כל הסיבות לשפיכה מוקדמת ודרכי טיפול בשפיכה מהירה

אין גבר שלא רוצה להוכיח את הביצועים שלו במיטה מה שיוסיף לו עוד קצת לביטחון והדימוי עצמי שלו, ולכן שפיכה מוקדמת (או "גמירה מהירה" אם אתם מעדיפים) היא אחת החוויות הפחות נעימות שגורמת לתסכול אצל גברים רבים. חלק גדול מהם חושש לדבר על כך בשל הבושה שהם מרגישים, מה שמוביל אותם לא אחת להימנעות מיחסי מין או יחסי מין מלאים (עם חדירה).

שפיכה מהירה – מי קובע מה נחשב מהר?

ובכן התשובה לשאלה משתנה בין כל גבר וכל אישה חלק יגידו לכם שאם עוברת פחות מדקה מרגע החדירה ועד פליטת הזרע מדובר בשפיכה מוקדמת וחלק יגידו לכם שעד 5 דקות מרגע החדירה, אמנם שפיכה מהירה היא אינדיבידואלית וכל שפיכה שקורת לפני שהגבר או האישה הגיעו לסיפוק ולאורגזמה היא שפיכה מוקדמת.

זה אולי לא מפתיע שהתופעה הרבה יותר נפוצה ממה שחושבים. ההערכות מדברות על כך ש- 20% או אפילו 30% מהגברים סובלים ממנה באופן כזה או אחר. יש כאלו שאצלם היא הייתה מאז ומתמיד ויש כאלו שאצלם היא החלה כתופעה שניונית לאחר טראומה או שינויים בזקפה.

סיבות נפוצות לגמירה מהירה

הסיבות לשפיכה מוקדמת הן מגוונות, חלקן רגשיות וחלקן אחרות:

1. סיבה תורשתית: בשנים האחרונות מבינים שלשפיכה מהירה יש כנראה גם מרכיב גנטי, במיוחד מצד האב, ולעיתים הוא יכול להיות אפילו חזק יותר מהמרכיב הנרכש.

2. סיבה פיזית: הסיבה הפיזית הנפוצה ביותר היא היחלשות של רצפת האגן, מה שמסתבר קורה לא רק לנשים… ישנם גם לא מעט מצבים פיזיים נרכשים שיכולים להוביל לשפיכה מהירה, לדוגמה:

  • סוכרת
  • דלקות כרוניות בערמונית
  • דלקת של השופכן
  • פגיעה עצבית שאינה מולדת, אלא עקב חבלות או ניתוחים
  • גיל: העלייה בגיל מגבירה את הסיכוי לא רק לבעיות בזקפה, אלא גם לשפיכה מהירה

קיימים גם מקרים של עיצבוב יתר ההופכים את הפין לרגיש יותר למגע. במקרים אלו מערכת העצבים המרכזית לא מצליחה לשלוט כפי שצריך על מנגנון השפיכה.

3. היסטוריה או מצב קיים של יחסי מין "מהירים": סיטואציות בהן היה רצון לגמור מהר בגלל יחסי מין בגיל צעיר או אפילו אוננות בסתר יכולים לגרום לשפיכה מוקדמת גם בעת קיום יחסי מין מלאים אינטימיים עם פרטנר קבוע.

4. בעיה כללית בזוגיות: מלבד פעילות מינית בעייתית בעבר, ייתכן כי בני הזוג נמצאים בשלב בזוגיות בו תדירות יחסי המין פוחתת מאוד וגם כאשר הם מקיימים יחסי מין, לפחות הגבר רוצה "לסיים וללכת". גם מתחים כללים, חוסר תקשורת וחוסר אמון בין בני הזוג יכולים להתבטא בסופו של דבר במיטה.

5. חששות וחרדות: זוהי אולי הסיבה המוכרת ביותר, אך לעיתים אין קשר ישיר לחרדת ביצוע, וגם בעיות רגשיות בחיי היום יום כגון מתחים בעבודה או עם הילדים יכולים להשפיע לרעה על מהירות השפיכה.

6. פגיעה מינית: גם מצב של חס וחלילה פגיעה מינית יכולה לגרום לבעיות תפקודיות בעת קיום יחסים בשלבים מאוחרים יותר בחיים, ובכלל זאת גם גמירה מוקדמת.

איך לטפל בשפיכה מהירה?

תרופות ותכשירים מעכבי שפיכה

השיטה המוכרת ביותר היא שימוש במשחות אלחוש שלמעשה הופכות את ראש הפין לרגיש פחות ולכן נמנעת פליטת זרע מוקדמת עוד לפני החדירה. את המשחות יש למרוח זמן מה לפני החדירה. יחד עם זאת, התכשירים האלו יעילים רק ב-50% מן המקרים והאלחוש של הפין עשוי לגרום לתחושה חלשה יותר בזמן החדירה דווקא אצל האישה. בכל מקרה, חשוב לקנות משחה עם אישור של משרד הבריאות שידוע מהם החומרים הפעילים בה.

יש גם תרופות ממשפחת ה-SSRI שנמצאו יעילות. מדובר בתרופות שבדרך כלל ניתנות בצורת כדורים לטיפול בחרדה ודיכאון, כך שהן דורשות היוועצות עם רופא וניתנות אך ורק במרשם.

עוד תרופה מפתיעה היא טרמדול ממשפחת משככי הכאבים. היתרון של התרופה הזו הוא בכך שהיא נוטה פחות לגרום להתמכרות, אם כי עדיין יש להיזהר בשימוש ממושך וקבוע.

עוד פתרון מפתיע הוא שימוש בקונדום, וניתן גם להזמין באינטרנט (או לחפש בחנויות מין) קונדומים עם חומר אלחוש ולא רק עם חומר "לתחושה עוצמתית יותר".

טיפול תרופתי המשולב עם טיפול התנהגותי ורגשי יעזור לך לשלוט ולעכב את השפיכה

לד"ר דריי יש טיפול תרופתי מיוחד שמוגן בפטנט שמלמד את הגוף לשכלל ולהאריך את הזמן שלוקח להגיע לשפיכה עד שליטה מלאה והפסקת הטיפול התרופתי. הטיפול החדשני של ד"ר דריי בשפיכה מוקדמת מטפל בסימפטומים ובגורמים לבעיה ולא בבעיה עצמה, לכן בניגוד לטיפולים שפותרים נקודתית את הבעיה כאן מדובר בפתרון קבוע לטווח ארוך.

לדוגמא: נניח שאתה סובל מגמירה מהירה יש לך מספר אפשרויות להתמודד איתה:

טיפול תרופתי שיעזור לך לגמור לאט יותר: חומרי אלחוש, כדורים, תרופות, ספריי אלחוש, משחות וכו'.

היתרון בטיפולים הללו הוא שהם פועלים באופן מיידי החסרונות הם: רבים מהתכשירים לא מאושרים על ידי משרד הבריאות או גורם מוסמך ויכולים לגרום לנזקים בלתי הפיכים, פגיעה בהנאה של הגבר והאישה ביחסי מין משום שהחומרים הללו "מרדימים" וגורמים לאיבוד תחושה באיבר המין, כמו כן כשאתה מסתמך על טיפול תרופתי אתה יוצר תלות בהן כך שבכל פעם שתקיים יחסי מין בלעדיהן אתה תגמור מהר או שתרתע מקיום יחסי מין, לכן טיפול זה פחות מומלץ.

הטיפול המשולב של ד"ר דריי – אמנם הוא איטי יותר מהטיפול התרופתי, אך בסופו תלמד לשלוט בשפיכה שלך ללא שום תלות בתרופה כזו או אחרת, למעשה מהרגע שאתה לומד איך לא לגמור מהר ולשלוט בשפיכה שלך זה כמו לרכב על אופניים ברגע שלומדים זו יכולת שמלווה אותנו לכל החיים. כך שהיתרונות של הטיפול הזה הם ברורים, מה גם שאחרי שאתה רוכש את השליטה בגמירה אין צורך להוציא כספים נוספים על תרופות.

איך לא לגמור מהר – באמצעות תרגילים למניעת שפיכה מוקדמת

אחת הבעיות אצל גברים הסובלי מגמירה מהירה היא חוסר היכולת לזהות את השלב של כמעט גמירה. בדיוק לשם כך מיועדים תרגילי ה"עצור והתחל". אלו הם תרגילים שבהם בת הזוג אוחזת בפין בין אצבעותיה ממש לפני שהגבר מגיע לשפיכה במטרה לעצור אותה. בתחילה מבצעים זאת במצב יבש ולאחר מכן במצב "רטוב" עם משחה או שמן.

אף על פי שאלו תרגילים שניתן לבצע בלי הדרכה ואפילו על ידי אוננות בלבד, הם עובדים באופן הטוב ביותר בסיוע של מטפל מיני או סקסולוג אשר מדריך את בני הזוג. האימון יכול לשפר את המצב באופן ניכר ולא רק במצבים נקודתיים שדורשים תרופות או תכשירים.

עוד תרגיל נפוץ אמור לחזק את שרירי רצפת האגן ועל ידי כך גם את השרירים המביאים לשפיכה. גם את התרגיל הזה רצוי שהגבר יעבור אצל סקסולוג מוסמך ותרגילי כושר רגילים אינם אופטימליים (בוודאי שלא בקבוצות מעורבות…).

שיטת אימון נוספת לטיפול בגמירה מהירה מגיעה דווקא מהמזרח הרחוק והופכת לנפוצה ברוח העידן החדש היא הטנטרה. הטנטרה אמורה לחזק את המיניות, והיא מלמדת בין היתר כיצד לאגור את "האנרגיה המינית" בפנים. מדובר בטיפול שיש לו גם פן רגשי המוביל להעלאת הבטחון העצמי בעת קיום היחסים.

מדוע לבחור במטפל מיני מוסמך?

כפי שהסברנו בתחילה, שפיכה מהירה היא אמנם מצב נפוץ מאוד, אך מדובר בנושא שהרבה מתביישים לדבר עליו, אולי דווקא מכיוון שהוא לא פוגע בחיים היום יומיים (לפחות על פני השטח). לפיכך, טיפול אצל סקסולוג או מטפל מוסמך שנעשה באופן אינטימי עם בן או בת הזוג יכול להסיר את החששות והפחדים שלמעשה מונעים את הפתרון לבעיה. גם המוטיבציה תהיה חזקה יותר, ממש כפי שהולכים למאמן כושר כדי להיכנס לכושר.

 

ד"ר דריי מסביר כיצד לטפל בשפיכה מוקדמת ואיך ניתן לשלוט בה ולגמור לאט יותר

 

 

 

 

לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

תודה על פנייתך
נחזור אליך בהקדם!

פתח אפשרויות ליצירת קשר

לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

תודה על פנייתך
נחזור אליך בהקדם!

חייגו אלינו