התנהגות מינית בתחילת קשר זוגי

בכל גיל, עשרים, שלושים, ארבעים או חמישים צריך להגדיר מחדש את מהות הקשר הזוגי שאנחנו רוצים לבנות. ואז, צריך לחזור למנגנון ההגנה שלנו, ללמוד לחכות, ולא להיכנס מיד למיטה. אם רוצים ליצור קשר ארוך טווח ובריא, צריך לבנות מתח מיני ועניין, ולתת לרגשות להתפתח. זהו תהליך שדורש זמן, והסקס עלול לערער אותו.

על פי סקר שנעשה בארץ, זוגות מתחילים לקיים יחסי מין אחרי חמישה דייטים. זה נראה לי אידיאלי מידי. לאור הסיפורים של פציינטים שמגיעים אליי לטיפול זוגי אנשים נכנסים למיטה כבר אחרי פעמיים, שלוש, וחבל.

תמיד בתחילת קשר אנחנו סקרניים לגבי ההיסטוריה המינית של הצד השני. מה עבר עליו? עם כמה בני זוג הוא שכב, מהו ניסיונו המיני? באופן כללי אני ממליץ לספר כמה שפחות.

נשים שלא עבר עליהן הרבה מבחינה מינית, יכולות לציין זאת, זה אפילו מומלץ.

מאידך (ונא לא לחשוד בי בפוריטניות ושמרנות יתרה, אינני שמרן, אני פשוט, בעבודתי, יושב כל היום מול גברים נשים שמפרטים באוזניי מה הם מחפשים בבני זוג, ומה מרתיע אותם) לנשים שנכנסות לקשר מחייב, בעלות "עודף" ניסיון מיני, שהיו עם פרטנרים רבים, אני ממליץ להצניע את העובדה הזו, כי זה עלול להוזיל אותן בעיני בני הזוג, ולגרום לבן זוגן חרדות ופקפוק ביכולתו לספק אותן מינית. אני מודה שזה לא כל כך תקין פוליטית להציע דבר כזה, אך במדריך זה התחייבתי לתת עצות פרקטיות שעובדות , ולכן, השתדלו להימנע מלפרט, או לפחות הצניעו את מספר הפרטנרים שהייתן איתם. רוב הגברים לא יקבלו רושם ראשוני טוב מאישה שתספר ששכבה עם הרבה גברים.

אצל גברים זה כמובן הפוך. גברים בעלי ניסיון מיני מועט עלולים להצטייר כבעיתיים.

גברים מנוסים כן יכולים לספר, אבל לא להיכנס לפרטים, מספרים ותיאורים מיותרים.
בנוסף אסור להשוות בין ביצועי בני הזוג הנוכחיים לאלו של האקס. גברים, הימנעו מהנטייה לומר לבת הזוג שעם החברה הקודמת גמרתם בזמן חדירה ואיתה לא. בנות, אל תנפנפו בכך שלאקס היה איבר מין ענק. אין השוואות. האקסים נשארים מחוץ למיטה. אפשר ורצוי להביא את ניסיון העבר גם למערכת הנוכחית, אבל בלי לומר מאיפה הוא. אפשר להעביר המון מידע לגבי ההעדפות המיניות שלנו במיטה גם בלי לדבר בכלל.
יש לי אפילו תרגיל מיוחד לכך: האישה מעבירה לגבר מסאג' מיוחד. היא מלטפת אותו מכף רגל ועד ראש, ונוגעת בו בדיוק כפי שהייתה רוצה שיגעו בה. באופן הזה היא מעבירה לו את האינפורמציה החיונית בנוגע למה שהיא עצמה רוצה לקבל במיטה. היא לא עושה לו מסאג' כדי שיהיה נעים לו, אלא כדי שיהיה נעים לה. אח"כ הם מתחלפים, והגבר צריך פשוט לשחזר את זה עליה.

באופן הזה, דרך התרגול, האישה יכולה להסביר לגבר מה היא מצפה ממנו, בלי להיכנס לדיבורים והשואות מיותרות.

חלוקת התפקידים בין המינים די ברורה בעניין הזה. הגבר צריך להראות שהוא מעוניין, ולהיות חודרני – לדחוף לכיוון של נשיקה, מגע, ואח"כ גם סקס.

תפקיד האישה לדחות אותו, להראות שהיא פתוחה לקשר, אבל לבנות רמת מתח, ליצור עניין ואתגר לגבר, לגרום לו לרדוף אחריה, להסכים לגלות לו כל פעם שטח קטן נוסף מהגוף שלה ולא לפחד למשוך אותו במשך חודש או חודשיים.

הסיבה לקצב האיטי הזה היא לא מינית אלה יותר ריגשית. צריך לתת זמן לרגשות של הגבר להתפתח. מומלץ לאישה להימנע מלהוביל את הקשר מהר יותר מהקצב של בן זוגה. זה יוצר דינאמיקה לא בריאה בדרך כלל. הגבר אוהב להוביל. תני לו בינתיים . מה אכפת לך?

לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

תודה על פנייתך
נחזור אליך בהקדם!
פתח אפשרויות ליצירת קשר

לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

תודה על פנייתך
נחזור אליך בהקדם!
חייגו אלינו