טיפול זוגי לשמירה על הזוגיות במהלך טיפולי פוריות

זוג אחד מתוך ארבעה נתקל בקשיים להביא ילד לעולם. תקופת טיפולי הפוריות הממוצעת יכולה להיות בין חצי שנה עד 3 שנים עד להשגת ההריון הנכסף, והאתגר הזוגי בתקופה זו הוא עצום. במהלך תקופת טיפולי הפוריות בני הזוג יתמודדו עם בעיות של דימוי עצמי נגוע בתחושת כשלון, אשמה וכעס. תרופות הורמונאליות וטיפולים חודרניים ישבשו את מחזורי המין שלהם. הסביבה הקרובה והרחוקה תתעניין ותתערב בחייהם. סביבתם החברתית ונושאי העניין שלהם ישתנו לבלי היכר.

הסיכויים לזוג שאחד מהם או שניהם מוגדרים כבעלי בעיות פריון להצליח בעזרת פלאי הרפואה להגשים את חלומם ולהפוך להורים ביולוגים הוא 97%.

כדי שהתינוק יגיע למשפחה בריאה, שיש בה הורים שממשיכים את הקשר המיני והרגשי הטוב שלהם, בני זוג בתקופת טיפולי הפוריות צריכים להבין את המסע הרגשי והמיני של כל אחד עם עצמו, ולהמשיך לראות את עצמם כמאהבים ולהשקיע במיניות גם כשכל התנאים נגדם.

דחיית מועד הקמת המשפחה, ריבוי פרטנרים מיניים, והשפעה חברתית ומשפחתית מביאים זוגות רבים לא לחכות עד שהטבע יעשה או לא יעשה את שלו והם פונים לעזרה רפואית בנושא כניסה להריון.
בניגוד למיתולוגיות השכיחות על עקרות נשים, העובדה היא שברוב המשפחות אלו בעיקר גברים שנתקלים בבעיות פוריות ומתקשים להפרות את בת הזוג.

השפעת טיפולי פוריות על מיניות הגבר

גבר שמתבשר על כך שספירת הזרע שלו אינה תקינה ואיכותית מספיק על מנת  להפרות את בת זוגו, יכול לשקוע בסוג של דיכאון מיני עמוק. הוא הולך לאיבוד ויש לו הרבה פחות חשק מיני. מבחינת אותו גבר הזרעונים שלו זה הכוח שלו וברגע שהוא יודע שהם לא תקינים, נפגע לו הדימוי העצמי הגברי. יש גם נשים שמדווחות על ירידה במשיכה שלהן אל בן זוגן ברגע שהוא מתגלה כעקר. זה מפחית מהגבריות שלו בעיניהן. הן מושפעות מאותו סינדרום, שאין לו שום ביסוס עובדתי.

אין כל קשר בין עקרות, פוריות והיות בן הזוג מאהב טוב. גבר יכול להיות מאהב טוב ועקר או אימפוטנט מאוד פורה, ולמרות זאת הפגיעה במיניות שלו ושל בת זוגו היא גדולה.

בכל טיפול פוריות הרופאים משתלטים על חיי המין. הרופאים ממוקדי מטרה, הם אומרים מתי כן לעשות ומתי לא לקיים יחסי מין והופכים את המרקם המיני הרגיש בין בני הזוג, לטכני. הזוג מתרגל לקיים יחסי מין כשצריך ובני הזוג מאבדים את מנגנון החשק שלהם.

הגבר מושפע מכך שהוא מרגיש שבת הזוג לא חושקת בו, אלא שהיא עושה אהבה בגלל שהיא רוצה ילד. הוא לא מעניין אותה אלא רק הזרע שלו.
הלחץ על הגבר מתגבר כשהם צריכים לקיים יחסי מין בשעה מסוימת. החשש מלא להצליח להחזיק זיקפה יכול לגרום לו לחרדת ביצוע.

נושא האוננות ונתינת הזרע הופך להיות מאוד טראומטי בשבילו.

עוד תופעה מינית ידועה היא שכל פעם שיש ביוץ , דווקא אז הגבר לא מצליח לגמור. כמה שזה יכול להלחיץ.

טיפול זוגי ודרכים נוספות לשמירה על מיניות זוגית טובה בתקופה של טיפולי פוריות

קודם כל צריך לשמור על דיסקרטיות אחד של השני. על השם הטוב של בן הזוג שמטופל. לא מספרים מי האשם בבעיית הפוריות הזאת ,זה בגללו או בגללה. אומרים "יש לנו בעיה" – אומרים שקשה לנו, מסבירים שקשה לשנינו.

אין סיבה לספר על התהליכים שעוברים כמו שלא מספרים על המיניות שלנו ועל מה קורה במיטה.

לא מספרים על מתי עשינו טיפול. זה משהו אינטימי. זכרו שאם מספרים ל 10 אנשים על הטיפול, וזה לא מצליח אז צריך גם לעדכן אותם בזה, וזה נורא מתסכל, הלחץ הוא גדול והאכזבות מוכפלות.

אם מרגישים צורך לדבר, דברו עם רופא סקסולוג או מטפל זוגי ולא עם הסביבה, בחרו תהליך שמאפשר לחזק את הזוגיות.

מומלץ לפנות לטיפול תמיכה וטיפול זוגי, על מנת לקבל ליווי של תמיכה נפשית ורגשית במהלך טיפולי פוריות. דעו שבכל בתי החולים יש טיפולים קבוצתיים לאנשים שעוברים טיפולי פוריות.

שמרו על יחסי המין גם מחוץ לביוץ. קיימו יחסי מין לא רק מתי שהרופא אומר. קיימו יחסי מין גם בין טיפולים, משום שכך לעולם לא תדעו אם ההריון קרה בגלל שעשינו אהבה בצורה טבעית או בגלל ההפריה. המשיכו לחזר אחרי השני, להתעניין בעולמו, ולשמור על מחוות והופעה אסטטית.

זכרו שאהבתכם תהיה שם כדי לקדם את התינוק בבואו. שמרו לו על המשפחה.

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו