ירידה בחשק המיני אחרי לידה

סיבות רבות יכולות להיות לבעיה של ירידה בחשק מיני שכל כך הרבה נשים אחרי לידה ובני הזוג שלהן מתלוננים עליה. מבחינה רגשית וחברתית, במציאות אחרי הלידה, ברוב המשפחות, האישה נמצאת רוב הזמן לבד ב"חופשת לידה" בזמן שהגבר חוזר לחיים הרגילים ולפנטזיות הרגילות ולפיתויים הרגילים. האישה כלואה בבית ומרכז עולמה הופך להיות התינוק(ת). תנאים אלה יכולים לגרום לאישה, שחיה חיים מגוונים ומרתקים לפני היותה אם, פרץ רגשות של כעס ותסכול. רגשות סותרים של אהבה לרך הנולד, ומאידך פחד ממשמעות השינוי בלהפוך לאם, והאבל על החיים הקודמים , לא מעודדים חשק מיני, ויכולים לגרום למשבר זוגיות בין בני הזוג.

לחצי כאן לפרטים על הטיפול להשבת האיזון בחשק המיני.

כל משבר יכול לגרום להתפרקות של הזוג. מחקרים רבים מראים אחוז גבוה של פרידות, של גירושים, או של בגידות בשנה אחרי לידה, בעיקר אחרי הלידה הראשונה. גם גברים שהפכו לאבות, מנצלים את התקופה לעבור משבר משלהם. מטפלים זוגיים ורופאים סקסולוגים נתקלים בנתון מפתיע לגבי מין העובר והשפעתו על מיניות אביו לעתיד. אצל גברים מסוימים ,מהרגע שהם יודעים מה מין העובר יש לכך קשר לתדירות יחסי המין שהם יוזמים. אם העובר הוא בן זה יותר יפריע , תת מודעית, לגברים מסוימים והם ירצו פחות לקיים יחסי מין בזמן ההריון. אם העובר הוא בת אז זה פחות מפריע לאותם גברים.

יחסי מין אחרי הלידה

האפקט הזה יכול להמשיך גם אחרי הלידה. לידתה של בת עשויה להיות פחות בעייתית מבחינת אותו גבר מפני שיש בעצם נוכחותה פחות "תחרות" על אישתו ,ויותר "פיתוי" לגביו.
הגבר צריך ללמוד לעשות אהבה עם אישה שהפכה להיות אם. הוא גם יכול לברוח מלשכב עם בת זוגו, ולהתרגל לסיפוקים מיידיים כמו אוננות ,שלא מחייבת אותו להשקיע במיניות של הזוג.

הסיבה לעליה בסיכוי שהאב הטרי יחפש קשרים מיניים מחוץ לבית היא שאחרי הלידה, אותם גברים שמועדים לכך, מרגישים שוב ב"תחרות" עם התינוק, מכך שהם לא "במרכז" חייהם של נשותיהם. גבר כזה עלול ללכת לחפש במקום אחר את הריגושים שלו ולנסות לפתות מישהי אחרת רק כדי להיות שוב במרכז האינטרס. כך הוא גם בורח מהתחושה של התחייבות כבדה אם במקרה הוא לא היה מוכן "להיות אבא".

שינויים פיזיים והורמונליים יכולים להסביר ירידה בחשק המיני של האישה. שינוי בתחושות ,קושי להגיע לאורגזמה ושינוי בחוזק האורגזמה הן תופעות שנשים רבות סובלות מהן אחרי הלידה.

הפתרון לתחושה של התרחבות של הנרתיק לאחר לידה הוא חיזוק שרירי רצפת האגן על ידי ביצוע תרגילים יומיומיים לחיזוק (תרגילי קגל) או בעבודה עם פיזיותרפיסטית מומחית בשיקום רצפת האגן.

נשים מיניקות עלולות לסבול זמנית, עד שיסיימו להניק מתקופה של ירידה בחשק המיני עקב עלייה של הורמון הפרולקטין בדם.

הריון , לידה ושיגרה חדשה, עייפות יותר כתוצאה מטיפול בתינוק וחזרה לעבודה ולהתעמלות כדי להשיב לעצמה את הכוחות ודימוי הגוף החיובי שלה, גורמת לאישה לבחור מחדש את סדר העדיפות שלה. מה באמת חשוב ונעים לה. זאת אומרת שאם לפני ההריון המיניות הייתה מבוססת יותר על רגשות ולא על הנאה פיזית, בשיגרה החדשה היא לא תעניק עדיפות לחיי המין שלה, וזה יכול לגרום לירידה דרמטית בחשק.

כשאישה מספרת לי שהיא מפנטזת או חושבת על בן זוגה בשעות היום , אבל החשק נעלם בערב , כשהוא מגיע, אני משייך זאת לעייפות שלה ולכך שהיא חיה במציאות לא מספקת מינית.

אני ממליץ לזוגות צעירים כאלה, שאיבדו את החשק המיני המשותף, לשכוח לפעמים שהם הורים, לחזור לעצמם ולמצוא מחדש את הזוגיות שלהם.
לתת את הילד לסבתא או בייביסיטר, ולברוח לסוף שבוע רומנטי רק בשבילם וללא כעסים שצריך ללבן. בלי שיחות נפש. רק ליהנות. להכיר שוב את הגוף אחד של השני. אם הדרך קשה מדי אפשר לשקול לפנות לייעוץ אצל רופא סקסולוג ומטפל זוגי שיעזור להם לחזור לעצמם ולהיות מוכנים ל…ילד הבא.

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו