זוגיות וטלפונים סלולארים

הצורך לאזן בין הקצב המהיר של ההתפתחויות הטכנולוגיות, והעניין האנושי להשתמש ולשדרג את חיינו בכל תחום, ומצד שני, נפש האדם שלא משתנה והרצון הבסיסי ביותר באהבה ובטחון, משפיע על חיי בני הזוג.

מעניין לגלות כמה השימוש הגובר בסמארטפונים משנה את חיי הזוגיות שלנו. לטובה ולרעה.

כמטפל זוגי, אני מצד אחד נתקל לא מעט בבגידות שמתגלות באמצעות הטלפון הסלולארי, ומצד שני אני מלמד את המטופלים איך להשתמש בטלפון הסלולארי לטובת החיים הזוגיים ושמירה על המשפחה.

סלולארי ובגידות

טלפון נייד הופך את בעליו ליותר עצמאי ונגיש.
לפני שהיו פלאפונים היינו צריכים לתת את מספר הטלפון של הבית בשביל שאנשים יגיעו אלינו, והיום אנחנו בדרך כלל נותנים את המספר של הנייד ומנהלים חיים עצמאיים דרכו ולכן הרבה יותר קל לנהל רומן היום. מצד שני גם יותר קל לגלות את הרומן.

20% מהבגידות מתגלות או במסרון שטעה ונשלח בטעות לאשתו ולא לפילגש או בגלל מסרון שהתגלה כשאחד מבני הזוג מחטט בטלפון או נכנס בטעות לסמס.
שמתי לב שמי שבוגד נוטה להחזיק את הנייד קרוב אליו, לזנק אליו כשהוא מצלצל, לקחת אותו איתו לשירותים, לצאת מהחדר כדי לדבר ולהקפיד על מחיקת הודעות או שיחות נכנסות או יוצאות.

גבר לא אמור לפחד כשאשתו לוקחת את הטלפון שלו ביד. לגבר שלא בוגד אין סיבה לחשוש. כל זוג צריך להגדיר לעצמו את הגדרת גבולות הפרטיות ומתי זה בסדר להשתמש בטלפון של השני. אני לא חושב שצריך סתם לחטט בטלפון של בן הזוג אבל צריך להיות מסוגלים לקחת את הטלפון של השני ולחפש בו מספר בלי לפגוע ולהרגיש לא בנוח.

סלולארי וזוגיות טובה

בטיפול זוגי אני מדריך אנשים להשתמש בטלפון כדי לחזק את התקשורת הזוגית ביניהם.

מרוב הגברים שמגיעים אליי לטיפול זוגי אני מבקש, לפחות פעמיים ביום לשלוח לאישה מסרון ולהגיד "אני אוהב אותך". חוץ מזה רצוי לנהל שיחות קצרות של "מה שלומך? איך עובר היום" פעמיים ביום. נשים צריכות את השיחות האלו ולא צריך תמיד לדבר על דברים פרקטיים.

לא לענות לבן זוג או בת זוג בחוסר כבוד לטלפון – חייבים לדעת להיות חמים. הרבה פעמים צריך לדעת לענות גם כשעסוקים, לשים לבן או בת הזוג צלצול מיוחד וכשהוא מתקשר לענות, גם אם בשביל להגיד "אני עסוק נדבר אחר כך, נשיקות"

לא לדבר על נושאים רציניים בטלפון כי צריך לראות את הבעות הפנים של השני. בטלפון לא רואים את הפנים של השני ואנחנו יכולים מאוד לפגוע ואין לנו גבולות.

כמו שגברים כותבים משהו נחמד ואוהב במסרונים, נשים יכולות גם.

בגלל שבעלי טלפונים ניידים זמינים כל היום ובכל מקום, צריך לשמור על הגבולות.

לא לדבר שעות עם חברים, את זה עושים במשך היום, לא על חשבון זמן הזוגיות. לא לפתור בעיות בעבודה על חשבון המשפחה ובן הזוג בערב.

טיפ נחמד זה להחליף את השם שלנו בטלפון של הבן זוג למשהו יפה כמו "אוהבת אותך" זה נותן תחושה טובה ונעימה ומעלה חיוך.

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו