למה נופל לו באמצע : על חרדת ביצוע ובעיות אחרות בחדר המיטות

טיפול בחשק מיני ירוד אצל גברים

אימפוטנציה חלקית או מלאה היא אחת הבעיות הנפוצות ביותר אצל גברים בתחום המיני והנתונים מראים ש-60% מהגברים יחוו אותה בשלב כזה או אחר בחייהם. מעבר לכך, קיימים גם מצבים זמניים של קושי להגיע לזקפה או זקפה "שנופלת" בעת קיום יחסית בשל סיבות שונות אשר לא מעידות בהכרח על בעיה קבועה.

גם במקרים של זקפה חלקית הגבר נמצא בסיטואציה לא פחות מביכה, והאישה לא מבינה "למה נופל לו באמצע". חלק מהנשים גם ירצו להבין "איך להעמיד לגבר", וזאת למרות שביחסי מין בריאים, הזקפה היא תהליך טבעי שמתרחש עקב גירוי מיני.

לא רק חרדת ביצוע – כל הסיבות למה נופל לו באמצע:

מצב של פגיעה פתאומית בזקפה או מצב שבו נופל לגבר באמצע ממש לפני החדירה (או כשהוא שם קונדום) נובע לעיתים קרובות מחרדת ביצוע. במצב זה אין שום בעיה פיזית והגוף מתפקד היטב. לדוגמה, ישנה זקפת בוקר ואין בעיה להגיע לזקפה בעת גירוי עצמי כאשר אין בחדר אדם נוסף… (ניתן גם לבצע בדיקה בעת השינה של ניטור זקפת לילה, NPT)

חדר המיטות הוא המקום בו הגבר רוצה להוכיח את עצמו (לעיתים יותר מאשר בכל מקום אחר), במיוחד אם הוא מבין או שמע שהציפיות של הפרטנר גבוהות במיוחד. לכן, חרדת ביצוע יכולה לקרות גם למי שלא הייתה לו שום בעיה בעבר, אם כי היא בהחלט מאפיינת יותר את חסרי הניסיון הצעירים יותר.

כיצד מטפלים בחרדת ביצוע?

למרבה הפלא, הטיפול בחרדת ביצוע הוא פשוט יחסית. קודם כן, חשוב מאוד לא להיכנס לפאניקה ולהבין שבזמן מתח או לחץ מופרש אל הגוף בין היתר החומר אדרנלין. החומר הזה בדרך כלל מקושר אל אנרגיתיות והרגשה טובה, אך בזמן קיום יחסי מין הוא סוגר את כלי הדם מתוך מטרה להגן על האיברים החשובים, כולל מערכת המין.

כאמור, בשלב זה לא מעט גברים נלחצים, אך עליהם להבין שאם יירגעו וימשיכו במשחק המקדים, הזקפה תוכל לחזור. כאן אפילו מומלץ שהאישה תחווה אורגזמה שלא דרך חדירה, על מנת להוריד את המתח ולהעמיד לגבר מחדש. אפשר גם להחליט שלא להגיע ליחסי מין עם חדירה ולנסות שוב פעם מאוחר יותר.

אם הבעיה חוזרת על עצמה, ניתן לפנות לקליניקה בתחום המיניות כגון הקליניקה של ד"ר דריי, ובה יתאימו למטופל כדורים אשר יצמצמו את השפעת האדרנלין. תרופות אלו הן פתרון זמני בלבד ומטרתן להוריד את המתח ולהביא ליחסי מין טובים יותר עד שהגבר מתרגל לקיום היחסים, מרגיש בטוח יותר בעצמו ולא מכניס את גופו לסטרס.

סיבות נוספות לאימפוטנציה ובעיות זקפה

מלבד  חרדת ביצוע, מתח או עצבנות, לבעיות זקפה יש גם סיבות פיזיולוגיות שהופכות לנפוצות יותר ככל שעולים בגיל. לדוגמה:

 • מחלות כרוניות כגון סוכרת, יתר לחץ דם ובעיות לב.
 • מחלות הקשורות למערכת העצבים.
 • מצב הורמונלי (כן, זה קורה גם לגברים…).
 • שימוש רב באלכוהול, סמים ועישון

לבעיות פיזיולוגיות יש מספר פתרונות קונקרטיים כמו למשל החלפת תרופות, טיפול בכדורים כגון אלו המשמשים לצורך טיפול בחרדת ביצוע (כגון הויאגרה), זריקות לאיבר המין או אפילו וואקום שמונע את בריחת הדם מן הפין. במקרים חמורים במיוחד, אפשר גם לשקול השתלת תותב.

כאמור, לעיתים דווקא הפן הנפשי הוא החמקמק יותר ונובע מסיבות שאינן קשורות כלל ליחסי המין עצמם ואפילו לא למערכת היחסים הזוגית עם הפרטנר. לדוגמה, מתחים בעבודה, לחץ, מצב כלכלי לא פשוט וכו'. מכיוון שכך, גם בעיית זקפה חלקית יכולה להתפתח לבעיה חמורה יותר המאיימת על הגבריות של הגבר.

במקרים כאלו, ולאחר שנשללו כל הסיבות הפיזיולוגיות, רצוי לפנות קודם כל לבדיקה רפואית כללית, ולאחר מכן לפעול גם במישור הפסיכולוגי אצל פסיכולוג או סקסולוג במטרה להגיע לשורש הבעיה ולא רק לטפל בסימפטום.

המאמר מאת ד"ר דריי רופא – סקסולוג מהותיקים והמובילים בתחום הבעיות המיניות בכלל ובפתרון בעיות זקפה ואין אונות בפרט, עם רזומה עשיר של אלפי מטופלים מרוצים.

 

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו