חוסר מיניות

א asked 3 שנים ago

שלום
אנחנו נשואים מעל 10 שנים ומכירים 12 שנה. הסקס בינינו מעולם לא היה סוער ותדיר. ייתכן שהחינוך הדתי והחינוך בבית של אשתי גם גרם לזה. מבחינתי הייתי מתפנק ונהנה כל יום אבל זה קורה בעיקר בראש שלי. מבחינתה זה פעם בהרבה זמן.
תמיד כאב לה בחדירה. מבחינתה כך נשים מרגישות בסקס, ומה שרואים בסרטי פורנו וסרטים הוליוודיים זה לא אמיתי. כשנתקלתי בזה שיש וגניסמוס ועוד כאלה תופעות, העליתי זאת בפניה אבל היא לא מצאה לנכון שיש לה משהו שדורש טיפול. וכך נאשר עד היום.
בנוסף יש לה פריצת דיסק אז יש לפעמים (לעיתים יחסית רחוקות) פיקים של כאבים ואז באופן ברור אין מה לדבר על סקס, אבל בגלל שהיא מפחדת על הגב שלה, היא גם לא עושה שום כושר או משהו בכיוון, לא רוצה לנסות תנוחות, אפילו נקרא להן 'בסיסיות' (לא השטויות בסרטים ולא קאמה סוטרה…), בערבים היא עייפה ונגמרת.
אני גם משתגע שאין לה טיפת מיניות – ללבוש משהו שנראה טוב עליה, איפור, משהו… הכל פרקטי להכאיב. אין לה, והיא גם לא מאמינה, בלבוש סקסי. אני יודע שלא חובה ולא הבגד עושה את העניינים, אבל זו רק דוגמה לחוסר מוחלט במיניות. אני ממש מתבאס כשאני כותב את זה.
הייתי רוצה שהיא תהיה יותר בנושא, יותר זורמת ופתוחה. הפתעתי וקניתי לה 'סטיספייר', אביזר מין לנשים שראיתי רק המלצות טובות עליו, היא גם קראה עליו דרך חברות שלה שהמליצו, אבל כשנתתי לה, היא ממש נרתעה ושניה אחר כך אפסנתי את זה בקופסה (אני מתלבט אם להציע לה שוב, או לנסות למכור את זה. מישהו רוצה סטיספייר חדש לגמרי?)
בינתיים אני *מת* לסקס, מודה שמוצא פורקן לא מעט בדמיון ובסרטים פה ושם, וזה הגיע למצב שאני מחפש באינטרנט לרעיונות איך לדכא באופן מודע חשק מיני אצלי, שלפחות לא אהיה כ"כ מתוסכל. כאילו אני ממש מדמיין שהיא רוצה באיזה ערב לעשות סקס, ולא עומד לי כי אני לא מעוניין!
מיותר לציין שאני יכול לספור על יד אחת את מספר הפעמים שאנחנו עושים סקס בשנה!!!
HELP

1 Answers
mordechay צוות answered 3 שנים ago

שלום א', אתה מתאר מצב מתסכל מאוד של פערים בחשק המיני ובכלל בהשקפת העולם בכל הנוגע במיניות. אין ספק שהחינוך הוא חלק בעיניין, אבל גם חוויה של כאב ביחסי מין כפי שאתה מתאר אצל אשתך לא מעוררת רצון לקיים יחסים. היא צודקת שהדברים שרואים בפורנו אינם אמיתיים, אבל כאבים ביחסי מין אינם מצב תקין אצל אף אישה. מצד שני, לאישה במצבה, אין שום טעם לקנות אביזרי מין, ובטח שלא בהפתעה. אולי כדאי לך לחשוב עם עצמך איפה אתה מעודד אותה וגורם לה להרגיש נשית ונחשקת, בלי לצפות ליחסי מין בתמורה.
לא ציינת פרט מאוד חשוב, והוא האם אתה אוהב את אשתך, והאם אתה מעוניין להישאר במערכת היחסים הזאת. אם כן, עליך בלי ספק לפנות לעזרה מקצועית. עדיף עם בת הזוג, אבל גם בלעדיה, בשלב ראשון, אם היא לא מעוניינת. מטפל מקצועי יידע להדריך אותך כיצד להביא אותה לטיפול בצורה שלא תעורר אנטגוניזם. אין ספק שצריך לטפל בגורם לכאב שלה ובתפיסת המיניות שלה, אך במקביל אחרי יותר מעשור של פערים כאלה, עם כל המשקעים שהותירו, יעזור לכם גם טיפול זוגי. זה עשוי להיות תהליך ארוך ולא פשוט עבור שניכם, אך בסופו אתם בהחלט יכולים למצוא את עצמכם בזוגיות ומיניות טובה. אשמח להכיר אתכם ולעזור לכם.

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו