סקס בפעם הראשונה – הצד שלו

להבדיל מהנערות/נשים הצעירות, בני הנוער הזכרים מאמינים כי מצופה מהם לדעת בדיוק מה הם עושים, על אף שהם חסרי נסיון. ציפיה מעין זו עלולה לגרום לחוסר ביטחון שיבוא לידי ביטוי בעת המעשה ויגרום לעגמת נפש. הכנתי עבורכם מדריך מקוצר, כך שתוכלו להבין לקראת מה אתם הולכים ובכלל, למה עליכם לצפות בפעם הראשונה?

קיום יחסי מין אמורה להיות אחת הפעילויות המהנות, הנעימות והמרגשות ביותר שאדם יכול לחוות בחייו. הפורקן הפיזי, ההתרגשות המנטלית וגם תחושת האינטימיות שחולקים עם בן או בת הזוג מהווים פרמטרים עיקריים בכל מה שקשור להנאה מהמפגש המיני ועל אחת כמה וכמה כשמדובר במפגש המיני הראשון.

עידן הפס הרחב בו אנו חיים מהווה מרכיב משמעותי בכל מה שקשור לתפיסת חווית המין בקרב בני נוער ולא בכדי עולה סקרנותם כבר בגיל צעיר מאוד. יחד עם הסקרנות, עולה גם מידת הציפייה וברוב המקרים, לא ממש ברור איך זה בדיוק אמור להיות במציאות של הפעם הראשונה.

האם אתה בשל ומוכן למהלך?

זה נכון, ההורמונים בגופך גועשים ואתה פצצת אנרגיה שמוכנה להשתחרר.
רגע לפני שאתה עושה זאת, שאל את עצמך בכנות, האם אתה בשל גם מבחינה מנטאלית לאבד את בתוליך? חשוב מאוד להקשיב לא רק לגוף, כי אם גם לראש, על מנת שתגיע לרגע הגדול בטוח ומוכן. אני ממליץ לך בחום לא להתייחס לסיפורי הביצועים שמספרים לך חבריך, מיותר שאציין בפניך כי ברובם מוגזמים או שקריים לחלוטין, נכון?

האם היא מוכנה?

אתם אוהבים ולא יכולים להפרד האחד מהשניה. האהבה הזו לא בהכרח מצביעה על בשלות מינית, שלך או שלה. חשוב שתהיה קשוב להתפתחות הקשר בניכם לא רק מבחינת התמדה ונאמנות כי אם גם בכל מה שקשור למוכנותה לקיום יחסי מין. קיימו שיחה פתוחה לפני הצעד הבא, על מנת שזו תהיה באמת חוויה נעימה שתזכרו לטובה.

איך לגשת?

אתה מהסס, לא כל כך בטוח בכוונות שלה ובכל זאת אין מצב שבעולם שאתה מפתח איתה שיחה על הנושא? אין בעיה, תגשש. תוכל בעדינות לשאול "אפשר לנשק אותך"? או "האם אפשר לגעת בך"? תשובותיה ושפת גופה של בת הזוג שלך יהיו ברורות לך כשמש, תהיה בטוח.
קח את הכל בצעדים קטנים אך בטוחים. גם אם היא לא ממש בקצב שלך, התפתחות איטית בקשר הפיזי תבנה תשוקה עזה יותר בהמשך.
פתיחות וישירות תוביל להצלחה

היה ברור עם בת הזוג שלך לגבי כוונותיך וציפיותך מהקשר. האם אתה אוהב אותה ומעוניין במערכת יחסים ארוכה איתה או שאתה למעשה רק מעוניין להכנס איתה למיטה? תכסיסים ומניפולציות עלולים להוביל לסיבוכים רציניים שיהיה לך קשה מאוד להתנתק מהם מאוחר יותר. כבד את הפרטנרית שלך, גם אם זה רק ל"סטוץ" אחד.

פורנו? נו באמת…

פורנו זה לא החיים. נקודה. סבירות גבוהה שניסית לבד או עם חברים לאונן מול פורנו ומדובר בפעילות טבעית ולגיטימית, אך זכור! בת הזוג שלך לא שחקנית פורנו וגם אתה לא. אין זה קשור אם האיבר שלך גדול או לא כמו של הכוכב בסרט וגם אין כל רלוונטיות לאופן שבו היא תגנח ותגמור, כי לא בטוח שזה יקרה בתוך שתי דקות, כמו בסרט. אני ממליץ לך מכל הלב, נסה ליצור חוויה חדשה שמותאמת לקצב של שניכם, לאופי של שניכם ולאינטימיות המיוחדת שלכם. במידה ושניכם חסרי ניסיון, תוכלו ללמוד ביחד וליצור לעצמכם חוויה שלא תהיה דומה לאף סרט שראית. במובן הטוב של המילה!

אלכוהול יהרוס לך הכל

למרות שנדמה לך שבזכות האלכוהול תרגיש יותר משוחרר, נטול עכבות ובעל יכולת תפקודית גבוהה יותר, שכח מזה. אלכוהול פוגע באיכות ובעוצמת הזקפה וגם יטשטש לך את הזיכרון מהחוויה. אתה עלול להרוס את הפעם הראשונה שלך, במו ידיך.

אמצעי מניעה

אני די בטוח שכבר שמעת על כל סוגי אמצעי המניעה הקיימים וחינוך מיני היה משהו שניסו ללמד אתכם בבית הספר. בבקשה, אל נא תסמוך רק על הפרטנרית שלך בכך שתיטול גלולות נגד הריון, שכן לא רק בהיריון לא רצוי מדובר, אלא גם במניעת הדבקות במחלות מין שונות. גם אם שניכם בתולים, אל תקחו את הסיכון המיותר הזה. ניתן לשקול הפסקת שימוש בקונדום אם אתם מקיימים יחסי מין באופן בלעדי לפחות חצי שנה וזאת לאחר ששניכם עברתם בדיקות דם השוללות נשאות במחלות.

שים לב, הסטטיסטיקות מלמדות כי כמחצית מהסטודנטים באוניברסיטאות ובמכללות בישראל מקיימים יחסי מין לא מוגנים וכתוצאה ישירה מכך, רבע מהם נדבקים במחלות מין!

כמו כן, נמצא קשר בין שתיית אלכוהול ואי הקפדה על שימוש בקונדום כאמצעי למניעת מחלות. אז אל תעשו שטויות של רגע, עליהם תתחרטו במשך כל חייכם.

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו