הקצב שלו – הקצב שלה: תזמון הוא מילת המפתח

נתחיל מהמובן מאליו: אף שהם בנויים בצורה מאוד דומה, גברים ונשים מגיבים פיזיולוגית למין באופן שונה.

מעגל התגובה המינית מורכב מארבעה שלבים:

 1. ריגוש – אצל הגבר, הגופים הספוגיים בפין מתמלאים בדם ומופיעה זקפה והתכווצות של האשכים. אצל האישה, מתנפחות דפנות הנרתיק ומופרש חומר סיכה, השדיים, הפטמות והדגדגן עשויים להתמלא ולהזדקר. תחושת חום ונעימות מתפשטת באיברי המין ובכל הגוף. זה שלב המשחק המקדים.
 2. פלאטו/המשך העלייה במתח המיני – עולה קצב הלב ומתגברת הנשימה, זרימת הדם לאיברי המין מתגברת ומובילה לזקפה חזקה יותר אצל הגבר ולרגישות רבה יותר בנרתיק עם הפרשות מוגברות. זה הזמן לחדירה.
 3. שיא/אורגזמה – שרירי רצפת האגן, הנרתיק והרחם או הערמונית וצינור הזרע בהתאמה, מתכווצים ויוצרים את גלי האורגזמה.
 4. הרפיה – לאחר האורגזמה גודש הדם עוזב את איברי המין, הזקפה יורדת, הפין והאשכים חוזרים למצבם הטבעי וכך גם הנרתיק, השדיים והפטמות. הדופק, הנשימה וטמפרטורת הגוף חוזרים גם הם למצב הרגיל.

על פניו, המעגל זהה, אולם משך הזמן שבו מבלים גברים ונשים בכל שלב שונה. אצל גברים, שלב הריגוש הראשוני קצר מאוד. מרגע שהתגרו והגיעו לזקפה הם נמצאים במסלול המראה ישיר אל עבר השיא, שלאחריו הם צונחים לרגיעה. לו היינו מנסים לתאר זאת בצורה גרפית היינו רואים עליה חדה וישרה ולאחריה ירידה חדה לאפס. נשים לעומת זאת, חוות את הגירוי המיני שלהן בגלים. שלב הריגוש שלהן ארוך מאוד ונבנה באיטיות כמו רצף של עקומות עולות ויורדות. סטייה קלה מהרצף מספיקה כדי לחסל את ההתקדמות שהושגה ולהחזיר את התהליך לנקודת ההתחלה.

בנוסף, יש לזכור שמבחינה פיזיולוגית הגבר נדרש לזמן התאוששות לפני שהוא מסוגל להגיע שוב למצב של זקפה או שפיכה ואילו נשים יכולות להישאר בשלב הגירוי לזמן כמעט בלתי-מוגבל, לעבור שוב ושוב בין שלבי השיא וההרפיה ולחוות אורגזמות מרובות בזו אחר זו ("מולטי-אורגזמה" או "אורגזמות שרשרת").

אי ההתאמה בנקודות השיא והשפל היא אחת הסיבות המרכזיות לתסכול המיני שחווים נשים וגברים במיטה. במילים אחרות, אתה מתחמם לפניה, יוזם חדירה כשהיא עדיין לא מוכנה לכך ומסיים את יחסי המין כשהיא עדיין מעוניינת להמשיך.

הפתרון בידיים שלך, תרתי משמע. הדרך הטובה ביותר לסנכרן את הגירוי המיני שלכם היא בהארכת שלב הריגוש – המשחק המקדים, ולבצע חדירה רק כששניכם מוכנים לכך. במסגרת המשחק המקדים מותר בהחלט להגיע לאורגזמה ממין אוראלי, (הדרכה ושיפור הטכניקה למין אורלי תישלח אליכם  בשיעורים הבאים) או אוננות הדדית. הגבר – בתחילת המשחק, כדי להפיג את הגירוי ולמנוע תסכול ותחושת אי-נוחות בעקבות זקפה ממושכת. אם תבצעו משחק מקדים ארוך מספיק, בסופו תוכל כבר להתאושש כדי להגיע לזקפה נוספת לצורך קיום חדירה. האישה – לקראת סוף המשחק המקדים, כדי להגיע מגורה במיוחד לחדירה ולהעלות את הסיכויים לאורגזמה נוספת במהלכה. אם משחק מקדים ארוך ובמיוחד לאחר שכבר הגעת לאורגזמה מעייף אותך, זה הזמן להכיר את צעצועי המין השונים.

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו