חוסר בטסטוסטרון

 טיפול לאיזון רמת הטסטוסטרון

הורמון המין הגברי, הטסטוסטרון, מיוצר בעיקר באשכים ואחראי על תהליך יצירת הזרע בגוף, על תהליך הזקפה, וגם על החשק המיני אצל גברים ועל איכות החיים של הגבר באופן כללי. חוסר בטסטוסטרון יכול להופיע בכל גיל, אפילו אצל ילדים, אך בדרך כלל, בגברים בריאים רמות הטסטוסטרון מגיעות לשיא בין גיל 20 ל-30 ואחרי גיל 35 מתחילה ירידה הדרגתית שלהן. רמות נמוכות של טסטוסטרון משפיעות לרעה קודם כל על הדחף המיני ועל איכות הזקפה, אבל לא רק – גברים הסובלים ממחסור בטסטוסטרון סובלים ממגוון תופעות גופניות ונפשיות ובהן ירידה בחשק המיני, הפחתה בכמות הזרע, החלשות הזקפה והאורגזמה, עליה במשקל, במיוחד באזור הבטן, חוסר אנרגיה, עייפות, ירידה בחוזק השרירים, הפחתה בשיעור הגוף, עצבנות, דיכאון וקשיי שינה. כשליש מהקוראים מעל גיל 40 בוודאי יזהו בעצמם יותר ממחצית מהתופעות הללו ורובם לא יקשרו בינן לבין מחסור בטסטוסטרון. למעשה, מכיוון שמדובר בתהליך הדרגתי, רוב הגברים מאשימים את הגיל את העייפות או את השחיקה בתופעות אלו וכך סובלים במשך שנים מתסכול, תפקוד לא מספק ופגיעה בגבריות שלהם. את מעגל הקסמים הזה אפשר לשבור בקלות באמצעות טיפול הורמונלי קל ופשוט.

למידע נוסף אודות הטיפול להשבת האיזון ברמת הטסטוסטרון אצל גברים, לחצו כאן

 סיבות אפשריות לחוסר בטסטוסטרון

בנוסף לגיל, ישנן סיבות נוספות הגורמות לירידה ברמת הטסטוסטרון: השמנה, תזונה לקויה, צריכה מרובה של אלכוהול ושימוש בסמים או סטרואידים, פגיעה באשכים בעקבות מחלה או ניתוח ושימוש בתרופות שפוגעות בייצור הטסטוסטרון, למשל תרופות לכאב כרוני, תרופות הורמונאליות ותרופות מסוימות ליתר לחץ דם. עוד פוגעים בייצור הטסטוסטרון אכילת פירות וירקות מרוססים בחומרי הדברה שיש בהם אסטרוגן (הורמון המין הנשי), וביספינול A מבקבוקי פלסטיק ומגשיות פלסטיק למיקרוגל, שגם הוא משפיע כמו אסטרוגן ומוריד את רמות הטסטוסטרון והחשק המיני. לכן השלב הראשון בטיפול בחוסר בטסטוסטרון הוא מעבר לאורח חיים בריא יותר שאינו כולל את הגורמים הללו.

 כיצב מאבחנים?

חוסר איזון ברמות הטסטוסטרון מאבחנים בבדיקת דם פשוטה הכלולה בסל הבריאות, שאפשר לקבל הפניה עבורה מכל רופא משפחה בקופת החולים. הבדיקה בוחנת את רמות הטסטוסטרון החופשי והטסטוסטרון הכללי. שתי הבדיקות חשובות מכיוון שהן משפיעות על אפשרויות הטיפול השונות. למשל, במקרה של רמות נמוכות של טסטוסטרון חופשי, אנחנו רואים לעיתים חוסר השפעה של תרופות לאין-אונות מסוג לויטרה, סיאליס או ויאגרה.

 טיפול לאיזון רמת הטסטוסטרון

טיפול לאיזון רמות הטסטוסטרון מתחיל כפי שכבר נאמר, בהרגלי אכילה ושינה טובים, הימנעות מתרופות שפוגעות בייצור הטסטוסטרון ומצריכה מוגזמת של אלכוהול. בנוסף, אפשר להשלים ולאזן את הטסטוסטרון החסר בגוף בצורה תרופתית. טיפול הורמונלי לאיזון רמות הטסטוסטרון ניתן בצורת ג'ל בשם טסטומקס ((TESTOMAX בזריקות טסטוסטרון קצרות טווח TESTOVIRON DEPOT או ארוכות טווח כמו NEBIDO. הטיפול הנוח ביותר הוא כמובן הג'ל, שאותו מורחים לבד בבית ללא צורך להגיע לרופא. הג'ל זמין בשני מינונים, 25 מ"ג ו-50 מ"ג, ונמכר במרשם רופא ובסבסוד של קופות החולים. רמות הטסטוסטרון מתאזנות בתוך שלוש שעות ממריחת הג'ל ונשמרות למשך 24 שעות. כדי לשמור על רמה אחידה של ההורמון מומלץ למרוח את הג'ל יום-יום בשעה קבועה.

התוצאות, במיוחד בכל הנוגע לזקפה ולחשק המיני נראות לעין בתוך ימים בודדים מתחילת הטיפול בג'ל ובזריקות, וכמובן מגובות במחקרים רבים. אך חשוב לזכור שלתוספת טסטוסטרון השפעה מיטיבה גם על ההרגשה הכללית של הגבר. הטסטוסטרון נותן אנרגיה, מגביר את התחרותיות ומחזק את השרירים. כתוצאה מכך גברים רבים מוצאים פתאום מוטיבציה לחזור ולעסוק בפעילות גופנית. פעילות גופנית בתורה מגבירה את הפרשת הסרוטונין אשר גורם למצב רוח טוב וגם מסייעת להתחטבות ולירידה במשקל כך שהגבר מרגיש חיוני יותר וגברי יותר, דימוי הגוף שלו עולה ואיתם גם הביטחון העצמי.

במהלך הטיפול חשוב לעקוב אחרי רמות הטסטוסטרון באמצעות בדיקות דם תקופתיות כדי להמשיך ולאזן את המינון, אם צריך.

למידע נוסף אודות הטיפול להשבת האיזון ברמת הטסטוסטרון אצל גברים, לחצו כאן

 

 

לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

תודה על פנייתך
נחזור אליך בהקדם!

פתח אפשרויות ליצירת קשר

לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

תודה על פנייתך
נחזור אליך בהקדם!

חייגו אלינו