למה אתה לא מצליח לגמור? הסיבות לשפיכה מאוחרת

הסיטואציה בה גברים מתקשים להגיע לשפיכה או לאורגזמה היא בעיה די נפוצה וקיימת אצל כמעט 10% מהגברים.

בבעיה זו, בעת קיום יחסי מין, הגבר מגיב לגירוי, מגיע לזיקפה, אבל לא מגיע לשפיכה במשך זמן של חדירה ממושכת.

על אף שנראה כאילו מדובר במצב אידיאלי, בהשוואה למשל למצב של שפיכה מוקדמת, וכי גבר כזה יהנה מזמן ממושך שבו הוא יכול לעשות אהבה, ולבת זוגו ניתן כל הזמן הדרוש לה כדי להנות ולהגיע לאורגזמה נרתיקית, בפועל החוויה המינית של גבר הסובל משפיכה מאוחרת, בניגוד לרצונו, ושל בת זוגו יכולה להיות מתסכלת:

בטיפול מיני, בנות הזוג מתלוננות על זמן חדירה ממושך מידי שיכול לגרום לתחושת יובש בנרתיק וצריבה עקב החיכוך הממושך. בת הזוג עשויה גם להגיע למסקנה שגויה שבן הזוג לא נמשך אליה ולכן אינו גומר. נשים מספרות שהן נוטות להתנתק מבחינה נפשית וגופנית באמצע המגע המיני כשהוא מתמשך מידי, לטעמן.

הסיבות לשפיכה מאוחרת

שפיכה מאוחרת היא בעיה מינית, הנובעת בדרך כלל ממקור נפשי הקשור להרגלי מין מהעבר, לחרדות או להרגלי אוננות. סיבות נוספות עלולות להיות קשורות ללקיחת תרופות נגד דיכאון או לירידה ברמה של הורמון הטסטוסטרון בדם, בעיקר בתקופת  גיל המעבר אצל הגברים.

ברוב המקרים גברים הסובלים משפיכה מאוחרת יכולים לגמור באוננות, ולפעמים אותם גברים יכולים לגמור מאוד מהר עם זונה. למה? מפני שיש להם רצון "לא להפריע", ונטייה לא לחשוב מספיק על עצמם בזמן יחסי המין הרגשיים.

שפיכה מאוחרת יכולה להיות קשורה לפחדים תת מודעיים מהריון או מלהפוך לאב,  לחשש "ללכלך" את בת הזוג, או קשר לרצון הגבר לרצות את בת הזוג ולהשתדל יותר מדי .  גם פחד תת מודעי מסירוס בזמן החדירה, הקשור לאירועים שקרו בגיל הרך , יכול להשפיע על מיניות הגבר בצורה שתקשה עליו להגיע לשפיכה או לאורגזמה.

כשבעיית השפיכה המאוחרת פוגעת בהנאת בני הזוג ומשפיעה על החשק המיני ועל רצונם להתקרב מינית , כדאי לפנות לטיפול מיני אצל רופא סקסולוג, שיזהה את הפנטזיות והתנועות המאפשרות את השפיכה, אפילו בזמן אוננות.

הרופא יזהה את המעצורים המפריעים לשפיכה, לפי המסקנות מהשיחה שלו עם המטופל, וייתן לו תרגילים, המלצות וטיפול תרופתי.

לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

תודה על פנייתך
נחזור אליך בהקדם!

פתח אפשרויות ליצירת קשר

לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

תודה על פנייתך
נחזור אליך בהקדם!

חייגו אלינו