כאבים בזמן קיום יחסי מין – וידאו

חמישית מכלל הנשים מדווחות על כאבים שהן חוות בזמן החדירה. הכאבים חוזרים על עצמם לאורך זמן, אך במרבית המקרים כשנשים אלה פונות לאבחון רפואי מתברר כי הן אינן סובלות מבעיה מוגדרת, ומקבלות מהרופא תשובות כגון "יש לך דלקת שתן חוזרת", "כנראה סבלת מפטרייה", "הנרתיק שלך צר" ועוד. ההסברים האלה כמובן אינם מביאים לפתרון הבעיה. חשוב לדעת – חדירה לא אמורה להיות כואבת, ואם את סובלת בזמן חדירה, מדובר בבעיה רפואית, ויש לה פתרון.

במרבית המקרים נשים שחוות כאבים בחדירה סובלות מתופעה הנקראת וגיניסמוס – כיווץ בלתי נשלט של השרירים בכניסה לנרתיק, כאשר מתקרב אליהם גוף זר – כמעט כמו הרפלקס שלנו לעצום עיניים כשמשהו מנסה לחדור אליהן. ניתן לאבחן וגיניסמוס באמצעות בדיקה פיזית, וניתן גם לטפל בוגיניסמוס בעזרת שילוב של טיפול פיזיותרפי וחינוך מיני, שילמד אותך לשחרר לא רק את השרירים המכווצים, אלא גם את החשיבה.

תופעה נפוצה אחרת שגורמת לכאבים בזמן החדירה נקראת וסטיבוליטיס – דלקת כרונית, שגורמת לכאבים מתמשכים. גם במקרה של וסטיבוליטיס מדובר בתופעה שניתן לאבחן בבדיקה פיזית, ויש לה טיפול חדשני המשלב טיפול פיזיותרפי עם משחה המכילה 3 חומרים פעילים שמביאים להקלה בדלקת.

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו