השלב השני בטיפול בשפיכה מוקדמת – ההסברים

שלב קודם: הקשבה וקבלת נתונים

עכשיו אני מזהיר את הפציינטים שהיום אני אעשה את רוב הדיבורים ואסביר מה זה שפיכה מדוע היא מהירה, איך אנחנו נטפל בה כי כמובן אפשר לטפל. עם הזמן ועם הנסיון הכנתי הוראות הפעלה פשוטות שקרובות לאמת הפיסיולוגית. צריך לדעת שהשפיכה היא רפלקס . הקולטנים של הרפלקס הזה נמצאים באזור העטרת שבאיבר המין ובחיבור בין העטרת ובין איבר המין באזור שהוא קטן כמו מטבע. כמו כל חלקי גופנו הקולטנים מחוברים לעצבים שמעבירים להם מידע על הגירוי שלנו. הקולטנים מתגרים משני מקורות – קודם כל מחיכוך טכני. חיכוך כתוצאה מחדירה, אוננות או מין אוראלי. החיכוך הזה עולה עד שלב מסוים ואז מעביר מידע לצד העצבי של השפיכה, שלא נמצא במוח אלה בחוליות התחתונות של עמוד השדרה, מכאן שמדובר על רפלקס מאוד טכני ומאוד מכני.

המקור השני של הגירוי נמצא במוח והוא קשור למצב של גירוי מיני. ככל שיותר מגורים אז יותר הקולטנים מעבירים מסר של גירוי , תכופות הקולטנים מתבלבלים ועשויים לתרגם גם מצב של לחץ ושל עייפות למסר מיני.

ככל שנהיה מגורים במוח יותר נגמור יותר מהר.

לרפלקס השפיכה יש שתי תכונות שהן גם שתי בעיות .

אם אנחנו מצליחים לזהות את הסימנים לפני השפיכה אנחנו יכולים לעצור, מה שמאפשר לדחות בצורה מאוד מוגבלת את השפיכה. בנוסף, לגוף שלנו יש זכרון שמשכלל כמו מחשב את הזמנים של השפיכה בשבועיים האחרונים ואז הגוף שלנו מחשב את הממוצע הזה ונותן את הממוצע הזה בפעם הבאה שנקיים יחסי מין.

אם אנחנו לומדים איך לשלוט על השפיכה ואם משנים זאת, הממוצע גדל לקראת הפעם הבאה.

אם בגלל עייפות או לחץ , זמן השפיכה יתקצר הרי שגם בפעם הבאה הממוצע יגרום לכך שנשפוך עוד יותר מהר.

לכל גבר בהתחלת יחסי המין שלו יש זמן שפיכה שהוא לא מהיר ולא איטי. ואם גבר מתחיל את המיניות שלו עם חינוך מיני מתאים ופרטנרית מנוסה שאומרת לו מה לעשות ומתי לעצור הוא ילמד די מהר.

אם להפך, הוא מתחיל את המיניות שלו בלחץ, בתנאים לא נכונים או עם פרטנרית לא מנוסה או עם נערת ליווי שמזרזת אותו אז תהיה שפיכה מהירה וזה יהפוך לדפוס המיניות שלו.

80% מהסיבות של גברים הסובלים משפיכה מוקדמת מתחת לגיל 40 שמגיעים אלי התחילו את חיי המין שלהם בדרך זו . הם מגיעים אלי בגלל שתי אכזבות:

1. אי יכולת לענג את הפרטנרית

2. אי יכולת ליהנות בעצמם .

בגלל שהמרכז העצבי הטכני של השפיכה הוא בגב התחתון בעמוד השדרה והמרכז של ההנאה נמצא במוח באזור הקורטקס – אז אפשר להגיע לשלב של שפיכה מהירה ללא כל הנאה .

נשים צריכות לדעת שזה לא שהוא נהנה והיא לא. הגבר אמנם שפך אך לא נהנה.

שני הצדדים לא נהנים.

כשהגבר שם לב שהוא סובל משפיכה מהירה, במקום שזה יעזור לו כמו בכל הבעיות בחיים שכשמכירים בהם זה תחילת הדרך לפתרון, אז במקרה זה ככל שאיננו מודעים לבעיה זו זה לא כל כך מפריע וברגע שהפכנו מודעים אז הדברים מחמירים והגבר נכנס למעגל סגור בן שלושה שלבים.

שלב ראשון – ככל שהוא חושב על השפיכה המוקדמת הוא דואג יותר ונלחץ יותר וגומר יותר מהר. המתח, העייפות והפחד מכישלון, כמו הגירוי המיני וגם העייפות יגרמו לו לגמור יותר מהר.

שלב שני – הוא פחות מעז ליזום יחסי מין או להתקרב בכלל לפרטנרית שלו. לפעמים גם הפרטנרית אין לה חשק. היא יודעת איך זה מתחיל ואיך זה יגמר ולא בא לה . בכל מקרה זה יגרום לירידה בחיי המין. יחסי המין יהיו יותר נדירים, וכך כשיקרו הגבר יהיה עוד יותר מגורה ועצבני ויגמור עוד יותר מהר.

שלב שלישי – כדי לפצות את בת הזוג, הגבר מפתח את טכניקות המשחק המקדים שלו . אני מקבל לטיפול מיני גברים שהופכים להיות אלופים במשחק המקדים אך הבעיה שככל שהגבר מתגרה בשלב המשחק המקדים כך הוא יותר מגיע מגורה לשלב החדירה וזה יהיה יותר גרוע. ישנם מקרים שבת הזוג יכולה לקבל את הפיצוי הזה בדרך לא טובה ולהרגיש שזה מגיע במקום הדבר האמיתי שהוא בעיניה החדירה והן מסרבות לפיצוי הזה ואז הן דוחות את הגבר ואת המשחק המקדים והזוג נמצא בסכנה כשלגבר אין שום יכולת לענג את בת זוגו. והוא עוד יותר נלחץ.

הפתיח הזה מאפשר לגבר להזדהות ומרגיע אותו ולהכיר את המנגנון התפקוד הגופני שלו ומתחיל להבין מה קרה לו והוא מוכן לשינוי. זה רגע מתאים לדבר על המשך הטיפול בשלמותו. נעבוד על איך לשלוט על השפיכה ואיך לזהות את הסימנים והסיבות לשפיכה המקודמת .
אני מסביר לו שעד היום בגלל הזמנים הקצרים לפני השפיכה לא היתה לו אפשרות לשלוט עליה . איך אפשר לבקש מגבר ששופך לפני החדירה או מיד אחריה לעצור את התנועות לפני החדירה.

שלב הבא: התאמת המינון התרופתי

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו