החיים בגיל השלישי לא נגמרים, גם לא חיי המין

חיי מין בגיל השלישי

מחקרים רבים מעידים כי כמחצית מבני הגיל השלישי מקיימים חיי מין. ובכן הנתון הזה עשוי להפתיע, אך אם מסתכלים על העובדות, הרי שבעבר בני שבעים נחשבו כקשישים, בעוד כיום רבים מבני הגיל השלישי עובדים ופורשים לאחר גיל 80. תוחלת החיים הולכת ועולה ומין הינו מדד המספק תמונה אמינה לגבי איכות החיים והאושר.

גילוי עניין מחודש במין והתחזקות הליבידו דווקא בגיל השלישי

על אף החשיבה כי מבוגרים הינם א-מיניים וחיי האהבה שלהם כבר נסתיימו, הרי שרבים מהם אינם מוותרים על מין וממשיכים ליהנות ממנו. מעקב אחר האוכלוסייה המבוגרת, מגלה כי מדובר על קבוצת גיל שעדיין כמהה למין ומתגברת על דעות קדומות. טיפול בקשישים מעלה  שרבים מבני הגיל השלישי מעידים על עצמם כי הם בעלי יכולת מינית ואף פעילים ומתעניינים במין. פעילות מינית בגיל מבוגר מסייעת להסתגלות ולהתמודדות עם השינויים המתרחשים בחיים דוגמת פרישה וסיום קריירה. מחשבה ועניין במין גורמים לרבים מהמבוגרים להשתחרר ממחסומים שונים אשר הגבילו את התנהלותם והתנהגותם בהיותם צעירים. רבים מהמבוגרים מחפשים ומגלים עניין מחודש במין. על פי ממצאים העולים ממחקרים, הליבידו של רבים מהמבוגרים מתחזק ולא דועך עם השנים. במקביל לכך, פעילות מינית זוכה לחשיבות רבה וזאת בשל שפע בזמן פנוי.

התגברות על מגבלות חברתיות ודעות קדומות

בני הגיל השלישי מתמודדים עם מגבלות חברתיות, פסיכולוגיות, תרבותיות וביולוגיות, אולם רבים מהם אינם נכנעים למגבלות ומוצאים דרכים לקיים יחסי מין. התאמת הציפיות והראייה המפוקחת הנרכשת עם השנים, מאפשרת למבוגרים להמשיך ולקיים חיי מין מספקים. כמובן שלצד הנתונים הדי מפתיעים הללו, הרי שישנם מבוגרים המוותרים על מין ורואים במיניות עניין ששייך לעולם של הצעירים. שינויים ביולוגיים ופיזיולוגיים המתרחשים בגיל מבוגר וכן מחלות שונות, משפיעים על התפקוד המיני. משום כך, רבים מהקשישים משתפים על ירידת החשק המיני והגורמים לכך הינם שונים וכוללים בעיקר: דיכאון, סוכרת, שימוש בתרופות ועוד. עבור בני הגיל השלישי המתקשים לקיים חיי מין, חשוב להדגיש כי ניתן למצוא פתרון לרוב הבעיות, בין אם מדובר בפתרון חלקי או מלא. כיום, ישנם פתרונות יעילים לבעיות זקפה גם בגילאים מבוגרים וכן יש מידע רב לגבי דרכים יעילות להחזרת החשק המיני בקרב נשים.

לסיכום, חיים בגיל השלישי בעולמנו כיום יכולים לשלב הנאה ואיכות חיים, כאשר לצד תוחלת החיים העולה באופן מתמיד, כך גם ישנם דפוסי התנהגות המשתנים ואחד מהם הוא קיום יחסי מין בגיל השלישי. המסקנה הינה כי החיים אינם מסתיימים בגיל השלישי וכך גם חיי המין!

 

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו