כל הסיבות להינות ממיניות נפלאה בגיל המעבר ואחרי גיל 50

לא נדיר למצוא בסרטים צרפתיים שחקניות בנות חמישים, שישים ושבעים בתפקיד הראשי של המאהבת בסיפור אהבה. ובסרט בדיוק כמו בחיים. מיניות של אישה בת 50 היא פונקציה של הרצון שלה לשמור עליה או לפתח אותה, והרצון הזה מאוד תלוי בסביבה החברתית והתרבותית שלה וברמת הסיפוק שהיא הפיקה מחיי המין שלה לאורך כל החיים.

אפשר להתייחס לתקופה שמתחילה בגיל 50 כהזדמנות לצמיחה אישית ולניצול כל אפשרויות הגיל. מחקר מעניין מראה לנו ש – 90% מהגברים ו- 70% מהנשים בגיל 70 מקיימים יחסי מין לפחות פעם בחודש. 20% מהגברים מקיימים יחסי מין  כנראה עם המאהבת, כי כנראה שהאישה כבר אינה מעוניינת.

בוודאי שהרצון של האישה לחזור או לשמור על מיניות טובה ובריאה, תלוי באיכות של המיניות שהייתה לה בצעירותה. האם יש מה לשמר ולאן לחזור? האם היא אהבה את חיי המין שלה עד היום? האם היא הגיעה לסיפוק מיני? האם לא סבלה מכאבים בחדירה, חוסר חשק מיני, דימוי גוף ירוד או תחושות נפשיות שליליות הקשורות בחיי המין שלה?

הרי אישה שתפשה את קיום יחסי המין כחובה, בוודאי תשמח לצאת "לפנסיה " מינית ולהשתחרר מהדרישות המיניות של בן זוגה כשתגיע לגיל המעבר. גם בגיל 50 פלוס אפשר לתקן ולטפל בהצלחה בכל סוגי הבעיות המיניות שהאישה סובלת מהן מאז ומעולם. אישה שלא נהנתה ממיניות טובה לאורך חיי הזוגיות שלה; שקיימה יחסי מין רק בגלל תחושת "חובה" לבעלה, תנסה להניא את בעלה מללכת לטיפול כשיחוש בירידה ההורמונאלית שאופיינית לגיל המעבר של הגבר.

"מה פתאם טיפול מיני?" היא תאמר, "זה הגיל…" ותהיה מעוניינות בעיקר להשקיע בתפקידה כסבתא.

ולהיפך, נשים שכן ידעו ליהנות ממיניות טובה לאורך כל החיים, מעוניינות לא לאבד או לשחזר אותה, ותעודדנה את בן זוגן לפנות לטיפול מיני אצל סקסולוג. הן יודעות שיש טיפול מיני.

תקופת גיל המעבר והתקופה שאחרי גיל 50 יכולה להיות נהדרת למיניות ולזוגיות.

הילדים כבר בדרך לצאת מהבית, אם אינם כבר בחוץ, ואפשר סוף סוף, אחרי שנים של התאפקות, לצעוק במקרה הטוב, להרעיש קצת לפעמים בלי פחד שהילדים ישמעו. קיימת גם תופעה מעניינת בשם "הסבתות הסוטות" שיכולות להתחיל ליהנות רק אחרי הפטירה של הוריהן, בוודאי במקרה שהם היו מקור של איסורים מיניים בבית בזמן ילדותן.

עד גיל 50 , זוג אמור לשלם את רוב ההתחייבויות הכלכליות והמשפחתיות שלו. סוף סוף לבעל יש זמן, והוא פחות לחוץ מהעבודה שלו אפילו אם הוא הגיע לעמדה גבוהה. זה זמן בו האישה יכולה להתחיל לחשוב על עצמה, לעשות ספורט, לרזות, לטפח ולהשקיע בעצמה ולהשקיע עוד יותר וללא הפרעה בקריירה או באתגר לימודי. כמו בכל גיל, גם בהגיען לגיל המעבר, נשים מקדימות את הגברים ונמצאות בגיל 50 בדרך כלל אחרי המשבר הגדול, אם קרה.

בניגוד לגברים, אצל נשים התפקוד המיני, ללא טיפול, נעצר לחלוטין. זאת הסיבה שהסבתות שלנו, שהיו ללא טיפול, יצאו בצורה טבעית לפנסיה מינית כי גם אם נשאר חשק, רצון וצרכים פיזיים, הן הפכו להיות מושכות פחות. השינוי ההורמונאלי של גיל המעבר, העלייה היחסית בכמות ההורמונים הגבריים בדם וירידת רמת הורמונים נשיים כגון אסטרוגנים פגעו במראה החיצוני שלהן.

משום שעובדתית ותרבותית, המיניות הנשית התקיימה רק עד גיל מסוים, הנורמה החברתית הייתה שגבר מבוגר, שעדיין נהנה מתפקוד מיני, לא אמור לצפות מאשתו לשיתוף פעולה בנושא זה, ומוטב לו אם ימצא פתרון דיסקרטי מחוץ לבית. זהו המקור להרגלים הרעים של כל כך הרבה גברים. גם היום, כשנשים מטופלות ונמצאות בשיא בשלותן הנשית והמינית אחרי גיל 50, החברה מתקשה להתרגל להתייחס לנשים בוגרות כעל אדם מיני. לגבי הטיפול ההורמונאלי היה ויכוח, האם הוא מסרטן או לא? התשובה היום ברורה יותר, ורובם של הרופאים ממליצים עליו.

היום נשים מטופלות ומאוזנות נשארות מושכות בגיל 50. ולמרות זאת, זה גם הגיל של החרפת תסביכים קיימים או היווצרותם של תסביכים סביב נושא דימוי הגוף. האישה מתמודדת עם השינויים בגופה ומשווה עצמה לנשים צעירות יותר. אישה בת 50 צריכה להתמודד גם עם אקס בעלים של חברות שהפכו לגרושים "מאושרים", לפחות כלפי חוץ, עם החברות החדשות והצעירות שלהם. היא פוחדת שבעלה יוקסם וירגיש שרק הוא מפספס את כל ההרפתקאות המיניות של הגרושים החדשים הללו.

אם האישה שמה דגש ועיקר גאוותה לאורך החיים היה על איך היא נראית ואיך היא בתוך אימא, היא יכולה להרגיש הרבה רגשות שליליים, גם פיזיים – "שוב שמנתי, יש לי קמטים, העור שלי שונה" – וגם בתור אימא "מובטלת", בעיקר אם אין ילדים תחליפים – נכדים. במקרה זה אפשר לקבל עזרה מרופא סקסולוג, ולתקן את תחושת הערך העצמי. חשוב לשמור יד על הדופק מבחינה מינית ולבדוק מה התדירות של יחסי המין שלנו, מה האיכות שלהם . אפשר ללמוד כזוג דברים חדשים ומהנים ולבחור אחד בשני מחדש .

סופו של המחזור החודשי יכול להיתפש כמו שחרור לחלק מהנשים, אך גם יכול להיות נתפס כתחושה של עקרות או של איבוד הנשיות. גם במצב זה רופא סקסולוג יכול להחליט על טיפול שמחזיר את המחזור, או לא. כדאי שהרופא סקסולוג גם יהיה מטפל זוגי מפני שלפעמים חשוב לדעת לתת את הטיפים המתאימים כדי להחזיר את התשוקה ואת ההנאה בין בני הזוג שמכירים זמן רב.

 

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו