התפתחות ותנאים לחשק מיני נשי

מיניות האישה והחשק המיני שלה הם הוליסטים ותלויים בגורמים פיזיים, נפשיים וזוגיים. בניגוד לגברים, שעקומת החשק שלהם אמורה, בתנאי שהם בריאים, להיות פחות או יותר יציבה עד גיל המעבר, החשק המיני של נשים פגיע ומושפע משינויים ומצבים שהיא חווה. אישה עוברת בחייה שינויים רבים ודרמטיים, שכל אחד מהם מערער את רצונה במגע מיני ובקיום יחסי מין. חוסר חשק מיני הוא הסיבה השנייה בשכיחותה לפנייתן של נשים לטיפול מיני או טיפול זוגי אצל רופא סקסולוג. בתחילת קשר חדש, ידוע שנשים מתזמנות את החשק המיני שלהן לפי החשק המיני של הגבר. זהו חלק ממשחק הפיתוי וגם הן בוודאי מושפעות לטובה מהאווירה הרומנטית וכל הרגשות, התקוות וההתרגשות הקיימת בתקופה זו. אחרי תקופה שונה לכל אחת ואחרי ההתאהבות וההתרגלות למצב הזוגי החדש, החשק המיני חוזר לחשק הטבעי.

בחזרה לשגרה הזוגית, נשים מוצאות את השילוב המתאים להן ביותר בין זמן, צרכי בן הזוג והסיפוק המיני הקיים או לא, ואז, יש צורך להתחיל לשים לב, לגוון ולהביא דברים חדשים ולשים לב אל הסיפוק המיני של שני בני הזוג.
בטיפול מיני וזוגי, אני לרוב מטיל על בן הזוג את האחריות לחשק המיני של זוגתו. גישת בן הזוג וניסיונו לנהל את חיי המין שלו ושל בת זוגו אמורה להיות מבוססת יותר על רומנטיקה, שיחות נפש עמוקות ,לא מיניות ,על זוגיות, ושינוי באיכות יחסי המין.

צריך להבין שהציפיות של גברים ונשים שונות לגבי יחסי מין. גברים הרבה פעמים מקיימים יחסי מין כדי להרגיש יותר קרובים לאישה שלהם, ואז הם יכולים להתפתח ונשים, להפך, צריכות קודם לדבר ולמצוא גבר קשוב כדי להרגיש חשק מיני.

כשישנה ירידה בחשק המיני אצל בת הזוג חשוב לענות בכנות על השאלה האם מדובר על חוסר חשק מיני לחלוטין או רק על חוסר חשק מיני משותף. זאת אומרת, האם המנוע המיני עדיין מתפקד ובא לידי ביטוי בפנטזיות או באוננות. בנוסף, האם ידוע על טראומה מינית בחיי האישה או האם היה איסור על מיניות בבית בזמן הילדות או חוסר מודעות מינית. לפעמים גם קיימים שינויים הורמונאליים בגוף האישה הגורמים לירידה בחשק המיני.

יש הרבה סיבות פיזיות לשלול במקרה של חוסר חשק מיני פחות יותר מתמיד. אם הכול יהיה תקין בבדיקות, אז כדאי לבדוק את המקור הנפשי או הזוגי האפשרי של הבעיה. לדוגמא: חוסר סיפוק מיני ממושך ( עקב שפיכה מהירה של בן הזוג) גורם לחוסר חשק, או אפילו לכאבים בזמן החדירה. בוודאי מתח בזוגיות גם יכול להסביר בעיה זאת. גם הריון יכול לגרום לאישה לא כל כך מרוצה מהמיניות שלה להפסיק "להתאמץ".

החשק המיני של האשה תלוי ומושפע מדברים רבים. החשק משתנה לאורך החיים ואינו קבוע. בריאות גופנית, טיפוח גוף ודימוי עצמי חיובי , משיכת האשה לבן זוגה מתחילת היחסים , התגברות על כעסים ומשברים וגיוון חיי המין הם שיקבעו כמה חשק מיני יהיה לאישה.

לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

תודה על פנייתך
נחזור אליך בהקדם!

פתח אפשרויות ליצירת קשר

לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

תודה על פנייתך
נחזור אליך בהקדם!

חייגו אלינו