בגידה

יחסי מין בין אדם שנמצא רשמית בקשר זוגי ואדם אחר שאינו בן זוגו.
בגידות בחיי נישואין נחשבות כעילה הראשונה לגירושים.

טיפ מד"ר דריי:
לחיות בזוגיות זו בחירה. אתה בוחר להפסיק לחפש את הטוב יותר מתוך ידיעה שהוא קיים. הנורה האדומה נדלקת כאשר אנחנו מפעילים מחדש את החיישנים בחוץ. אנחנו צריכים אז לשאול את עצמנו "למה זה קורה ולמה הפעלנו אותם?" . בגידה מגיעה מתסכול, אנחנו מפסיקים להילחם כדי לשנות משהו בזוגיות שלנו ומוותרים על השינוי. אנחנו נסגרים ,נאטמים ומתחילים לשקר.

בכל פעם שאנחנו יוצאים מהקשר הזוגי בסוד, בכל פעם שאנחנו משקרים אנחנו בוגדים. כול אחד מגדיר לעצמו מהי בגידה. ההגדרה הנפוצה מסתכמת בזאת שאם היית מספר על המעשים לבן הזוג הוא לא היה מקבל אותם. ואז אתה צריך לשקר, שקר גדול או קטן. בעשרת הדברות הבגידה נמצאת בין "אל תרצח" ו"אל תגנוב", כי זה אחד הדברים הכי חשובים לחברה האנושית. המונוגמיות היא דבק חברתי והכרחית לקיום החברה.

אנשים בוגדים בגלל וויתור. כשלא מנסים לתקן את מה שיש בבית ואז רצים ללכת ולמצוא בחוץ את מה שחסר לנו. זה לא באמת פתרון כי זה מוסיף בעיה לבעיה. הבגידה נותנת שאיפה של חמצן כדי שנוכל לסבול את מה שקורה בבית. 60 אחוז מהזוגות שמתמודדים עם בגידה מתגרשים ולא מוצאים את הדרך חזרה. 70 אחוז מהבוגדים מספרים, 30 אחוז נתפסים בגלל סימנים או הלשנה. אם זה עלה על פני השטח, אסור לסלוח בקלות. אסור לוותר. כי אם כן זה מהווה אישור להתנהגות הבוגדנית.

אם מחליטים לא להתגרש, צריך ללכת לטיפול ושני הצדדים צריכים לעשות חשבון נפש. אחרי הטיפול, אסור לדבר על הבגידה. היא צריכה להפוך לחלק מההיסטוריה. הבגידה תישאר כצלקת של ניתוח שיצליח או שלא, אבל הצלקת תישאר תמיד. 90 אחוז מהזוגות שפונים לטיפול זוגי אחרי בגידה לא התגרשו ומגדירים את עצמם יותר מאושרים מאשר קודם.

למידע נוסף אודות טיפול זוגי לאחר בגידה, לחץ כאן

לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

תודה על פנייתך
נחזור אליך בהקדם!

פתח אפשרויות ליצירת קשר

לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

תודה על פנייתך
נחזור אליך בהקדם!

חייגו אלינו