איך לעזור לבן הזוג שסובל מחוסר חשק

טיפול באימפוטנציה

כחמישית מהפניות של אנשים לייעוץ מיני או ייעוץ זוגי זוגי קשורות לחוסר חשק מיני אצל הגברים, מה שהופך את הנושא לאחת מהבעיות הנפוצות ביותר והלא מדוברות. ההערכה היא שבעיה זו מטרידה יותר מ 20% מהזוגות בארץ. מצב תקין של זוג זה שלגבר יש דרישה מינית יותר גדולה מהפרטנרית שלו. במקרים אלו האישה מרגישה נאהבת, נחשקת ובטוחה בזוגיות שלה ומרגישה בנוח לסרב לפעמים.

הבעיה מתחילה כאשר זו האישה שמרגישה צורך לבצע את הצעד המיני הראשון בגלל ההיעדרות של הגבר ממשחק החיזור המיני. הנחת העבודה צריכה להיות שאין גבר ללא חשק מיני ללא סיבה.

ההגדרה "בעיה מינית" אינה כוללת את הירידה הרגילה והנפוצה בחשק המיני בקרב גברים הנמצאים בזוגיות ארוכה, שמתחילה בממוצע שנה אחרי תחילת קשר. בעיה זו לא דורשת התערבות מקצועית או רפואית אלא יותר מודעות ורצון משני הצדדים והנשים יכולות ע"י פעולות פשוטות לעורר את החשק של בני הזוג שלהן בדרכים שמפורטות באזור זוגיות ומיניות וכן במדריך למאהבת המושלמת באתר.

הבעיה הרצינית קשורה לירידה דרסטית או לחוסר חשק מיני אצל גברים הדורשים התערבות של גורם מטפל מקצועי כגון רופא סקסולוג או סקסולוג מוסמך העוסק במסגרת רפואית, בשל הצורך בבדיקות רפואיות הנדרשות ברוב המקרים.

כיצד מזהים אם לבן הזוג יש חוסר חשק?

יש סיבה לבת זוג לדאוג אם בזוג בני פחות מגיל 50 מקיימים יחסים מין פחות מפעם בשבוע מזה יותר מחצי שנה ובבני זוג מעל גיל 50 שמקיימים יחסי מין פחות מפעם בשבועיים, כאשר הגבר הוא זה שאינו מעוניין לקיים יחסי מין. יכולות לעבור תקופות ארוכות עם הפסקה ביחסי מין בלי שזה יפריע לגבר.

תופעות המעידות שבעיית החשק אפילו יותר חמורה היא כאשר האישה שמה לב שחוסר החשק משרת אותו, שהוא מרוצה מהגעתו של המחזור או משתמש בכל התירוצים האפשריים כולל רפואיים כדי לברוח מלעשות אהבה. לדוגמא: כאבי גב שמשתקים אותו במשך יותר מחודש אבל שהוא לא בדיוק רץ לטפל בהם, צינון שהופך להפסקה של שבועיים, עייפות ואפילו -התחשבות יתר בעייפות של בת זוגו כדי לתת לה לחשוב שהיא גם אשמה במצב.

אני ממליץ לאישה לשים לב על נקודת תחילה סימפטום חוסר החשק בזמן, וגם על התגובה של הגבר ברגע שהיא מעלה את הנושא. שני אלמנטים אלו הם אינדיקציה מאוד טובה לגבי האפשרות לטפל בהצלחה בבעיה או לא להצליח.

לאישה כדאי לתכנן ולהעלות את הנושא לשיחה בתנאים מתאימים ולא מאיימים. זאת אומרת לא בלילה ולא במיטה ולא מסביב יחסי מין אלא במשך היום, כשהיא מזהה אווירה מתאימה לפתיחות הלב.

אם הירידה בחשק המיני של בן הזוג הופיעה בדרך אחרי שנים של מיניות ושל זוגיות טובה ומספקת אז הגבר אמור להיות מאוד שמח שהאישה מעלה את הלא מדובר, שוברת את השתיקה ומאפשרת לו לדבר על הקושי שלו. במקרה זה הטיפול יהיה קל ומוצלח יותר.

בניגוד לנשים שרגילות לפנות לרופא נשים לאורך חייהן, הגברים לא רגילים לטפל בעצמם, לא יודעים לאיזה רופא או למי לפנות, ולעיתים קרובות גם לא מודעים שקיימים פיתרונות וטיפולים. או הם פשוט מתביישים לפנות לייעוץ ולדבר על הנושא הזה עקב התחושה שזה פוגע בתדמיתם הגברית. ביותר מ 80% מהמקרים בקליניקה שלי הנשים הן אלו שקובעות את הפגישה, ואפילו לעיתים קרובות מגיעות לייעוץ לבד לפעם הראשונה כדי לדבר על הבעיות של הפרטנר ולהבין או איך להביא אותו או מה להגיד לו על הפתרונות הקיימים.

פגישה לבד עם האישה בתחילת הטיפול חשובה לי, מפני שהיא מאפשרת לי לאבחן על איזה סוג של גבר ושל בעיה מדובר, מה הן יהיו דרכי הטיפול ומה הסיכוי של הצלחת הטיפול.

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו