מיניות לאחר הפסקת הווסת

הייתי רוצה לפתוח בניפוץ מיתוס: הפסקת הוסת אין פירושה סיומם של חיי המין שלך! האמת היא שהכול תלוי בך – אם תרצי בהם, חיי המין שלך יכולים להיות נפלאים גם עד 120. המנופאוזה או הפסקת הוסת משמעותה תום תקופת הפוריות של האישה, וזו הסיבה לקישור השגוי בין העדר פוריות להיעדר יחסי מין, שהרי יחסי מין נתפסים כמיועדים בבסיסם לרבייה.

השינויים ההורמונאליים, ובעיקר הירידה ברמות האסטרוגן משפיעים מבחינה גופנית ונפשית: שינויים ברקמות עשויים לגרום להפחתת הרגישות באברי המין וליובש בנרתיק, רמות ההורמונים המשתנות עלולות לגרום למצבי רוח מתחלפים, גלי חום ועייפות, שמשפיעים כמובן על החשק המיני וכן לתופעות גופניות כגון עליה במשקל ורפיון שרירים שלא תורמים לדימוי גוף נשי ומושך. אך לאמיתו של דבר, החשק המיני אינו נעלם. הוא פוחת באופן טבעי עם הגיל, אצל גברים ונשים כאחד, אולם אין פירוש הדבר שלא תוכלי ליהנות מיחסי מין מספקים כשתחפצי בהם, גם אם תדירותם תרד.

בתסמינים הגופניים של גיל המעבר ניתן לטפל בדרכים שונות, החל מהקפדה על תזונה נכונה ופעילות גופנית וכלה בטיפול הורמונלי. מאחר וסימני גיל המעבר המטרידים נשים בגילאי 45-55 , מקורן בעובדה שהשחלות מפסיקות לייצר את ההורמון אסטרוגן, הורמון המין הנשי, אני ממליץ לפנות לרופא נשים ולדבר איתו על השלמת רמת האסטרוגן ע"י שימוש בהורמונים או בתרכובות ממקור טבעי ,שפועל בצורה סלקטיבית בצורה שונה על רקמות שונות, כגון "פמארל".

קראי כאן על טיפול הורמנלי להגברת החשק המיני אצל נשים

אולם הטיפול החשוב ביותר הוא זה הפנימי – עלייך להאמין שאת עדיין מושכת ונחשקת מבפנים ומבחוץ! יחסי המין שלך יכולים להמריא בתקופה זו, כשאת משוחררת סוף-סוף מהדאגות לגבי הריון לא רצוי או דימום וסתי שיפתיע ברגע הלא-נכון. הילדים לרוב כבר גדלים ועוזבים את הבית, מטלות הבית פוחתות, לפעמים אחד מבני הזוג או שניהם כבר יוצאים לגמלאות. זה הזמן לחזור ולהיות זוג צעיר ומאוהב. לבלות זמן ביחד, להרעיף חיבה ולהרבות במגע.

גם אם אינכם מעוניינים ביחסי מין פנימיים עם חדירה, מין אוראלי ואוננות הדדית הם דרכים נפלאות להגיע לסיפוק ולחזק את הזוגיות. ידוע שמגע אינטימי מכל סוג שהוא מרגיע, מעלה את רמת הביטחון העצמי והביטחון בבן/בת הזוג ותורם לתחושת חיוּת ושמחה.

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו