הבנת מנגנון התשוקה הזוגי

מין הוא לא כל מה שחשוב בחיים. אבל קיום יחסים אינטימיים גופניים הוא הדבר העיקרי שמבדיל את מערכת היחסים שאת מנהלת עם בן זוגך, משאר מערכות היחסים עם האנשים בחייך. זה מה שמייחד את מערכת היחסים שלך. אם אינך מקיימת זוגיות כרגע, נסי להבין האם מעגל התשוקה שאני מתאר כאן אולי השפיע לרעה על מערכות היחסים הקודמות שלך. הכרת והבנת המנגנון הזה יכולה להשפיע לטובה על העתיד הרומנטי שלך מערכת יחסים אינטימית מוצלחת דורשת עבודה, מחוץ וגם בתוך חדר השינה. זה יכול להיות הדבר הכי קשה בעולם, להיפתח לפני אדם אחר, קרוב ככל שיהיה, אבל זו בהחלט אחת החוויות המתגמלות ביותר כשזה עובד.

נשים וגברים מתייחסים למין בצורה שונה. הגישה של רוב הנשים , בד"כ, ליחסי מין היא כאמצעי לבטא את החום והקירבה שהם חשים לבן הזוג. ככל שהאישה חשה יותר אינטימיות, בטחון במיניות שלה וקירבה מבן הזוג שלה, כך היא תביע אליו יותר את מיניותה. המיניות שלה תבוא לידי ביטוי בכך שהיא תיזום יותר יחסי מין, תשתף פעולה יותר עם בן זוגה כשהוא יוזם, ואפילו תיהנה מאורגזמות יותר טובות. החיבור הרגשי של אישה לבן זוגה, הוא המפתח למיניות שלה. עבור גברים, זה שונה. יחסי מין בד"כ הוא המפתח לאינטימיות. גברים נוטים להיות מחוברים יותר לבנות זוגם, ככל שהחיבור המיני ביניהם טוב יותר.

ההבדל הקטן הזה הוא מקור להרבה צרות. נפתח פה מעגל מסוכן. הוא לא נותן לה את הרגש, את ההכרה ואת תשומת הלב שהיא כל כך כמהה אליה, ואז היא לא תרצה לשכב איתו, כתוצאה מכך הוא מרגיש פחות מחובר אליה ומעניק לה אפילו פחות תשומת לב, וכך הוא מאבד כל אפשרות שהיא תרצה בו. המפתח לשבירת המעגל המתסכל הזה הוא תקשורתי. להבין ולהתחיל להתנהג בדרך שתביא את ההתנהגות הרצויה אצל האחר.

תקשורת טובה יותר, עבור גברים, זה אומר לשים לב יותר לבת הזוג בצורה לא-מינית. לקחת דקה ולהתקשר במשך היום, (את מטופליי שטוענים שאין להם זמן במשך היום, אני שואל "אתה הולך לשירותים במשך היום? קח איתך טלפון ותתקשר אליה"). אפשר להפתיע עם פרחים או מכתב אהבה קצר על המראה בחדר אמבטיה. חזרה להרגלי החיזור של ההתחלה זה גם רעיון טוב. מה שעבד אז יכול לעבוד גם היום. כדאי לגברים להיזכר בימים הראשונים של הרומן, כאשר הם התעלו על עצמם כדי להרשים את בנות הזוג. תשומת לב כללית ורומנטית היא אחד הגורמים העיקריים שמכתיבים את מצב הרוח המיני של בת הזוג.

מה שנשים צריכות לעשות כדי להשיג אינטימיות טובה יותר עם בן הזוג, היא הרבה פעמים ליזום יותר ,ולהענות בצורה פשוטה יותר ליחסי מין. במקום להגיד ישר "לא" או לדחות אותו בתירוצים שונים, נסי לשתף איתו קצת פעולה, ותראי שהוא ייתן לך את תשומת הלב שחסרה לך. זה לא בגלל שהדבר היחיד שמעניין אותו זה מין אלה בגלל שהוא חש אלייך קירבה יותר גדולה אחרי שאתם עושים אהבה. הגוף מתרגל לתדירות שבה אתם עושים אהבה, וההנאה היא נרכשת. את יכולה ליהנות באותה מידה מיחסי מין שמראש לא הייה לך חשק אליהם, כשתיכנסי לעניין. גם קיום יחסי מין דווקא כשאת עייפה, כועסת או מנותקת יכול להיות תרופה. אגב, אני מסייג את התזה הזו בכך שאם בן זוגך רוצה לקיים יחסי מין כל הזמן, זה מצב לא בריא שבהחלט לא מאפשר לך זמן לפתח חשק משלך. פנו לטיפול כדי שילמד למה הוא באמת לא יודע להשתמש באמצעים אחרים להרגעה או לפורקן.

מה שחשוב הוא באמת להבין ולכבד את המנגנון הנפשי והפיזי של השני, ואז לנקוט בגישה פרודוקטיבית ובמעשים כדי לשבור את המעגל המדכא תשוקה הזה, וליהנות ממערכת יחסים מספקת יותר.

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו