קושי ביצירת קשר אינטימי ומיני

בסיפור הכרות חדש, באיזה שהוא שלב בתחילת תהליך ההתאהבות, המשיכה הפיזית מתגברת ובני הזוג החדשים מגלים אחד את השני מבחינה מינית. החושניות, הביטחון העצמי והמיני והדרך בה אנו מבטאים רגש ותשוקה באמצעות הגוף מהווים בסיס ליחסים גופניים מספקים וטובים ,שמחזקים את הזוגיות הטריה ומקרבים בין בני הזוג.

תחילת קיום יחסי מין צריכה להתחיל את שלב האופוריה וההתרגשות בקשר.

אבל יש אנשים שזה השלב המפחיד מבחינתם, אנשים שעבורם להתחבר מינית חושף אותם בחולשתם  בכאבם ובחוסר ניסיונם ומוכנותם. רבים מאיתנו סובלים מבעיות תפקוד מיני ו/או רגשי , שגורמות לנו לברוח מאינטימיות בבניית קשר זוגי.

כמו בתחומים אחרים בחיים, גם ביחסי מין יש רק הזדמנות אחת להשאיר רושם ראשוני וכשמדובר בגברים או בחלק מהנשים מדובר על ההזדמנות להראות את הביצועים.

אך אצל גברים אותו לחץ של רושם ראשוני יכול להפוך גם לחרדת ביצוע שתבוא לידי ביטוי בשפיכה מוקדמת או בבעיית זיקפה.

כל רווק שבאיזשהו שלב רוצה לשמור על המוניטין שלו בחברה, לא יוכל ללכת עד סוף הפנטזיות שלו, כי תמיד המיניות שלו תהיה מוגבלת עם מישהי או מישהו זר.

אם בן הזוג החדש שלך מתחמק מיחסי מין סביר להניח שהוא סובל משפיכה מוקדמת, שפיכה מאוחרת או מבעיות זיקפה. אי אפשר לפסול גם בעיה רגשית , חוסר יכולת לתפקד מינית דווקא עם אישה נחשקת ואהובה, או בעיות הערכה עצמית נמוכה בשל גודל איבר המין או ביצועים מיניים. בשלושת החודשים הראשונים יחסי המין יהיו מוגבלים ויחייבו שימוש בקונדום . תנאים אלה לא עוזרים לנו להרגיש קרובים או בטוחים, וישנם גברים שסובלים מחרדת ביצוע וקושי להחזיק את הזיקפה, כאשר הם צריכים ללבוש קונדום.

נשים מגיעות למיניות טובה ומספקת יותר בתוך מערכת יחסים. הן יכולות לממש חיי מין פתוחים ומלאים בפנטזיות מיניות עם מישהו שהן בוטחות בו, ויודעות שהוא מכיר אותן , לא ישפוט אותן וישמור על פרטיותן .

יש הרבה נשים רווקות שיבחרו או מתוך חוסר רצון או חוסר יכולת להרגיש אינטימיות עם גבר חדש בחייהן, לשים לעצמן גבולות והן נמנעות מלתת או לקבל מין אוראלי בתחילת הקשר.

כשבת הזוג מתגלה כאדם לא מיני, זה יכול לנבוע באמת מבעיית חוסר חשק מיני על בסיס הורמונאלי או רגשי שלא טופלה, אך בדרך כלל הסיבה האמיתית להתחמקות ממגע מיני הם כאבים בכניסת הנרתיק – וסטיבוליטיס או בשרירי הנרתיק – וגיניסמוס ואי הגעה לאורגזמה.

כל אחת מהבעיות הללו נפתרות תוך שבוע עד שלושה חודשים לכל היותר בטיפול אצל רופא סקסולוג.

חייבים לטפל בעצמנו לפני ששוקלים כניסה לקשר רומנטי, ואם אנחנו חושבים או יודעים שבן/בת הזוג החדש/ה סובלים מתופעות דומות ,כדאי ליצור עבורם את הקשר עם הסקסולוג.

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו