רומן בין רווקה לגבר נשוי

נשים פנויות שמנהלות קשר רומנטי עם גברים נשואים, סובלות מראש הרבה פעמים מחוסר הערכה עצמית. רווקות שנוטות ליצור קשר רומנטי כזה , הן בדרך כלל נשים שלא מכבדות את עצמן, ולא מאמינות שהן יכולות להיות במקום הראשון. נשים כאלה לא מאמינות שמגיע להן, או לא יודעות לפתח מערכת יחסים בריאה שאפשר לעשות בה תוכניות ולבסס עליה תכנית חיים שכוללת משפחה ומחויבות.

המאפיינים של קשר רומנטי בין רווקה לגבר נשוי הם שהאישה, ככלל, מחפשת דמות אבהית שתבוא לחזק אותה, ואת בטחונה העצמי. הוא מזהה את החולשות שלה ומנצל אותן כדי להשיג את מבוקשו. הוא ממלא תפקיד של אבא, תפקיד של מחזק.

רווקות שמקיימות קשר עם גבר לא פנוי תכופות ניזונות מהאמונה ש "אם הוא לא היה נשוי – הוא היה מתחתן איתי".

פעמים רבות גם כשהגבר הנשוי מתגרש, הוא לא מתחתן איתה.

הסיבה היא שמשום שבעצם ניהול הרומן איתו, היא לא העריכה את עצמה כבאה במקום ראשון , ועל כן הוא לא יעריך אותה לעולם כמי שראויה למעמד זה, ולא ירצה לבלות איתה את שארית חייו.

האמת האבסולוטית היא שאיך שאדם מעריך את עצמו – כך יעריכו אותו אחרים.

קשר רומנטי עם גבר נשוי יכול להזיק לאישה בכך שהיא מאבדת זמן, כוח ואמונה בעצמה.
האישה אינה מתנסה במערכות יחסים מגוונות ולא לומדת ומתנסה. היא לא מפתחת כישורי זוגיות בשנים הקריטיות של התפתחותה כאישה.

ברומן של רווקה עם גבר נשוי, האישה מתרגלת להיות פאסיבית בקשר. הגבר הוא שמאפשר קשר במגבלות שלו, מגיע אליה לרוב לשעות בודדות בשבוע, והיא מחכה ומצפה להן, או לשיחות הטלפון שלו.

הרומן מחזק את החולשות שלה, וגורם לה לסבול. היא חושבת שאסור לה לדבר או להעיר לו על כך שלא טוב לה – כי אז הוא יעזוב אותה. בטחונה העצמי, שלא היה גבוה מראש, הולך ומידרדר.

ברוב המקרים הגבר לא מתחשב בה, כי הוא לא מבין שהיא סובלת. מה שגורם לו לטעות זו העובדה שהיא ידעה שהוא נשוי כאשר נכנסה לקשר.

רק אחרי 3-4 שנים או יותר, האישה מבינה שהיא "מחוקה", שהיא לא יכולה לצאת מהקשר, והיא נלחמת על כל דקה איתו, כי זה מה שנשאר לה. היא מחכה לכל רגע איתו, ומחכה באובססיביות לכל שיחת טלפון. כשלוקחים ממנה את המעט הזה, לוקחים ממנה את הכול. זו חוויה נואשת.

קשר רומנטי בין רווקה לגבר נשוי לא תמיד מסב סבל ותסכול לאישה המעורבת בו.

במקרים בהם כל אחד יודע מה הוא רוצה מהקשר  ויש תיאום ציפיות הוגן וכן בו האישה אינה מצפה שהגבר הנשוי יתגרש למענה, והצפיות לא משתנות עם הזמן, אז הרומן הזה יכול להיות חוויה מהנה שלא תסתיים בתחושת פספוס וכעס.

קשר שכזה יכול גם להיות בין שני אנשים נשואים, שכל אחד יודע שהשני לא יעזוב את הבית, והם רק נהנים מהקשר המיני. קשר בין שני אנשים נשואים לרוב פחות הרסני מבחינה פסיכולוגית.

בסקר שנערך בארץ התברר שכ- 40% מהגברים בוגדים בנשים שלהן ו- 30% מהנשים הנשואות בוגדות בבעליהן.

בסקר דומה שנערך בניו-יורק, מספר הנשים הנשואות שמנהלות רומן, עבר את מספר הגברים שעושים זאת.

לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

תודה על פנייתך
נחזור אליך בהקדם!
פתח אפשרויות ליצירת קשר

לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

תודה על פנייתך
נחזור אליך בהקדם!
חייגו אלינו