היפטרי מרגשי אשמה והרס עצמי

אני יודע שנשים "מופגזות" במודלים לא מציאותיים על אותן אימהות סלבריטאיות שנהנות מכל העולמות. יש להן הכל – עבודה נחשקת ומתגמלת, ילדים מושלמים, בעל תומך ומאוהב כתיכוניסט. הן גם לובשות את אותו הג'ינס מהתיכון, מתקדמות במהירות בקריירה, מסיעות כל ילד לעשרות חוגים ולא שוכחות לשכב עם הבעל 3-2 פעמים בשבוע, כשהן חוות אורגזמה עוצמתית כמובן, בכל פעם.

אני, בוודאי, שמח בשביל אותן דמויות דמיוניות, אך אני לא אישה ואיני צריך להתמודד עם האשמה שהיא מנת חלקן של נשים שמרגישות חוסר בטחון ותחושה שהן לא מתאמצות ולא טובות מספיק, ולא עומדות בציפיות של החברה המשפחה ובעיקר דרישותיהן מעצמן לנוכח מודלים בלתי קיימים אלו. הלחץ הזה לעמוד תמיד בציפיות מביא לפגיעה באנרגיה ובדימוי העצמי הנשי.

כדי לעבור את השינוי ולהתחיל לטפח דימוי עצמי טוב יותר, את חייבת להיפטר מהנטייה הנשית להרס עצמי, שמתבטאת, למשל, בביקורתיות יתר לגבי המראה החיצוני שלך, בדאגה יתרה ובלקיחת יותר מדי אחריות על רווחתם וצרכיהם של אנשים אחרים על חשבון צרכייך שלך. אני מבין שיש לך התחייבויות ואת רגילה לתת מענה לצרכי בן הזוג, המשפחה והחברים, ולכן אני מציע לך לאתר את הסיבות לדאגות המשמעותיות יותר, שהמחשבה עליהן מטרידה אותך יותר, למצוא פתרון או דרך לחיות איתן, ולפנות לך את המקום והזמן המנטלי שהן גזלו ממך.

למדי לקחת פסקי זמן לעצמך. האנרגיה הכללית והמינית שלך זקוקה להטענה קבועה. בחודשים הקרובים, נסי להתרגל לקחת זמן כדי לטפח את עצמך ולהקדיש זמן כל יום לעשות גם דברים שמהם את נהנית, בלי להרגיש אשמה. ההרגל לעצור כדי לטעון את הסוללה שלך הוא מרכיב חשוב ביכולת שלך להיכנס להלך רוח חיובי ומיני. זה לא אומר שתפסיקי לטפל באהובייך, אבל התייחסות רבה יותר לצרכים הרגשיים שלך תהפוך אותך לחברה, אימא ומאהבת טובה יותר.

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו