משברים כלכליים ומיניות

עובדה ידועה היא שמשבר כלכלי פוגע לא רק בחשבון הבנק. גם חיי המין שלנו עשויים לסבול בתקופה זו. הפגיעה בהרגלי המין מתרחשת לא רק אצל הברוקרים או אנשי עסקים, אלה בכול האוכלוסייה. מחקר צרפתי הראה שבחברת היי-טק שתוכנית ההתייעלות שלה כללה צמצום בכוח האדם שלה , יותר מ 60% מ 600 הגברים העובדים בחברה התלוננו על בעיות מיניות הכוללות ירידה בחשק המיני, בעיות זקפה או שפיכה מהירה. אלו סימפטומים מיניים האופייניים לגברים הנמצאים במתח ותחת לחץ רגשי.

תופעה זו מוכרת וחוזרת בכול משבר שפוגע בתחושה של הביטחון והכוח הכלכלי של הגברים. במצב של משבר כלכלי, כמו במצב של דיכאון, המיניות הוא התחום הראשון שנפגע והאחרון שמשתפר. למרבה ההפתעה, נשים העובדות בחברה בתפקידים מקבילים לא דיווחו על שינוי בחיי המין שלהן.

מספר התלונות על חוסר חשק מיני וחוסר סיפוק מיני לא עולה אצל נשות העסקים בזמן משבר כלכלי. המיניות של נשים הרבה פחות שבירה ופחות מושפעת ממשברים חיצוניים כול עוד, כמובן, השינוי לא נוגע להן אישית. בנות הזוג של גברים שפוטרו, לעומת זאת, בהחלט מושפעות מכך.

מחקרים רבים הראו שלבנות הזוג של המפוטר הטרי יש תקופה שלא נמשכת מעל חודש וחצי של התלהבות ראשונית מזה שהגבר שלהן סוף סוף פנוי ויש לו זמן. מיד אחר שההתלהבות שוככת, בן הזוג המובטל הנמצא בבית מתחיל להפריע. הוא נכנס לשטח שמוגדר כנשי אפילו אם האישה עובדת. עובדה זו עשויה להביא להרבה חיכוכים.

המשבר האחרון בשוק ניירות הערך גרם לשתי בעיות שקשורות ומעצימות, כמובן, אחת את השנייה. בעיה אחת היא עלייה בהפרעות המיניות באוכלוסיה הגברית, והשנייה היא ירידה בפניות לייעוץ זוגי בגלל עלות הטיפול ופחד כלכלי. כתוצאה מכך אנשים סובלים יותר ומטפלים בעצמם פחות.

טיפול של רופא סקסולוג באנשי עסקים הוא מעניין ומיוחד מפני שהוא משלב טיפול סקסולוגי קלאסי עם שיחות, תרגילים ועזרה תרופתית לפי הצורך אבל גם משלב בתוכו קוצ'ינג שמטרתו לנצל את המשבר ולמצוא בו הזדמנויות כלכליות וכמובן גם לשפר את התדמית המקצועית הפגועה המשפיעה בצורה ישירה על הערכה עצמית מינית. פציינטים רווקים שפוטרו תכופות מפסיקים לצאת לדייטים כדי לא לספר שהם מובטלים. התלונות המיניות פוגעות באיש העסקים בזמן משבר כלכלי, כמו בכל גבר, בהערכה העצמית שלו, אבל במקרה שלו גם בתדמית שלו של גבר מצליחן וכול יכול. בנוסף נרשמת עליה במקרים של דיכאון.

הטיפול מתרכז בלפתור את הבעיה המינית ולחזק את הביטחון העצמי ולא לתת למשבר כלכלי זה להפוך למשבר זוגי ומיני.

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו