וגיניסמוס

טיפול בוגיניסמוס

וגיניסמוס היא בעיה מאוד נפוצה, שסובלות ממנה נשים רבות ובכל הגילאים. הבעיה קשורה לרפלקס בלתי נשלט הגורם להתכווצות השרירים בכניסה לנרתיק ובפי הטבעת, וכאבים שאינם מאפשרים חדירה. לוגיניסמוס רמות שונות של חומרה. ישנן נשים שיכולות לסבול את הכאב וכאלה שהכאב אינו נסבל ואינו מאפשר בכלל חדירה. נשים אלו מדווחות על תחושה של "קיר " בכניסת הנרתיק. וגיניסמוס כן מאפשר גירוי מיני רגיל, ואינו מפריע ללחות הנרתיק ואינו מונע השגת אורגזמה דגדגנית. הרבה זוגות מסתפקים בקיום יחסי מין אוראליים כדי לא להכאיב לאישה ומגיעים לטיפול לחפש פתרון רק כשהם רוצים להיכנס להיריון. וגיניסמוס מוגדרת כבעיה ברובה נפשית, אך ב 10 אחוז מהנשים .נמצאה גם בעיה פיזית מדברים על וגיניסמוס ראשוני כשהאישה מעולם לא אפשרה חדירה, ווגיניסמוס משני כשיחסי המין הפכו להיות מלווים בכאבים ובלתי אפשריים.

מהן הסיבות לוגיניסמוס?

המקור הנפשי של הבעיה עשוי להיות חינוכי. קשור לאיסורים וטאבו מבית ההורים. במקרים אלו, האישה דוחה את איבר המין שלה וחשה רגשות של אשם , בושה וגועל בהקשרו. נמצא שיש קשר בין וגיניזמוס לחוסר פרטיות שחוותה האישה כילדה, כשגופה היה המקום האחרון שלה לפרטיות.

המקור לוגיניסמוס יכול להיות גם טראומטי. פעם ראשונה לא רצויה או כואבת. או בתגובה לתוקפנות מינית , פיזית או מילולית שחוותה האישה. נשים הלוקות בוגיניסמוס סובלות מדימוי עצמי ומיני נמוך. הן לא מצליחות לממש את תשוקתן , אהבתן וקרבתן ואינן מקיימות מגע מיני מלא. זה כואב ולעיתים בלתי אפשרי. נשים הלוקות בוגיניסמוס סבורות לעיתים, כי הן פגומות מבחינה אנטומית ומבחינה מינית ואיבר המין שלהן צר מדי. אין לכך שום שחר. במהלך הטיפול הן תלמדנה להכיר את גופן , ולחוש רגשות חיוביים בהקשרו.

בשל עֲכָּבוֹת הנובעות לא רק מעצם הכאב אלא גם מהפחד ממנו, סובלות חלק מהנשים ממעצורים גם בקשריהן החברתיים, מאחר שהן חוששות להיגרר לקשר שעשוי להוביל לקיום יחסי מין. בקרב זוגות ניתן לאבחן הידרדרות בדיאלוג הרגשי-חושני, והמצב עלול להוביל לקרע ביחסים בין בני הזוג ולגירושין. הקושי לקיים יחסי-מין עשוי להיות רק סימפטום ביניים: כאשר הוא מחמיר, הוא עלול להביא לווגיניזם או לקרירות מינית (פריג'ידיות).

לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

תודה על פנייתך
נחזור אליך בהקדם!

פתח אפשרויות ליצירת קשר

לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

תודה על פנייתך
נחזור אליך בהקדם!

חייגו אלינו