תכנון הדייט המושלם ליום האהבה

ט"ו באב במקור הוא חג של רווקים. בחג זה היו הנערות יוצאות לכרמים לחפש חתן. אולם בעידן המאה ה21 קיבל החג היפה הזה מסורת חדשה ומבורכת. חג לאוהבים באשר הם. זהו זמן מצויין לעצור ממירוץ החיים ולהזכר בקצת שקט ולמה אנחנו בכלל כאן. זהו זמן מצויין לפרגן לאיש/ה שלצידנו ולהגיד לו/ה שטוב לנו שהוא/היא כאן, להגיד לו/ה שאנחנו אוהבים אותו/ה ולהתפנות לזמן איכות לטובת שניכם.

מה רצוי ומומלץ לעשות לבן/בת הזוג ערב ט"ו באב

הפתעה – תמיד מעניין להפתיע את בן/בת הזוג. עדיף להפתיע מבלי ליצור ציפיות והכנות, מאשר להפתיע לאחר יצירת 'חוסר ציפיות' (למשל כאשר מכריזים 'שלא נעשה כלום' היום, ואז להפתיע). ניתן בהחלט לעשות חימום קל ערב קודם כדוגמת מתן של זר פרחים וביום החג לקחת להזמין מקום במסעדה מיוחדת, למשל.

זמינות – לא צריך לגלות מה ההפתעה, אבל חשוב לוודא כי הדייט שלך פנוי/ה בערב החג.

תכנון – לכל בילוי זוגי, מומלץ להזמין מקומות מראש. כך יחסכו מכם האכזבה בשל תפוסה מלאה או המתנה בתור שאינה תורמת לרומנטיקה.

שקט – למי שיש ילדים מומלץ להתארגן מראש עם בייביסיטר, וחשוב שהבייביסיטר תכיר את הילדים קודם לכן והם ירגישו נח בחברתה, כדי שחס וחלילה שלא יווצרו בעיות שידרשו מכם לחזור הביתה לפני המועד.

מחוות – אם מדובר בחגיגת יום הולדת או דייט במועד סמוך ליום ההולדת, אפשר לארגן מראש איזו מחווה אישית כמו עוגה עם נרות וכדומה.

חיזור – מה לעשות אצל בני האדם, גם הקדמונים, כמו אצל כל בעלי החיים – הזכר הוא המחזר, וכלי החיזור שלו מתמקדים באוכל ובמוסיקה (שירה). בבילוי רומנטי יהיה זה (על פי רוב) המחזר, זה שדואג למוסיקה, לאוכל ולתשלום. הצעתי לסיום הבילוי הנה להצטייד מראש בשמיכת חוף, בקבוק יין וכוסות ולאחר המסעדה לנסוע לחוף הים או לפארק לסיום הבילוי. (מאוד רומנטי) להשלמת האווירה, ניתן להשמיע מוסיקה מרדיו הרכב או הסמארטפון.

מתנות – אם אתם מכירים זה את טעמו של זו, אתם בהחלט יכולים לקנות זה לזו מתנות אישיות כמו בגדים (רק אם אתה יודע במדוייק מה המידה של בת זוגך), משקפי שמש או אקססוריז אישיים אחרים. יהלומים דווקא לא הייתי ממליץ, זהו פריט שמתאים ליום הולדת או יום נישואין – אירועים שהם קצת יותר רשמיים. בל נשכח שט"ו באב זהו חג רומנטי לשני בני הזוג ומצופה כי גם האישה תפרגן לבן הזוג שלה במחווה רומנטית ו/או מתנה.

אני בעד מתנה אישית בעלת משמעות. אפילו כרטיס ברכה עם כמה מילים מהלב יעשה את העבודה וישאר לתמיד.

מה לא רצוי לעשות בערב ט"ו באב

לא להכריז  על חוסר עניין בציון יום האהבה ובעיקר אם אתם לא מרבים לחגוג ביחד לאורך השנה.

פרחים – אם בחרתם באפשרות של להביא פרחים, דאגו להביא זר מרשים, מושקע ומכובד ולא זר שנקנה מרוכל על הכביש בדרך הביתה.

מסעדה – עדיף לא לצאת כלל, מללכת למסעדה מבלי שהזמנת מקומות מראש.
לתכנן – לעולם לא לעשות תוכניות כבדרך אגב. לרוב תוכניות ש"אינן סגורות" ואינן מתוכננות היטב, דינן להרוס את האווירה.

הפתעה – גם אם עושים הפתעה יש לברר בעדינות את הציפיות של בן הזוג. קניית מתנה שתאכזב אותו או תגרום לו להיות מובך, תקלקל את הערב. לפעמים עדיף "לקלקל" ולגלות מה ההפתעה מלקנות מתנה מאכזבת. (בכל מקרה לא לשכח פתק החלפה)

ציפיות – לנשים, אל תצפו מהגבר… לא לכל הגברים יש את היכולת לדעת מה חשוב לך. אם חשוב לך לציין את ט"ו באב – הכיני אותו מראש.

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו