פאראפיליה (סטייה מינית)

זה השם החדש ה"פוליטיקלי קורקט" לסטייה. סטייה היא משיכה ועוררות מינית לא שגרתית המתעוררת ביחס לעצמים ולמצבים לא מיניים. לעתים סטיות מקבלות ביטוי דרך הגשמה של פנטזיות מיניות בין בני זוג.

הסטיות והטיפול בהם הן אחד מהתחומים המעניינים ביותר בסקסולוגיה מפני שהן מעידות על הפסקת התפתחות מינית ורגשית של בן אדם בילדותו, בד"כ בין הגילאים 3 עד 9, הפסקה שמשפיעה על כל חייו הבוגרים. מה שמאפיין את כל הסטיות זו ההתייחסות לפרטנר המיני לא כפרטנר אלא תפיסתו כאובייקט מיני נטו בעיניו של הסוטה,שמנצל אותו להנאתו.

99% מהסוטים הם גברים.

בהתנהגות סוטה הגורמת להנאה מיידית ומודעת יש לעיתים קרובות היבטים נירוטיים שמשלבים רגש אשמה, לחץ,  ואינהיביציות מיניות. במקרה שההתנהגות הסוטה מערבת צד שלישי שלא מסכים למעשים ,זו כבר מהווה בעיה חוקית.

רוב עברייני המין הסוטים  לא מעוניינים בעזרה פסיכיאטרית. סטייה מינית יכולה להיות מלווה בבעיות פסיכיטריות כגון התקפי פסיכוטיים או להסתבך עם תגובות של דיכאון או של לחץ בעיקר שהם נחשפים לעונש פלילי.

הסטיות המוכרות ביותר הן:

מציצנות, שזו נטייה להתגרות מלהציץ למישהו שלא מודע לכך.

פטישיזם, בו הדחף מיני מופנה על אובייקט מיני פיזי, דבר, או על תסריט, שגורם להנאה מינית ע"י אוננות או עם פרטנר שתפקידו לגמרי שולי. האובייקט הנבחר כדי לגרום להנאה מינית הוא דבר שאפשר להשתמש בן כגון שמיכה, בגד, או בקבוק. הנטייה הפטישיסטית יכולה להיות מופנית על חלק מסוים של הגוף –  שער, יד, פין, פה. השתתפות של חושים כגון מגע או ריח מעצימים את ההנאה המינית. המשמעות התת מודעית של הפטישיזם קשורה לקבעון מחשבתי שמחבר בין מיניות לשתן, צואה, פין או פה.

חשפנות, שהיא נטייה לחשוף את איבר המין ,בדרך כלל בפני נשים ובהפתעה, ולהתגרות מהפחד שלהן.

סדיזם, היא נטייה להתגרות מינית מסבלו של האחר.

מזוכיזם היא נטייה להתגרות מסבל עצמי. המזוכיזם  מוגדר כקשר ברור בין ההנאה מינית ובין סבל שנגרם ע"י צד שני. המזוכיסט נשלט בצורה אקטיבית במכות, הצלפות, או השפלות שהוא תכנן מראש עם פרטנר או פרטנרים כטקס של השפלה. יש חשיבות להדגיש את הריטואליזציה של התסריט, את החשיבות של התנועות או תנוחות הנדרשות למזוכיסט. הגירוי המיני הולך וגובר עם ההחמרה של האקטים. הסבל או ההשפלה גורמים להנאה מינית.

פרוטריזם, היא נטייה להתגרות ממגע אקראי.

לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

תודה על פנייתך
נחזור אליך בהקדם!

פתח אפשרויות ליצירת קשר

לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

תודה על פנייתך
נחזור אליך בהקדם!

חייגו אלינו