בעיות מיניות: 7 החסמים הפוגעים במיניות האישה

לפעמים גם החשיבה החיובית והשינויים שתכניסי בחייך אינם מספיק חזקים כדי להתגבר על בעיות קשות. אני מאמין שישנם שבעה חסמים, שישה רגשיים ואחד פיסי, שיכולים לגרום לפגיעה קשה בבריאות הנפשית והמינית של האישה, כמו גם במערכות היחסים שלה. אם את מרגישה שאחד מהמצבים מאפיין אותך, את המצב הנפשי או הפיסי שלך – פני לייעוץ אצל רופא סקסולוג.

1. דיכאון המתאפיין במצב רוח עצוב ותחושת ריקנות תמידית. הרגשה של חוסר תקווה, חוסר אונים או חוסר שליטה על חייך. את אינך נהנית מפעולות או חברת אנשים כמו בעבר. ייתכנו שינויים בהרגלי השינה, האכילה או ברמת האנרגיה הכללית שלך.

2. חרדה המתאפיינת בתחושה כרונית של דאגה, עצבנות או חוסר מנוחה. ייתכנו גםמתח בשרירים, חולשה או סחרחורות.

3. לחץ כרוני גובה את מחירו באופן דומה לדיכאון וחרדה. תגובה כזו למתח מאופיינת במצב רוח ירוד, הפרעות שינה ואכילה, וייתכנו גם בעיות עיכול, כאבי ראש ועלייה במשקל.

4. התמכרות. מוגדרת בשימוש אובססיבי בחומרים. גם אם לא משתמשים בהם מדי יום, אבל מתנהגים בצורה חשאית, מזניחים תחומי אחריות ומתרחקים מחברים ובני משפחה – זו כנראה התמכרות.

5. הפרעות אכילה מאופיינות בזלילה, בהרעבה עצמית, או בשילוב שני אלה. אכילת יתר כפייתית, הקאות אחרי האוכל, או שימוש במשלשלים הם האינדיקציות לאבחון הפרעות אכילה. החוט המקשר בין סוגי הפרעות האכילה הוא אובססיה עם מזון או על משקל הגוף, המשפיעה על הבריאות ועל איכות החיים.

6. טראומה או התעללות פיזית, מינית או רגשית בעבר או בהווה. כל סוג של נגיעה לא רצויה, פעילות מינית, התגרות מילולית בעלת אופי מיני, ביקורת, השפלה או פלישה למרחב האישי.

7. כאבים כרוניים באיזור הנרתיק.

אם את סובלת מאחד החסמים, פני לייעוץ אצל רופא סקסולוג.

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו