טיפול בבעיות זיקפה בעזרת ויאגרה

ויאגרה לטיפול בבעיות זקפה

הויאגרה הוא אחד הכדורים המפורסמים, הנרשמים, והמזויפים ביותר בעולם. ב-1998 שווקה לראשונה הויאגרה כפתרון לבעיות אין אונות, ומאז ועד היום, הויאגרה היא הכדור המוכר והנמכר ביותר בעולם לטיפול בבעיות זיקפה.

קצת היסטוריה

הפעם הראשונה בה נחשפנו לויאגרה הייתה בשנת 1997. היינו אז קבוצה של רופאים שהתמחו בטיפול מיני, והשתתפנו בכנס של ה-American Urological Association בניו אורלינס. זו הייתה  ראשיתו של עידן הבריאות המינית המהפכני, שבו לראשונה אנשים ינסו להפיק את מלוא ההנאה ולהשתמש במיטב פוטנציאל הגוף והנפש שלהם כדי לעשות אהבה. החידוש הנוסף של אותן שנים היה שכתוצאה ממחקרים בתחום הפסיכולוגיה, הסקסולוגיה והרפואה, עמדו כעת לרשות הרופאים כלים תרופתיים שנועדו לפתור ולהקל על אלו שאינם מתפקדים מינית כפי שהיו רוצים.

כדי לטפל בתלונה השכיחה של גברים לגבי איכות וחוזק הזיקפה שלהם, אני, כמו כל עמיתיי הרופאים שהתמחו בבריאות מינית והיינו מראשוני הסקסולוגים בעולם, השתמשנו בזריקות של PDE1 ישירות לפין. זה היה הכלי היחיד שעמד לרשותנו כדי לטפל בבעיות זיקפה, ורק רופאים מועטים ידעו להשתמש בטכניקה הזו. באותה תקופה התחילו שמועות על כדור מהפכני שלוקחים לפני קיום יחסי מין וגורם לזיקפה, אך שמו של הכדור ושאר הפרטים לגביו היו עדיין חסויים. במהלך הכנס הוסר המסתורין סביב אותו פלא תרופתי ונחשפה הויאגרה.

כולם דיברו על הויאגרה. לא רק בכנס אלה גם בכל תחנות הטלוויזיה, וכותרות העיתונים בעולם. הופעת הויאגרה הביאה לראשונה לשיח הציבורי והתקשורתי נושאים אינטימיים ומיניים שעד אז לא דובר בהם פומבית. הויאגרה חשפה את הסקסולוגיה ועולם הבריאות המינית לציבור הרחב.

עבורנו, כמטפלים, היה מדובר על שינוי אמיתי, ששינה גם תודעתית את תפיסתם של מטופלים והביא אותם להכרה ששיפור חיי המין שלהם הוא מעתה נגיש ובהישג יד, וניתן להשגה דרך מרשם מידי כל רופא. פציינטים למדו לדבר על בעיות הזיקפה שלהם ולצפות לפתרון מיידי רפואי.

מידת ההשפעה של כדורי ויאגרה והמינון המומלץ

35 מיליון גברים התנסו עד היום בקיום יחסי מין אחרי נטילת ויאגרה. בפרקטיקה היומיומית שלי אני רושם לעיתים קרובות את הויאגרה. מניסיוני, פציינטים המטופלים בויאגרה מדווחים על תחושת בטחון ואמון שהתחדש ביכולתם להגיע לזיקפה קשיחה ועמידה לאורך זמן המגע המיני.

לגברים שרוצים תוצאה של זיקפה אופטימלית וחזקה במיוחד אני רושם מינון של 100 מ"ג. אני ממליץ לקחת את הכדור שעה לפני קיום יחסי מין. השפעתו של הכדור על הזיקפה נמשכת לפחות 4 שעות, ובדרך כלל עד 12 שעות מרגע נטילתו.
הכדור של ויאגרה 100 מ"ג נחשב לכדור עם ההשפעה הדרמטית ביותר על הזיקפה. לעיתים קרובות המינון הגבוה של החומר הפעיל עוזר לתפקד גם לפציינטים שתרופות אחרות לשיפור הזיקפה לא השפיעו עליהם. פציינטים מתארים זיקפה יותר חזקה ויותר נוקשה בשימוש ב100 מ"ג של ויאגרה.

אצל פציינטים מעל גיל 50, במקביל למתן התרופה אני רושם הפניה לבדיקות דם הורמונאליות כדי לבדוק את רמת הטסטוסטרון החופשי והטוטאלי. טיפול בתוסף טסטוסטרון בזריקות IM או בג'ל יומיומי בשילוב ויאגרה 100 מ"ג פותר לרוב רובם של הפציינטים המבוגרים את בעיות הזיקפה שלהם.
לפציינטים צעירים הסובלים מחרדת ביצוע, זאת אומרת בעיית זיקפה ממקור נפשי ללא סיבה רפואית, אני רושם ויאגרה כדי ללוות את הטיפול הסקסולוגי שמתבסס על החזרת תחושת ביטחון מיני דרך יצירת רצף של יחסי מין מוצלחים.

חלק מהפציינטים שלי מעדיפים לרכוש את התרופה בבית מרקחת אינטרנטי, כדי להימנע מהטרחה הכרוכה בהגעה לבית המרקחת ובמפגש עם רוקח.
מותר להשתמש בויאגרה מדי יום, באישור הרופא המטפל, אך אני מזכיר שאסור לקחת יותר מכדור אחד במשך 24 שעות

כמה עולה ויאגרה?

מחיר ויאגרה תלוי במספר גורמים: בקופות החולים נמכרת חפיסה של 8 כדורים במינון 100 מ"ג, במחיר של 152 ש"ח (19 ש"ח לכדור בממוצע). בתי מרקחת פרטיים מוכרים ויאגרה במחירים גבוהים בצורה משמעותית, כאשר אותה החפיסה תעלה לכם בבית מרקחת פרטי כ-219 ש"ח (27 ש"ח לכדור בממוצע).

לגודל הכדור גם כן יש השפעה על המחיר. ככל שהכדור במינון גדול יותר ומגיע בחפיסה גדולה יותר, כך תשלמו פחות בממוצע על כל מ"ג.

משך הפעילות

כשלושים אחוז מהמטופלים מספרים כי ויאגרה נכנסת לפעילות כבר לאחר 15 דקות מרגע נטילתה. כדור ויאגרה מאפשר בממוצע חצי שעה של זיקפה רצופה, כאשר השפעה מיטיבה כללית על הזיקפה נשארת ל-12 שעות לאחר נטילת הכדור.

חשוב לדעת:

  1. צריך לעדכן את הרופא על כל התרופות שלוקחים או נלקחו כשפונים לטיפול בבעיות זיקפה.
  2. שימוש בויאגרה אסור לגברים הנוטלים במקביל תרופות ממשפחת הניטראטים.
  3. במקרה וגם אחרי נטילת התרופה, הזיקפה עדיין אינה משביעת רצון, אני מבקש מהפציינטים לערוך בדיקת דם הכוללת ערכים של טסטוסטרון חופשי, פרולקטין, DHEA-S, TSH, ולגברים אחרי גיל 45 גם ערכי PSA.
  4. ברוב המקרים מתברר, אחרי בדיקת הדם, שיש צורך באיזון הורמונאלי, ואז מצרפים לטיפול בויאגרה גם תוספות של טוסטסטרון, שמאפשר פתרון יעיל במקרה והכדור לא השפיע מספיק על הזיקפה.
  5. תופעות הלוואי המועטות של ויאגרה, עליהן מדווחים לי הפציינטים הן כאבי ראש והפרעות נדירות בראייה. על תופעות הלוואי האלו יש לדווח לרופא, למרות שעל פי רוב חולפות מעצמן ללא טיפול, כעבור מספר ימים.
  6. ניתן לצרוך אלכוהול בזמן השימוש בויאגרה
  7. ניתן ליטול ויאגרה בזמן הארוחה וגם על קיבה ריקה, אך חשוב לציין כי למזון שומני יש נטייה לעכב את תחילת פעילותה.

לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

תודה על פנייתך
נחזור אליך בהקדם!

פתח אפשרויות ליצירת קשר

לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

תודה על פנייתך
נחזור אליך בהקדם!

חייגו אלינו