השלב הראשון בטיפול בשפיכה מוקדמת: הקשבה, קבלת נתונים והבנה

לשלב ההקשבה יש חשיבות רבה. אם יודעים להקשיב לפציינט אז הכל נאמר בייעוץ הראשון. למדתי לשתוק הרבה בשלב זה ולכתוב הכול. אני צריך להבין מה הביא את הפציינט לפנות לטיפול וצריך פרטים ,מידע ונתונים שיאפשרו הבנה של המצב. אני מברר תאריך לידה והיכן נולד, טלפון כתובת האם חי לבד , עבר רפואי: ניתוחים אלרגיות לתרופות או אלרגיות כלליות, עבר פסיכולוגי, טיפולים תרופתיים, עישון או התמכרויות אחרות.

שלב זה מאפשר לי להבין מה החשיבות שהפציינט מייחס לגוף שלו ולחייו , איזה דימוי גוף יש לו. אני מברר על מצבו המקצועי (עבודה, אבטלה ,פנסיה אי וודאות מקצועית וממתי יציבות מקצועית או לא, תחביבים.

אני מתעניין כמובן במצבו הרגשי הנוכחי ובמצב הזוגי והמקצועי של בת הזוג.

נותן לפציינט לתאר בכמה מילים איך איכות הזוגיות, אם יש. מי חשב לבוא לייעוץ, למה עכשיו, טיפולים קודמים אם היו, טיפול מיני או טיפול זוגי, והאם הפרטנרית יודעת על הפנייה לטיפול ואם היא מסכימה או שהתהליך סודי.

השלב הראשון של טיפול בבעיית שפיכה מוקדמת הוא גם שלב של הסברים שבו אני מלמד את הפציינט להכיר את הפיזיולוגיה שלו , את התפקוד הפסיכולוגי שלו ולהבין את המעגל הסגור שבו הוא נלכד בתוכו ומציג את הטיפול שמתחיל.

כבר בסוף פגישה הראשונה אני מתאים לפציינט את המינון התרופתי ומצייד אותו במרשם לתרופה שתעכב לו את השפיכה כבר בפעם הבאה שיקיים יחסי מין , כדי שכבר לייעוץ השני הוא יגיע בידיעה שהטיפול עובד.
רק בפעם הראשונה הוא יוצא עם ספק. בפעם השנייה שהוא מגיע לייעוץ הוא כבר יודע שהשיטה עובדת ושהוא יוכל להגיע לפתרון הבעיה של שפיכה מוקדמת.

השלב השני

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו