איך לחזור לחיי מין טובים לאחר פרידה?

טיפול בבעיות זקפה באמצעות לויטרה

פרידות הן חלק מהחיים, ועשויות להביא לעצב, כאב גדול ואפילו תחושת דכאון, וכשמדובר בפרידה לאחר זוגיות ממושכת, הכאב הוא לעתים קשה מנשוא ומתווספות אליו תחושות כמו דימוי עצמי נמוך, שאלות מסוג "איפה טעיתי" וחוסר בטחון ביכולת לחזור ולקיים זוגיות חדשה בעתיד. מה ניתן לעשות וכיצד להבטיח לעצמנו זוגיות וחיי מין טובים לאחר פרידה?

על פרידות והשלכות

הליך הפרידה הוא הזדמנות לערוך חשבון נפש עצמי ולהבין מה מניע את הבחירות שלנו, האם בחרנו לא נכון ומדוע, ולנצל את חשבון הנפש, בנוסף לתחושת האבלות המובנת, גם בהבנה כיצד נרצה שתהיה הזוגיות הבאה שלנו ואלו תובנות נוכל להכניס לאותה הזוגיות כדי להמנע מטעויות ולשמר קשר אוהב ויציב.

לא פעם אני פוגש בקליניקה נשים שסובלות מבעיות מיניות לא מטופלות, למשל כאבים במהלך מגע מיני, חוסר בטחון בנוגע למראה גופן, קושי להגיע לסיפוק מיני וכדומה. נשים אלו, סובלות מדימוי עצמי נמוך ומתחושה ש"משהו אצלן לא בסדר". בדרך כלל, ולא במודע, הן ייכנסו לזוגיות עם גבר שאולי בעצמו סובל מבעיות מיניות, או אולי פחות רגיש לצרכיהן, כל זאת רק כדי שלא ייאלצו להתמודד עם הבעיות שגורמות להן לחוסר בטחון ולחוסר יכולת ליהנות מהקשר האינטימי והמיניות.

להבין את הקושי

הפגיעה בדימוי העצמי על רקע קשיים סביב המיניות נגרמת גם לגברים. גבר הסובל מזקפה חלשה או קושי ניכר להגיע לזקפה, משפיכה מהירה או מאיבר מין קטן (גם אם אינו כזה) – יחוש שהוא אינו גברי מספיק, לא מושך, וחסר בטחון בכל הנוגע לפיתוח מערכת יחסים עמוקה, יציבה ופתוחה, מתוך החשש לאכזב את האשה לצידו במהלך יחסי המין. הוא יחוש שלא "מגיעה" לו אשה אוהבת, מוצלחת ובטעם שלו, כי הוא לא מספיק שווה ויבחר, שלא במודע, ממש כמו נשים, בבת זוג שלטעמו אינה מושכת מספיק, כך שבמידה ותהיה פרידה – והוא בטוח שתהיה פרידה – לא יסבול מלב שבור או מתחושת השפלה שהאשה שלצדו עזבה אותו בגלל חוסר תפקוד מיני, או איבר קטן.

כאמור, לאחר פרידה יש קושי לחזור לזוגיות ובמיוחד לאינטימיות של הזוגיות: לפתח קירבה, להיות מסוגלים להתפשט זה מול זו, להכנס לחדר המיטות ולקיים יחסי מין מספקים ונעימים. החשש הוא ששוב יאכזב, ששוב יכאב לה, שהוא לא יאהב את הגוף שלה, שהיא לא תהיה מרוצה מביצועיו וגודל איבר המין וכדומה. אלו תחושות שאם אינן מטופלות עלולות לגרום לקיפאון במערכות יחסים ולהעצים את הבעיה עוד יותר, וחבל, מאחר ואלו הן בעיות שניתן לפתור אותן, באמצעות כלים רגשיים ואף פיזיים.

אז איך נחזור לחיי מין טובים לאחר פרידה?

הסתכלו לפרידה בעיניים

הצעד הראשון בפרידה הוא להתמודד איתה, להבין את הסיבות שגרמו לה, לתת מקום לכאב ולבסוף לקבל את המצב החדש כדי להיות פנויים ומחוזקים לקראת הזוגיות הבאה. אם אתם מתקשים לעבור את התהליכים הללו עצמאית, תהליכים שהם שבריריים ומורכבים, מומלץ להיוועץ בפסיכולוג או ברופא סקסולוג, שיסייע לכם להתחזק ולבנות את המקום שלכם מחדש ועם דימוי עצמי, גופני ומיני, שיאפשר לכם לדייק בבחירות הבאות שלכם בבן או בת הזוג, ללא פחדים ועכבות. בחירת זוגיות ממקום של דימוי עצמי גבוה ואהבה עצמית יבטיח בחירות שנכונות לכם וסיכוי אמיתי לקשר זוגי ואינטימי יציב ואוהב.

טפחו תחומי עניין שיוסיפו צבע וטעם לחיים

בתהליך של פרידה יש לפעמים תחושה שאבדנו חלק מעצמנו, חלק משמעותי ומהותי, שקשה לשחזר ולחיות בלעדיו. בדידות ועצב עלולים להשפיע על החשק ליזום, לפעול, לצאת ולעשות דברים בחברה. ועם זאת, חשוב דווקא בעת פרידה למצוא דרך להשקיע בתחביבים – ישנים וחדשים , – ולהתחבר דרכם לכוחות ולחשק. הוסיפו לחייכם תחומי עניין ותחביבים שיוציאו אתכם מהבית ו/או מהעשייה השגרתית, ויכניסו לחייכם עניין, צבע, חשק והיכרויות חדשות. האפשרויות רבות, וחשוב לבחור במשהו שמתאים לכם להתנסות או להתמיד בו – סרט בקולנוע, הופעות מוזיקה או נגינה, שחייה, גלישה בים, ציור, צילום, קריאה, התנדבות מחוץ לבית, יצירה כלשהי וכדומה. כאשר אתם פעילים, וחיים בעוצמה ומתוך חשק, אתם מושכים לחייכם אנשים מתאימים, והסיכוי להתאמה זוגית ומינית – גדל!

התחברו מחדש לגופכם

דרך מצויינת להתאוששות ויציאה ממצבי משבר היא לעסוק בפעילות גופנית. עיסוק בספורט, מכל סוג וכל תחום אליו אתם מתחברים, תורם לשיפור מצב הרוח, תרומתו לשינה בריאה ואיכותית והורדת הורמוני הלחץ והמתח. יתרה מכך, הוא משפיע לטובה על החשק המיני ואפילו מסייע בחיטוב הגוף, ולמראה רענן, חיוני ומושך. כל אלו מסייעים רבות בבנייה וחיזוק הבטחון העצמי והדימוי הגופני האישי שלכם. ספורט ישמור על הכושר הגופני, על הבריאות הטובה, גופנית ונפשית וכמובן, יתרום בהמשך לביצועים שלכם בחדר המיטות.

טפלו בכל מה שדורש טיפול

לפעמים מספיקות כמה פעולות קטנות להחזיר את הניצוץ לעיניים. התספורת החדשה שתמיד חלמת ולא העזת לנסות, בגד חדש וסקסי, עיסוי גוף מרגיע ומפנק, כושר גופני משופר. כל אלו, ואחרים, תורמים פלאים לשיפור מצב הרוח, חיזוק הבטחון ותחושה של טיפוח ונשיות (או גבריות). אם תשלבו טיפול רגשי העוסק במיניות, תקבלו מודל משופר ומחוזק שלכם.

סקרים שונים מראים שמרבית הגברים היו מעוניינים באפשרות להגדלת איבר המין שלהם. הסיבה לכך נעוצה בדרך כלל בדימוי גוף בלתי מספק, ולאו דווקא בגודלו של איבר המין. אם בכל זאת, קיים צורך אישי בהגדלת איבר המין כאמצעי לחיזוק הדימוי העצמי והיכולת ליצור קשר זוגי בריא ואוהב, ההמלצה היא לבחור בהליך של הגדלת איבר המין באמצעים שאינם פולשניים וללא התערבות כירורגית.

הזרקת חומצה היאלורונית באיבר המין, או נכון יותר מתחת לעור, נותנת מענה מהיר, נוח וללא סיבוכים מיותרים. מדובר בתהליך המבוצע תחת הרדמה מקומית וללא תופעות לוואי, אשר נותן מענה מיידי להגדלת הפין.

כשדלת נסגרת

פרידה עשויה להוביל לקושי, לפגיעה בבטחון ובדימוי העצמי, לתחושת אובדן, כאב וריקנות. בה בעתם היא יכולה להיות הזדמנות להעצמה אישית, נפשית, גופנית ומינית, הזדמנות לחשבון נפש ומנוף לצמיחה ושגשוג והיכרות מחודשת עם עצמכם וגופכם, תוך טיפול במכשולים שנצבו בפניכם קודם לכן. טיפוח אישי, חיזוק עצמי וטיפול ממוקד יבטיחו לכם להתפתח, להתגבר על הפרידה ולהגיע לזוגיות חדשה וחזקה, עם התנסויות חדשות, רגשיות ומיניות.

ד"ר דניאל דריי הביא בשורה של ממש לגברים רבים שאיכות חייהם השתנתה מהקצה אל הקצה, בהליך שהוא קל, מהיר ומאושר ע"י משרד הבריאות. למידע נוסף והתייעצות, התקשר 054-9103232 או צור קשר דרך האתר

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו