לא לשכוח להתנשק

הנשיקה הראשונה המוזכרת בהיסטוריה היא כנראה בין יהודים. האזכור הראשון הוא נשיקה בין אלוהים לאדמה, ואח"כ מוזכרת נשיקה בשיר השירים בין שלמה המלך לשולמית, כאן בארץ. מאד חשוב להתנשק. נשיקה היא סימן של אהבה, בנשיקה יש משהו מאד אינטימי וחושני, קצת דומה להתנהגות של חיות, שמרחרחות האחת את השנייה נשיקות מסמלות את הרומנטיקה במערכת יחסים, דרכם מתחילה כל זוגיות. הנשיקה הראשונה היא האקט האינטימי הראשון בין שני אנשים זרים שמתחילים לפתח ביניהם משהו זוגי ואינטימי.

בדרך כלל אנחנו זוכרים מתי הייתה הנשיקה הראשונה ולא מתי היה הסקס הראשון שלנו. אנחנו זוכרים איך הייתה הנשיקה הראשונה שלנו יותר מאשר איך היה הסקס הראשון שלנו. נשיקה היא סימן לבריאות טובה במערכת היחסים. זוגות שלא מתנשקים זה סימן לא טוב.

נשיקות מאפשרות לזוג להתקרב בלי לעשות אהבה זו דרך להיות קרובים.
נשיקה מפעילה את כל שרירי הפה ומגרה את כל חמשת החושים שלנו.
כשאנחנו מתנשקים, אנחנו מריחים את הריחות ואת העור האחד של השנייה.
יותר מחמישים אחוז מהנשים מספרות שנשיקה עמוקה ומרגשת זה מה שהכי מעורר בהן את החשק. רוב הנשים מעידות שהן חייבות להתנשק כדי להתחיל להתקרב ולהתגרות.

נשיקות הן סממן מאד אינטימי, ולראיה – זונות ונערות ליווי לא מנשקות, הן רק נותנות מין אוראלי, שזה אקט טכני. דרך נשיקות ניתן לדעת האם הגבר הוא מאהב טוב, האם הוא יודע להיות חודרני ורגיש. הנכונות להתנשק יכולה ללמד אותנו ולתת סימנים שכדאי להתייחס אליהם כבר בהיכרות עם בן זוג חדש.
אם יוצאים עם גבר, ובתחילת הקשר הוא לא רוצה לנשק, חייבים לדעת שזה בעייתי. זה מעיד על כך שהגבר לא מעוניין או מפחד מאינטימיות. לפני שנכנסים למערכת יחסים ממוסדת, תדירות ההתנשקויות גדולה הרבה יותר. וגם במהלך 3 השנים הראשונות לנישואים 100% מהזוגות מתנשקים. עם השנים אנחנו מתנשקים פחות ופחות. מסתבר שאחרי 20 שנות נישואים רק 50% מהזוגות ממשיכים להתנשק, וגם זה רק במסגרת קיום יחסי מין. רק 20% ממשיכים להתנשק גם מחוץ ליחסי המין.

נשיקות הן מדד לאהבה, אינטימיות וזוגיות. כשלא מתנשקים זה מעיד על ריחוק ועל בעיות בזוגיות. חשוב להתנשק בחוץ – בציבור, משום שכך אנחנו מראים לעולם החיצוני שאנחנו מאושרים ביחד. כשבני זוג מתנשקים, הם משדרים אינטימיות ושייכות, מסמנים גבול, ואומרים לאחרים – אל תתקרבו!

אז איך מחזירים את הנשיקות לחיינו?

אחד מהכללים הראשונים זה להתנשק בבוקר לפני שיוצאים מהבית- לא נשיקה על המצח או על הלחי .מתנשקים כמו שצריך – על הפה ועם הלשון ולפחות דקה. זה חשוב שזה יהיה ארוך ותמיד צריך להיות מעורב חיבוק גם.

כלל נוסף הוא שיש להתנשק כשנפגשים שוב בערב. לפחות דקה.

אם אנחנו לא אוהבים את הדרך או הטעם או הריח של בן הזוג כשהוא מנשק, אז כמו כל דבר אחר שמפריע לנו צריך לדבר על הדברים, להסביר מה אנחנו אוהבים יותר ומה אנחנו אוהבים פחות.

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו