מיניות בזמן ההריון

הרשי לי לנפץ מיתוס: למעט מקרים של איסור מפורש מרופא נשים בגלל בעיה רפואית, מותר לקיים יחסים בהריון, מכל סוג ובכל צורה שנעימה ונוחה לשני בני הזוג. יחסי המין אינם פוגעים בעובר, האורגזמה לא תגרום להפלה ולתינוק אין שום מושג מה קורה. למעשה, מחקרים מצביעים על כך שבקרב זוגות שממשיכים להיות פעילים מינית גם בתקופת ההריון יש פחות מקרים של לידות מוקדמת, ככל הנראה הודות לקשר הרגשי החזק בין בני הזוג. אם כן, כדאי מאוד לקיים יחסי מין בהריון, אבל איך?

בקרב נשים רבות השליש הראשון להריון הורג כל טיפת חשק מיני. בין העייפות, הבחילות, מצבי הרוח והשינויים הגופניים וההורמונאליים הרבים, יחסי מין רחוקים מלתפוס מקום עיקרי בסדרי העדיפויות. אולם השליש השני מביא לעיתים את חיי המין לגבהים חדשים. הבחילות חולפות, נשים מדווחות על רגישות מרובה יותר באיבר המין וחשק מיני גבוה, חלקן חוות אורגזמה בפעם הראשונה בחייהן. גם גברים רבים מוצאים את בנות זוגם המתעגלות נשיות ונחשקות יותר. לעומת זאת, לקראת סוף ההריון נדמה לחלק מהזוגות שגם אם יש חשק, כל פעילות מינית סביב הבטן הגדולה פשוט בלתי אפשרית. בשלב זה, אני מציע לנסות את התנוחות הבאות:
רכיבה – כשאת מעל הגבר את מונעת לחץ על הבטן ויכולה לשלוט בעומק החדירה.

חדירה מאחור (דוגי) – העמידה על הברכיים מונעת לחץ על הבטן וגם את תחושת המחנק שמגיעה לעיתים בשכיבה על הגב לקראת סוף ההריון. אם את מתעייפת מעמידה ממושכת על הברכיים הכינו מראש כמה כריות גדולות שתוכלי לערום אחת על השנייה ולהניח את פלג הגוף העליון. אפשר להניח כרית גם בשיפולי הבטן כדי לאפשר מעין שכיבה על הבטן.

כפיות – תנוחה אינטימית ונעימה לשניכם. השכיבה על הצד נוחה בכל שלבי ההריון.

גם אם בשלב כלשהו במהלך ההריון ובמיוחד בסופו החשק המיני שלך יורד או שהחדירה הופכת לא נעימה, חשוב לא לוותר על קרבה והבעת אהבה פיזית. הקפידו לשמור על דיאלוג פתוח וכנה בנוגע להעדפותיה של בת הזוג בתקופה מאתגרת זו. אם יחסי מין מלאים אינם מתאימים לכם עברו למין אוראלי או לאוננות הדדית ובכל מקרה הקפידו על חיבוקים, נשיקות והרבה מגע. חיזוק הקשר הרגשי ביניכם באמצעות מגע, גם אם אינו מיני, ישרת אתכם רבות גם לאחר הלידה, בתקופה שבה לא תוכלו או לא תרצו לקיים יחסים.

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו