עבר, הווה עתיד – אבני דרך

אבני הדרך בהתפתחות המינית שלך כוללים את סך כל "הפעמים הראשונות " שלך. הנשיקה הראשונה, המגע המיני הראשון , וכמובן קיום יחסי המין הראשונים. הם כוללים גם רגעים משמעותיים אחרים בחייך, כל אחת והניסיונות שלה. חלק מאותם אירועים היו חד פעמיים, וחלק חזרו או יחזרו על עצמם במהלך החיים.

פעמים ראשונות

אולי את זוכרת את הפעם הראשונה שעשיתם אהבה בבית הראשון שלכם, או כששכבתם במיטה ולצידכם, בפעם הראשונה, נח התינוק שלכם שחזר איתכם הביתה. הפעם ההיא שפגשתם את האקס המיתולוגי כשיצאת עם האהבה החדשה שלך, הפעם הראשונה שהוא אמר לך שהוא אוהב אותך או הפעם הראשונה שהשתמשתם יחד בצעצוע מין. כל החוויות האלו קשורות רגשית ופיזית אצלך, לדרך בה חשת כאשר התרחשו. זיכרונות של תחושות חיוביות, שליליות, מגרות או דוחות. הזיכרונות הללו יצוצו וישפיעו על איך תרגישי כאשר הן תתרחשנה שוב מאוחר יותר במערכת היחסים שלך.

חוויות ילדות

גם חוויות הילדות המעובדות שלך משפיעות היום. זיכרונות מוקדמים משפיעים על איך את תופסת את המיניות שלך היום. אם הורייך היו פתוחים וכנים בשיחות על סקס, או סגורים ונבוכים. אם יש לך רגשות שליליים על היבטים בחיי המין שלך, נסי להבין מאין זה מגיע, כדי שתוכלי לעבוד על שינוי התפיסות שלך ולפתח גישה חיובית יותר. פענוח רגעים מן העבר המיני שלה הוא המפתח להווה ועתיד מיני מתגמל.

חוויות מיניות משותפות

הרהורים משותפים עם בן הזוג על אבני הדרך המיניות המשותפות זו חוויה מקרבת והשלב הראשון בלהפוך לבת זוג ומאהבת מושלמת. יצירת חוויות מיניות משותפות וזיכרונות מיניים משותפים מחייבים התפתחות וגדילה שלכם כזוג. כמו בכל שינוי, ההתפתחות הזו יכולה להרגיש מוזר בהתחלה, צריך לעבור מחסום רגשי וללמוד לשלב בין הידע והתחושות החדשות למי שאתם היום.

זוגיות ארוכת טווח מלאה באבני דרך, גדולות וקטנות. שיתוף וחגיגת כל שלב במערכת היחסים שלכם, משחזור הנשיקה הראשונה ועד הולדת הנכדה הראשונה, הוא המפתח לחיים של אינטימיות. חשבו על איזה אבני דרך חיזקו ואיזה החלישו את הקשר שלכם. הפעם הראשונה שעשיתם סקס אצל ההורים שלך או שלו, או הפעם הראשונה שקבעתם זמן כדי לקיים יחסי מין. שימי לב לדפוסים שהתפתחו וממשיכים לחזור על עצמם. אלו גם כן אבני דרך. את זוכרת את הפעם הראשונה שקיימתם "make up sex? האם זה הפך למשחק מיני שגרתי אצלכם, או נשאר אבן דרך חד פעמית?

חוויות זוגיות משותפות

האם את זוכרת את הרגע המדויק בו ידעת שהגבר הזה הוא ה אחד? האם זו הייתה אהבה ממבט ראשון או שבהתחלה לא שמת אליו לב ובאיזשהו שלב הבנת שהוא די מיוחד? מה היה בו שעשה לך את זה ? הרהורים מסוג זה על חיי האהבה שלך, יכולים להעניק לך הרגשה טובה וגם לגרום לך להעריך את בן הזוג ואת מערכת היחסים שלכם. שתפי אותו במנהרת הזמן הרומנטית הזו שלך, בעיקר אם לא דיברתם על זה לפני זה. זה יכול להיות מעניין להשוות. מתי הוא ידע שאת היא ה אחת שונה מהזמן שבו את ידעת. זכירת הרגעים המיוחדים הללו ודיבור עליהם, יכולים לחזק את הקשר שלכם, ולאשר לכם את אהבתכם.

במסגרת טיפול זוגי, מול זוג מסוכסך, אני פתאום נוהג להעלות את השאלה "מה היו כינויי החיבה שלכם בתחילת האהבה שלכם?" לא תאמינו איזה חיוך השאלה הזו יכולה להעלות על פניהם של מי שרק לפני רגע היו מוכנים להרוג אחד את השני.
ככל שמערכת היחסים שלכם מתבגרת ומשתנה, המשיכו ליצור אבני דרך חדשות והתאימו את הישנים לנסיבות המשתנות שלך. קחו זמן להיזכר במה שעברתם, העריכו את הטוב, ותקנו מה שכבר לא עובד. תכנון אבני הדרך הבאות שלכם קדימה, היא חוויה אפילו יותר רומנטית מאשר להיזכר באבני הדרך הקודמות.

מה עוד לא עשיתם? חשבו על הדבר הבא שתרצו לעשות יחד. אולי אתם מוכנים כבר לפגוש את ההורים? ללדת ילד משותף? לתכנן את החופשה הראשונה אחרי הפנסיה? או את התפריט שתבשלו יחד בארוחה הבאה? בכל מקום בו אתם נמצאים במערכת היחסים שלכם, קחו זמן לחשוב על הדבר הבא שתעשו יחד. כאשר תחליטו על אבן הדרך הבאה, הכינו תכנית כדי לגרום לה לקרות. המסע שלכם כזוג יהיה מספק יותר עבור שניכם כשתזכרו לתכנן יחד את השינוי והצמיחה שאתם חווים לאורך הדרך.
הטוב ביותר עוד לפניכם.

לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

תודה על פנייתך
נחזור אליך בהקדם!

פתח אפשרויות ליצירת קשר

לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

תודה על פנייתך
נחזור אליך בהקדם!

חייגו אלינו