זהות ונטייה מינית

זהות מינית – העדפה המוטבעת בנו של עניין מיני בבני מין זה או אחר.

רוב בני האדם נמשכים מינית לבני המין הנגדי (הטרוסקסואליות) חלקם לבני המין שלהם (הומוסקסואליות) ומקצתם לשני המינים (בי סקסואליות).

זהות מינית הומוסקסואלית

תהליך ההתפתחות של הזהות ההומוסקסואלית מתחיל בתקופת ההתבגרות המינית, ונמשך כל החיים.

טיפ מד"ר דריי:

כולנו גדלנו בסביבה הטרוסקסואלית והפנימנו את המודל הזה, כאפשרות היחידה לקיים חיים משפחתיים.

לאנשים שמכחישים רגשות הומוסקסואליות, עקב סטריאוטיפים, פחד ודעות קדומות, הליך גיבוש, הפנמה וקבלת היותם נמשכים מינית לבני מינם כרוך בהתמודדות עם אובדן, פחדים, בלבול ובחשש מפני דחייה.

בגיל ההתבגרות בו מתרחש תהליך גיבוש הזהות המינית, דווקא אז, הצורך בקבלה חברתית, הצורך בלהשתלב ולהשתייך חברתית הוא חזק מאוד. הומוסקסואלים ולסביות צעירים זקוקים לתמיכה, לקבלה ללא שיפוט ולתמיכה יותר מתמיד בשנים הקריטיות הללו.

הומוסקסואלים, כמו הטרוסקסואלים, זקוקים לאהבה וקבלה מצד בני המשפחה והאנשים שקשורים אליהם רגשית, כדי שיקבלו ויאהבו את עצמם. תמיכת בני הבית והמשפחה קריטית במיוחד ותפקידה לגונן ולתת מקום מגונן שממנו הומוסקסואל שואב כוח להתמודדויות שלו בחוץ. צעירים הומוסקסואליים וצעירות לסביות זקוקים למידע על ניהול חיי מין בטוחים עם בני מינם, ועל כך שהומוסקסואליים יכולים לנהל חיים מלאי סיפוק ואהבה, ואינם צריכים לוותר על אף חלום או תכנית בחייהם. ישנן יותר ויותר משפחות של שני הורים מאותו מין שמהוות מודל בוגר וחיובי של זוגיות חד-מינית.

אל תשמרו את המיניות שלכם בסוד.

שמירת סוד צורכת אנרגיה רבה. סודות גורמים לנו להיסגר ולחיות חיים מוגבלים.

בסוף הליך הבשלת הזהות המינית, כשאדם מבשיל ומחליט על קבלת מיניותו כדאי לו לשלב אותה בטבעיות בחייו הגלויים, ולצאת מהארון ביוזמתו ובקצב שלו, כשהוא שולט על הדרך, המקום והזמן לעשות זאת.

לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

תודה על פנייתך
נחזור אליך בהקדם!

פתח אפשרויות ליצירת קשר

לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

תודה על פנייתך
נחזור אליך בהקדם!

חייגו אלינו