שלמעשה הופכות את ראש הפין לרגיש פחות ולכן נמנעת פליטת זרע מוקדמת עוד לפני החדירה. את המשחות יש למרוח זמן מה לפני החדירה. יחד עם זאת, התכשירים האלו יעילים רק ב-50% מן המקרים והאלחוש של הפין עשוי לגרום לתחושה חלשה יותר בזמן החדירה דווקא אצל האישה. בכל מקרה, חשוב לקנות משחה עם אישור של משרד הבריאות שידוע מהם החומרים הפעילים בה.

בחומרי אלחוש אלו מומלץ להשתמש כחלק מהטיפול המשולב רק במקרים בהם הרגישות גדולה מאוד. יש לזכור כי טיפול זה הינו נקודתי ואינו עוקר את בעיית השפיכה המוקדמת מן השורש, אלא רק באופן זמני. לכן, טיפול שיכלול רק חומרי אלחוש, ללא ייעוץ נוסף מהסקסולוג, ייצור בסופו של דבר תלות של הצרכן במשחה. כמו כן, חומרי האלחוש יוצרים עם הזמן תחושת קהות באיזורים הרגישים ומונעים את ההנאה עתידית מיחסי המין.

לסיום, חשוב מאוד לרכוש את החומרים אך ורק מבית מרקחת ורשתות מתמחות ולא ממקומות מפוקפקים – יש לזכור כי זוהי תרופה לכל דבר ויש להשתמש בה בצורה אחראית.

יש גם תרופות ממשפחת ה-SSRI שנמצאו יעילות. מדובר בתרופות שבדרך כלל ניתנות בצורת כדורים לטיפול בחרדה ודיכאון, כך שהן דורשות היוועצות עם רופא וניתנות אך ורק במרשם. אחוזי ההצלחה של תרופות אלו הינה גבוהה, אך לא גבוהה מאוד. מעריכים כי אחוזי ההצלחה שלה נעים בין 70-75%. בעבר היה מקובל לפתור את בעיית השפיכה המוקדמת עם תרופות חזקות יחסית מהמשפחה האנטי-פסיכוטית, אך תופעות הלוואי החזקות שלה אל מול היעילות הורידו את הפופולאריות שלהן.

עוד תרופה מפתיעה היא טרמדול ממשפחת משככי הכאבים. היתרון של התרופה הזו הוא בכך שהיא נוטה פחות לגרום להתמכרות, אם כי עדיין יש להיזהר בשימוש ממושך וקבוע.

פתרון מפתיע נוסף הוא השימוש בקונדום, כשניתן גם להזמין באינטרנט (או לחפש בחנויות מין) קונדומים עם חומר אלחוש ולא רק עם חומר "לתחושה עוצמתית יותר".

שלב 4

כחודש לאחר הטיפול התרופתי הפציינטים מספרים שמשהו השתנה. הם מרוצים מאוד מהטיפול ומהשיפור בבעיית השפיכה, מקבלים את הטיפול בשפיכה מוקדמת וסומכים עליו. בשלב זה אני שואל מה הייתה תגובת הפרטנרית ומה היו ההערות שלה. אם ההערות היו חיוביות זהו סימן מאוד טוב ואפשר לצפות ממנה לשיתוף פעולה בהמשך הטיפול.

אם היא לא התייחסה לשינוי או הגיבה בשלילה אנו מצפים לחוסר שיתוף פעולה ול"אויבת במיטה".

לאור תגובתה, אנחנו מחליטים האם לספר או לא לפרטנרית שהוא לוקח תרופות לטיפול בגמירה מהירה.

הרבה פעמים אני ממליץ לפציינט לא לספר לבת הזוג שהוא לוקח תרופה, אלה רק לשתף בעובדה שהוא בטיפול.

בשלב זה אני שואל האם השתנתה תדירות יחסי המין . אני ממליץ לקיים יחסי מין לפחות פעם ועדיף פעמיים בשבוע ולשים דגש על תגובת הפרטנרית. חשוב לא להנציח ולהעמיק את המתיחות (שקיימת ממילא אצל אישה שאין לה חשק מיני)  ולא להגיע למשבר זוגיות. חשוב לא להציג את בת הזוג כבעייתית ולא לכפות עליה את התכיפות החדשה של יחסי המין כדרישה חלילה, אלא לשתף אותה בכך שהוא מתחיל טיפול חדש ולבקש את עזרתה ולהתאים עצמה ולנסות לקיים יותר יחסי מין.

הכרת הגוף מחדש כחלק מהטיפול בשפיכה מוקדמת

בשלב הזה אני מסביר למטופל שהגיע הזמן ללמוד על עצמו לעומק על מנת לפתור את בעית השפיכה לטווח הארוך. עד כה הוא היה צריך רק להנות מאפקט התרופות שהעניקו לו זמן נוסף במיטה ולדאוג לתדירות קיום יחסי המין.

כעת נדרש ממנו ללמוד לשלוט על השפיכה, לזהות את התחושות שלו ולהקשיב לגוף שלו. הוא יצטרך להרגיש את סימני טרום השפיכה ולזהות אותם. עד הטיפול הוא התרגל לפחד מגמירה מהירה שעלולה להגיע, ועכשיו צריך ללמד אותו ליהנות מהשפיכה כשתגיע. תחת הטיפול התרופתי הוא יכול לחשוב על להנות ועל הפרטנרית שלו כשעד הטיפול הוא רק חשב לא לגמור.

הוא חשב תמיד שהוא יותר מדי רגיש , ואחרי הטיפול מבין שהוא לא מספיק רגיש כי אינו יודע לזהות את הסימנים שהגוף שולח לו.

בצורה סכמתית, אני מתאר לפציינט את המהלך הפיזי של הגירוי שמופיע טרום שפיכה .

הסימן הראשון מתחיל בגב התחתון , תחושה של חום, הזעה, התכווצות שרירים מקומיים, ואחרי כן הגירוי עובר ומרגישים את התכווצות שרירי הישבן ואחר כך התכווצות עור שק האשכים ואז התכווצות דרכי הזרע בבטן התחתונה ואז דקירות באזור העטרת.

לכל התחושות האלה יש גם תחושות אישיות שאבקש ממנו לתאר לי אותן.

הזמן של תהליך הלמידה מחדש לוקח כשלושה חודשים ואני רואה את הפציינט כל חודש.

שלב 5 – שפיכה מהירה – תרגילים

שלב זה כולל משימות לפציינט .לתרגל את טכניקת הסטופ אנד גו שתי הפסקות של שתי דקות כשמזהים את סימני הטרום שפיכה ולצאת מהנרתיק. צריך לבצע את התרגיל לא יותר מחודש כי התרגיל לא אהוד על ידי הפציינט או הפרטנרית. כמו כן, אני מתאר לו את איזור רצפת האגן, מרקם השרירים ותפקידם ושולח אותו לגלות אזור זה ולחזק ולאמן את שרירים אלה ונותן לו תרגילי חיזוק עד הייעוץ הבא.

טיפול עזר נוסף הוא תרגיל זוגי של "לחץ ושחרר". מדובר בסדרה של תרגילים שהמשותף ביניהם היא העצירה של מנגנון השפיכה ממש לפני שהיא מתרחשת. את העצירה מבצעים באמצעות לחיצה על ראש הפין בשתי אצבעות. לאחר כל הפסקה מחכים כמה עשרות שניות וחוזרים על התרגיל שוב.
בדומה לתרגיל זה, ניתן לעבור לפעילות מינית אחרת שלא כוללת חדירה, ולעבור בשלב מאוחר יותר לאקט החדירה.

תרגיל נוסף הוא הגעה לנקודה הקריטית באמצעות אוננות עצמית, הפסקת האקט וחזרה עליו כעבור פרק זמן קצר.
כל התרגילים הללו יכולים לעזור לך להגדיל את סף הגירוי עד לשפיכה.
אחרי שקבענו מהו הזמן האידיאלי לזוג למיניות טובה אני אבקש מהפציינט להפוך לצופה חיצוני ביחסי המין שלו.

מפני שהחדירה יותר ארוכה הגירוי כבר אינו לגמרי מכני.

הודות לתרגילי שפיכה מהירה יחסי המין התעשרו בשינויים בקצב, בתנוחות, ברגעים שכל אחד לוקח לעצמו נשימה והפציינט לומד לנהל את תוספת הזמן שניתנה לו כדי לספק לעצמו ולפרטנרית שלו תוספת  הנאה.

אני מבקש ממנו לזהות את ההאטות הספונטניות האלה ואת השינויים החדשים בקצב שמתאימים עכשיו לדרך הפעולה החדשה שלו.

אני מבקש ממנו ללמוד להוביל את יחסי המין כמו שהוא רוצה ולבצע הפסקות כמו קודם אבל עכשיו רק לתאם אותן לרגע של שינוי תנוחה או הפסקה ספונטנית בת שתי הפסקות קצרות של שתי דקות ולפחות שלוש הפסקות של דקה.

זה הרבה יותר קל לביצוע כי ברגעים אלה הגירוי אינו מקסימלי והגיוני לעשות הפסקה ברגע זה.

האישה לא מרגישה שהמאהב שלה מפסיק בצורה לא ברורה או לא הגיונית, והיא יכולה להשתחרר להפסיק לדאוג ממה שיכול לקרות וליהנות .

הפציינט מוצא הנאה בלנהל ולהוביל את היחסים, בשונה מהגירוי המכני שהיה לו קודם. הוא לומד לפנטז ולהנות מהפנטזיות שלו.

לגלות מה זה להיות מאהב טוב ולשפר את הזוגיות. לא כמשימה או מטלה.

אחרי שפתרנו את בעיית השפיכה המוקדמת, הפרטנרית מקבלת מחדש את המקום שלה בקשר האינטימי .

לעתים קרובות זה זמן טוב לראות מה באישה כל כך מפחיד ולא מוכר לפציינט ולהכיר לו את מנגנון ההנאה שלה שגם הוא היה מפחיד ולא מוכר, כך שעד היום לא התפנה לחשוב עליה.
כעת המטופל צריך להתמודד איתה וליהנות ממנה על מנת שתהפוך לחלק מרכזי ביחסים האינטימיים בין השניים.

שלב 6 – הפסקת הטיפול התרופתי

זה השלב הראשון של העצמאות שלהם. בסיום הטיפול התרופתי זהו גם השלב בו הפציינט מזהה בדיעבד את השלב שבו הוא פיתח שליטה על השפיכה גם ללא התרופות.

בשלב זה מתחילים להוריד בצורה הדרגתית את המינון של התרופות לטיפול בשפיכה מוקדמת תוך שמירה על תהליך חיובי של יחסי המין. אני מוודא שהפציינט ממשיך לבצע את התרגילים למניעת שפיכה מהירה ואת אימון שרירי ריצפת האגן בצורה יומיומית. כמו כן, אני מסביר לו כי עליו לשלב את התרגילים הללו ביחסי המין.

אם אני מרגיש לחץ מצד המטופל בנוגע להפסקת התרופות ניתן לעבור לטיפול חלופי משלים הכולל שימוש בצמחים, מגנזיום או ויטמין בי 6 לזמן ארוך. אלו נחשבים כפתרון טבעי לשפיכה מוקדמת והם יעילים מאוד ולא מסכנים גם בתקופות שימוש ארוכות.

זמן הפסקת הטיפול התרופתי נע בין 6 חודשים עד שנה מתחילת הטיפול .

עברנו דרך ארוכה.

הפסקת הטיפול היא הדרגתית ונמשכת על פני מספר מפגשים.

בייעוצים האחרונים אני מעוניין לפגוש גם את בת הזוג.

הרבה פעמים היא לוחצת להפסיק את הטיפול התרופתי ובן הזוג קשור מאוד לתרופות.

כל אחד מהם יודע מה הוא הפסיד ומה הוא הרוויח בטיפול הזה.

לפעמים היא מבקשת להעלות בעיה שעלתה והתגלתה כתוצאה מהטיפול.

היא מרגישה במקום בטוח לדבר על רגשותיה כי היא רואה את השינוי שקרה לפרטנר שלה .
היא בוטחת במטפל.

שלב 7 – סיום התהליך בדרך לעצמאות וחיי מין מאושרים

חשוב להגיד שלום. זו חותמת של העצמאות הטוטלית של המטופל.

בד"כ הפציינטים די מפחדים להישאר ללא עזרה תרופתית. ברוב המקרים הם רוצים להישאר במעקב. הייעוצים נמשכים והופכים מטיפול בבעיית שפיכה מוקדמת לטיפול אחר על מחשבות יותר עמוקות ותפיסה יותר רחבה על מיניות, הנאה ,עבודה, זוגיות, חשק מיני ודרך לשפר את חייהם בתחומים אחרים.

צריך להמשיך עם הייעוצים במשך חודש או חודשיים ולפעמים גם שלושה חודשים ועד חצי שנה כדי לאשר שהשינוי אכן יציב.

בנוגע לטיפולים משלימים אחרים – 10%  ממשיכים בפסיכותרפיה, בעוד חלק מהפציינטים האחרים רוצים להמשיך בטיפול של ניהול מתחים בתחומים אחרים.

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו