בניית מיניות טובה בתחילת הזוגיות

אחרי החתונה כל העול של החיים המשותפים חודר לחיי המין ומתחיל להפריע. אם האישה סובלת מכאבים בזמן החדירה או מבעיות מיניות (וגיניסמוס, וסטיבוליטיס וכד') או היעדר אורגזמה, אם הגבר סובל משפיכה מוקדמת, שפיכה מאוחרת, בעיות זיקפה וכד' אז בני הזוג מתחילים לאבד את החשק המיני והכל הופך לקיצוני. בעיות מיניות יגרמו לזוג באיזשהו שלב לוותר על חיים מיניים מספקים, ולא למצוא את הרצון והכוח לעשות אהבה.

גם לזוגות שנהנו ממיניות טובה מיחסי מין כשרק הכירו, ולא יקדישו זמן ומחשבה ותכנון איך ומתי להיות יחד, ימצאו עצמם בשגרה מינית צפויה, אחרי יום עבודה מעייף.

מבלי ששמים לב, ההכרות המינית עלולה להפוך נוחה מדי כשיחסי המין מתרכזים בקיצורי דרך להגיע לאורגזמה, והמיניות הופכת להיות מובנת מאליה ושולית , וההשקעה בה תידחה לזמן בו ייפתרו כל הבעיות האחרות שצצות במהלך הנישואים. כל ההרגלים המיניים שלנו מתהווים עד סוף השנה הראשונה של החיים המשותפים. מיניות הזוג, גם בחיים עמוסים, צריכה להיות בין המקומות הראשונים בסדר העדיפויות הזוגי.

מיניות זוגית של סוף השנה הראשונה לחיים המשותפים, זו המיניות שתהיה לנו בשנים הקרובות, ולכן יש הזדמנות וחלון זמן להבריא או ליצור הרגלי אהבה טובים עכשיו.
כל מה שנרצה לשנות בהמשך ידרוש הרבה יותר עבודה .

יחסי מין לאחר החתונה

אחרי החתונה,עדיין לא דיברנו על מיניות כלל, וכבר המסגרת החברתית-פיננסית השתנתה.
הסביבה הפכה להיות יותר לחוצה, פחות רומנטית והפגישות טרם החתונה היו מעין פרומו לא משכנע ביותר לחיים האמיתיים שברוב המקרים הולכים ומצטיירים לאחר החתונה כשונים.

למרות שהחתונה זה עניין רשמי של דף וחתימה, בעיקר לזוג שנמצא ביחד מזה זמן , וגר ביחד, החתונה משנה לגמרי את התפיסה של הזוג לגבי החיים והמיניות.

אנשים שמתחתנים חושבים על ילדים, וגם אם הם לא חושבים על זה ניתן לסמוך במאת האחוזים שההורים והסביבה יחשבו על זה בשבילם. רוב הזוגות מתכננים לאחר החתונה לעשות משהו עם הכסף שלהם, או עם חוסר הכסף שלהם. לעיתים הזוג נותר עם חוב ענקי שלא הצליח לכסות בעקבות החתונה עצמה. אותו כסף שהשקיעו בעבר בבילויים, בנסיעות, בלימודים ובהנאות שלהם, ילך ,אחר החתונה ,להשקעה בבית משותף. אנשים ממהרים מיד לקנות דירה, להוליד ילד ומקבלים את כל עול החיים על כתפיהם, מהר מדי אחרי החתונה.

אצל זוגות רבים, יחסי המין שהיו עד עתה הנאה נטו, הופכים בהרבה מקרים אחרי החתונה לממוקדים בניסיון להרות. זוגות צעירים שמגיעים אליי לטיפול מיני או טיפול זוגי בשל משבר זוגי, מספרים לי שלפני החתונה הם ידעו להשקיע אחד בשני, ידעו לפתות, לקנות ולחזר. כל פעם בה נפגשו הייתה מתוכננת כך ששניהם ייהנו, או על מנת לעשות אהבה. היה להם זמן להתכונן, להתלבש.

כל אחד מבני הזוג חי רק לשם ההנאה אך כאשר התחתנו הם לא מצליחים לשמר את אותן האיכויות שהביאו אותן ליהנות אחד מחברתו של השני. העצות שאני נותן לזוגות צעירים היא לבנות הרגלי מין טובים ולשים לב לסימנים שמעידים על כך שחיי המין שלהם בסכנה.

תדירות יחסי מין אצל זוגות נשואים

דבר ראשון שצריך להדליק נורה אדומה היא תדירות חיי המין. לא כל אחד צריך לעשות אהבה שלוש פעמים בשבוע, אבל זוג שאומר לי, "אנחנו עושים אהבה פעם בשבועיים", זה נשמע לי די מדאיג. התדירות הנורמאלית היא קיום יחסי מין פעם – פעמיים בשבוע, לפחות בשנה הראשונה אחרי החתונה.

כאשר אנחנו עושים אהבה לדאוג שזו תהיה איכותית. לתכנן, לקחת זמן ולדאוג ששניכם מגיעים לסיפוק. לשמור על ערב אחד בשבוע ,ולצאת יחד, לקחת רכב, ללכת לחוף הים, לקנות גלידה, לשתות בקבוק יין, ללכת למסעדה, כל זוג והתקציב שלו.

לצאת מהשגרה זה אומר לצאת מן הדירה. לדעת להשתחרר מהחבר'ה, פעם אחת בחודש לעשות סוף שבוע בלי חבר'ה ובלי משפחה ,לבד. לדעת לשמור על פעילויות בנפרד. חדר כושר, חברים, חוגים, לימודים, בילויים. לחוד, כל אחד ומה שמעניין אותו. למען עצמו. זוג זה כשאחד פלוס אחד פלוס הזוגיות, שווה שלוש, ולא שני אנשים שהופכים ליחידה אחת.

לא להילחץ לבנות משפחה אם הגיל מאפשר זאת. ללמוד להיות רק שניכם לבד. לקחת שנה שנתיים לנשום, לא להיכנס לטירוף של המשכנתא, לקחת זמן איכות בלי הלחצים האלו, לדעת לתת תחושה לבן הזוג שהוא אורח בבית. לשמור על חלוקת תפקידים טובה ולא ליפול במלכודת של חלוקת תפקידים מסורתית.

לדעת לחדש ולגוון ולדעת שהמיניות של זוגות נשואים טובה יותר באיכותה מזוגות טריים, האישה לומדת לגמור יותר טוב, יש לה בטחון של נאהבת והיא יכולה לתקשר עם בעלה ולהסביר לו ממה היא נהנית וממה היא לא נהנית בזמן יחסי מין. אלו השנים היפות.

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו