התמודדות עם בגידה

לכל זוג, בגידה היא טראומה. אצל גברים, הפגיעה פחות קשה אם לא הייתה חדירה. הפחד האינסטינקטיבי של גבר זה לגדל ילד של מישהו אחר. 6 אחוז מהילדים בעולם לא יכולים להיות הילדים של אבא שלהם מבחינת סוג הדם. אצל נשים זה הפוך. הפגיעה פחות קשה אם האירוע היה רק מיני. נשים יסבלו יותר מרומן של הגבר ופחות ממין מזדמן.

בגידה בזוגיות יכולה להיגמר כצלקת, תוצאה של ניתוח שעברה הזוגיות והיה חיוני וחשוב כי ניתן היה ללמוד ממנו או שהבגידה תביא ליצירת פצע כואב שממאן להגליד,תוצאה של תאונה שהביאה בסופו של דבר לסיום היחסים הזוגיים.

התמודדות נשים עם בגידה

הרבה פעמים נשים הן יותר סלחניות בעניין הבגידה. הן זקוקות לתפיסה אחרת, לעבור חינוך מחדש. נשים אינן צריכות להסכים לבגידה של בעליהן, לא קיים איזשהו צורך מיני של גברים שגורם להם לבגוד, זה לא נכון. נשים חושבות לפעמים שאם זה לא רומן, זה לא בגידה. יש לומר זאת בפה מלא: סקס זה בגידה, גם אם זה נעשה עם רגשות ובלעדיהן.

התמודדות גברים עם בגידה

גברים לוקחים יותר קשה את הבגידות שמתבטאות באופן פיזי וייקחו פחות קשה את הבגידה שאיננה כזו, נשים לעומת הגברים ייקחו יותר קשה עם בגידה שהגיעה למימדי רומן אפילו מבלי שהבעל יממש אותה באופן פיזי מאשר מישהו שהוא סתם שכב איתה או שילם לה תמורת מין.

גברים מאמינים שאישה לא בגדה אם היא לא קיימה יחסי מין. אצל נשים הבגידה מתחילה בשקר. בבגידה יש חוק אחד- בגדת? תשתוק! אל תבוא לשפוך את הלב שלך ואת המצפון שלך ולהכביד על מצפונו של בן זוגך. טפל בעצמך אם אתה לא רוצה לחיות בשקר ולהמשיך לסכן את הזוגיות שלך.
הרבה פעמים גברים מודדים כמה רחוק הם יכולים ללכת כשהם מתחילים לשתף את בת הזוג בחוסר הנאמנות שלהם.

איך להגיב כשבן הזוג מודה בבגידה?

אם כבר בן הזוג מתוודה בבגידה, או שאנחנו מגלים על כך לבד או באמצעות חוקר פרטי, התגובה המיידית הנכונה קודם כל היא להגיב, להגיב בצורה קיצונית, להגיב בחומרה ולא לגלות שום הבנה, סלחנות או לקבל תירוץ. בן הזוג הנבגד צריך ליזום פרידה זמנית. גבר שלפתע מוצא עצמו עם מזוודותיו מחוץ לבית מול מנעול חדש שמותקן בדלת, כמעט תמיד יבחר באופציה של שיקום המשפחה.
כל פעם שלא עושים מזה סיפור נותנים אישור לבגידה. אסור לסלוח בקלות. אסור לוותר. כי כך נותנים אישור להתנהגות הבוגדנית.

זמן חשבון הנפש האישי והזוגי יגיע אחרי התגובה הראשונית. אם התרחשה בגידה כל אחד צריך לבדוק את עצמו ולבדוק למה זה קרה, האם יש חוסר סיפוק מיני? האם הפסקתי לחזר אחריה ולהסתכל עליה כעל אישה? האם הייתי רק אם, והפסקתי להיות מאהבת?

יש כאלו שיחליטו על פרידה זמנית או סופית, יש כאלו שפסק הזמן ייתן להם זמן לחשוב האם הם מעונינים להיפרד, אלו שאוהבים ומעוניינים להתגבר על כל המכשולים הנקרים בדרכם פונים לטיפול זוגי ,ומנסים להבין למה זה קרה ואיך נמנע את הישנות המקרה בעתיד.

לעיתים בטיפול זוגי מגלים שהיו בגידות לפני הנישואין. אחרי הטיפול הזוגי, אסור לדבר על הבגידה. היא צריכה להפוך לחלק מההיסטוריה. הטיפול הזוגי הוא ניתוח שגם אם יצליח או שלא, צלקת הבגידה תישאר תמיד.

לפרטים על טיפול זוגי לאחר בגידה, לחץ כאן.

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו