מה הסימנים שאתם צריכים התערבות בזוגיות

טיפול מיני אצל רופא סקסולוג

האם אתם צריכם לפנות לייעוץ זוגי?

לכל זוג יש מה שנקרא עליות ומורדות, יש ימים ותקופות של חסד ויש ימים קשים, אז איך תדעו אם אתם סתם ביום קצת קשה או שאתם עוברים או יותר גרוע פיתחתם הרגלים ודינמיקה שמכרסמת ביסודות של מערכת היחסים שלכם? כמעט תמיד הסיבה בגללה זוג נפרד או מגיע לטיפול קשורה בבגידה או מריבה גדולה. כתוצאה מגורמים  שכרסמו במערכת היחסים לאט וביסודיות וכך מערכות יחסים שהתחילו כמעט תמיד באהבה גדולה מתייבשות ומתפרקות.

אחד  המודלים המקובלים על ידי אנשי מקצוע בתחום הזוגיות למיפוי מערכות יחסים הוא המודל של פרופסור רוברט סטנברג (Robert J. Sternberg) שדיבר על משולש אהבה ובו שלושה קודקודים, אינטימיות (חברות), מחויבות ותשוקה (מיניות).זוגיות טובה ומיטיבה מתאפשרת כאשר יש הרמוניה וכל שלושת הקודקודים מתפקדים. אם חסרה אינטימיות  או תשוקה או מחויבות זה זמן טוב לפנות לאיש מקצוע להתערבות בזוגיות. בהמשך המאמר כל אחד יוכל לבחון את עצמו ומערכת היחסים שלו האם אתם צריכים עזרה לשיפור הזוגיות שלכם?

אינטימיות זוגית:  

כדי לבדוק את מידת האינטימיות שלכם  אתם יכולים לענות על השאלות הבאות:

האם בן או בת הזוג שלי הם החברים הכי טובים שלי? האם אני חושש שדברים שאגיד ישמשו נגדי? האם אני משתמש/ת במה שנאמר  כדי לנגח את בן/בת הזוג שלי? האם יש בשיח ביננו הכללות (תמיד, כל פעם, אף פעם…. )?  האם יש תחושה או תלונה של חשש  להגיד דברים, האם צריך "ללכת על ביצים"  בבית ? מי האנשים הראשונים שאני משתף במה שקורה לי בחיים לטוב ולרע?

האם  אתם מעבירים ביקורת, מתרחקים, שותקים, כועסים או מאשימים  ?

אם התשובות לשאלות האלה גורמות לך להרהר שיש מקום לשיפור זה סימן שכדאי לכם לפנות לאיש מקצוע שיעזור לכם לשפר את התקשורת שלכם ושתוכלו לעצור את מעל הפגיעה ההדדית ולעבור למעגל הנתינה ובכך לחזקת את תחושת  את האינטימיות שלכם.

מחויבות:

כדי לבדוק אם קיימת בינכם מחויבות כדאי לכם לשאול את עצמכם את השאלות הבאות:

האם עוברת בי המחשבה אולי עדיף לי לבד? האם יש לי סרט בראש על פרידה, האם זה סרט טוב או רע? כמה אני רואה את עצמי מחויב לזוגיות שלי "לנצח" ? האם אני מקבל תחושה שבן/בת הזוג שלי מחויבים להישאר איתי באש ובמים ? האם ובאיזו מידה אנחנו מגוננים ושומרים אחד על השני כאשר אנחנו בחברה ובמשפחה ותמיד תופסים את הצד של בני הזוג שלנו? האם זה מובן לנו שאנחנו יחד כדי להישאר ?

אם התשובות לשאלות הללו מעוררות בכם  שאלות לגבי טיב מערכת היחסים זאת הזדמנות מצוינת לפנות להתערבות של איש מקצוע שיעזור לכם להדביק מחדש את הזוגיות.

תשוקה:

כדי לבדוק אם התשוקה שלכם עדיין קיימת מומלץ לענות לעצמכם על השאלות הבאות:

כמה אתם נמשכים פיזית לבני הזוג שלכם וכמה אתם מרגישים שיש משיכה הדדית?
האם את מסופקים מאיכות ותדירות יחסי המין שלכם? האם  אתם מרבים לגעת זה בזו?
האם את מתנשקים? האם את אוהבים להפתיע במתנות או במחוות? האם  את מתגעגעים?

האם אתם שולחים הודעות מפלרטטות? האם יש בקשות ודברים שהייתי רוצה שיקרו במיטה אבל  אני לא יכול לדבר עליהם ?

תשוקה ומיניות הם חלק חשוב ומהותי מחיינו וכמובן נדבך חשוב בזוגיות. אם חלק מהתשובות לשאלות הללו מגלות לכם שיש פער בין האופן שבו הייתם רוצים לבטא את המיניות שלכם בתוך הזוגיות ובין מה שקורה היום זה זמן מצוין לפנות לאיש מקצוע שיעזור לכם לגשר על הפערים .

סיכום

לשמר זוגיות לאורך זמן באופן מיטיבי זאת מלאכה מורכבת ולרובנו אין ידע וכלים איך לעשות זאת. כמעט תמיד הפערים הקטנים יביאו בסופו של דבר למשבר גדול. לכן כדאי להיות בתשומת לב לאיכות היחסים שלנו על פי המודל המוצע שהבאתי באמצעות התבוננות על האינטימיות על המחויבות ועל התשוקה והמיניות כדי לפנות ולהיעזר באיש מקצוע ובידע שיאפשר לכם לשמר את הזוגיות ושתהיה מיטיבה לאורך זמן.

 

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו