אורגזמה נשית

איך סקס עם אביזרי מין ישפר את הזוגיות שלכם

מדוע נשים רבות לא מצליחות להגיע לידי גמירה?

החדשות הטובות הן שהעונג והסיפוק המיני מתבטאים אצל נשים בכמה צורות שונות. כאשר אנו מדברים על אורגזמה אצל נשים, ניתן להתייחס לפחות לשלושה סוגים עיקריים שלה: אורגזמה דגדגנית, אורגזמה נרתיקית ואורגזמה המשלבת בין השתיים. מדוע אם כן, נשים רבות מתעסקות לא אחת במהלך חייהן בכל הקשור לגמירה נשית ולא יודעות איך להגיע לאורגזמה?
מרבית הפניות והתלונות של נשים המבקשות להיוועץ עם רופא סקסולוג יעסקו סביב נושא האורגזמה הנשית והדרכים להגיע אליה. התלונה השנייה בשכיחותה היא חוסר בחשק מיני – סממן מוכר וידוע הפוגע בתפקוד המיני של נשים רבות ומונע מהן להגיע לאורגזמה.
גם תלונות אחרות של נשים בנוגע לדימוי הגוף העצמי שלהן, וכאבים בזמן המגע המיני קשורות באופן ישיר לחוסר ההצלחה שלהן לחוות גמירה נשית או שפיכה נשית.

מהם ממדי הבעיה בקרב נשים בעולם המערבי?

סקרים רבים שנערכו החל משנות ה 80 ועד היום בכל המדינות המערביות, מעלים תוצאות דומות: רוב בולט של נשים, וליתר דיוק 76% מהן מסוגלות להגיע לאורגזמה אך ורק באמצעות הדגדגן בעוד שרק 20% מהנשים מגיעות לאורגזמה נרתיקית. עוד עולה כי יותר מ 30% מהנשים לא מגיעות לשום צורה של אורגזמה נשית.
אם נוכחתם לראות כי הנתונים מצביעים על שיעור של יותר מ 100%, הרי הסיבה היא אותן נשים ברות מזל שמגלות את שני סוגי האורגזמות ומסוגלות לחוות אותן לעיתים תכופות.
הבעיות שצצות סביב נושא הגמירה הנשית מעסיקות במשך עשורים רופאים וסקסולוגים בכירים ונשים מיואשות המבקשים למצוא את תרופת הפלא לחיי מיניות מספקים ומאושרים. ההגעה לשיא בזמן קיום יחסי המין היא חלק נפרד במימוש מיניות האישה והנאתה המלאה במהלך המגע המיני.

מדוע כל כך קשה להגיע לאורגזמה נשית?

אמנם קיימות מספר דרכים באמצעותן יכולות נשים להגיע לאורגזמה, וכדי להבין איך לענג אישה, צריך להבין שהדרך אליהן לעיתים קרובות עלולה להיות ארוכה. כיאה לבעיה סבוכה, אין רק סיבה אחת מרכזית המונעת מכל כך הרבה נשים להגיע לידי סיפוק מיני. עם זאת, ניתן לחלק אותן למספר גורמים עיקריים.

עכבות, חסמים נפשיים והרצון להיות בשליטה ומודעות

הגורם המנטלי והתרבותי הראשון מערב בתוכו עכבות וחוסר יכולת להיות נוכח עד תום באקט המיני ולהיקשר אל בן הזוג. אל אלו יש להוסיף את רגשי האשמה מהנאה שלעיתים מסתתרים בתת המודע והאישה כלל לא מבחינה בהם ואת הביישנות מחשיפה מלאה מול בן הזוג.
אלמנט מרכזי נוסף קשור למבנה הנפשי המורכב של האישה. נשים, מטבען, בעלות מודעות גבוהה ורגישות יתר לכל המתרחש מסביבן. בסיטואציות אינטימיות מול בן הזוג, נשים רבות לא מסוגלות לשחרר את היצר המיני והפחד מאיבוד שליטה מגביל אותן ומונע מהן להגיע לאורגזמה.
ראוי לציין שתקופת ההריון נחשבת לתקופה פריחה מינית עבור האישה וגם זמן נהדר לבחון בתור זוג איך מגיעים לאורגזמה בהריון.

זמן זה שם המשחק

משך הזמן של האקט המיני מהווה פקטור מרכזי בדרך לאורגזמה הנשית. כאמור, הגורם המנטלי המגביל מצריך התמודדות מצידה של האישה והיא צריכה לצאת מעצמה על מנת להתמסר לסיטואציה האינטימית. לצורך כך נדרשת סבלנות מצידו של בן הזוג עד לגילוי השיא הנשי. אם לאישה בממוצע לוקח כ-25 דקות כדי להגיע לאורגזמה, גבר טיפוסי יהיה מוכן להשקיע במשחק מקדים או להחזיק את הזיקפה הרבה פחות זמן. לצורך השוואה, גבר ישראלי שופך בממוצע בין 3 עד 4 דקות אחרי החדירה. לכך ניתן להוסיף גם את הנתון שמדווח על ממוצע של לא פחות מ 52% מכלל הגברים שבשלב מסויים בחייהם יסבלו מבעיית שפיכה מוקדמת לאחר כ-2 דקות בלבד .

אורגזמה נשית – ציפיות לחוד ומציאות לחוד

ציפיות לא ריאליות ומוגזמות מהאקט המיני וחוסר בחינוך מיני הולם עלולות להוביל לקשיים בדרך לאורגזמה אצל נשים רבות. הפער האדיר בין המסרים אליהם אנו נחשפים דרך המסך ותעשיית הבידור לבין המציאות יוצרת אשליה בכל הנוגע למה זה אורגזמה ואיך להגיע לאורגזמה נשית. חוסר המודעות של ציבור הנשים לגבי הפער מצריך בדיקה נוספת של כל העניין. הגבול בין סרט מדע בדיוני לבין סצינת אהבה מתוך סרט אמריקאי טיפוסי בו זוג מאהבים שנכנסו למיטה מגיעים יחד לאורגזמה תוך 2 דקות הוא דק מאוד. כדי לתאר את הסיטואציה בצורה מעשית יותר ולקדם את נושא המודעות לגמירה הנשית, רצוי להפנות את ציבור הנשים לסצינות מתוך הקולנוע הצרפתי. בסרט "בטי לו" ,לדוגמא, הזוג ז'אן לוק אנגלד וביאטריס דל נצפים במעשה אהבה בו הוא מעניק לה מין אוראלי במשך 17 דקות. תהליך ההתמסרות לוקח זמן ואין די בחינוך המיני שאנחנו צורכים כדי להעביר את המסר הזה. אורכה של הסצינה, אגב, קוצר לארבע דקות – אולי במטרה למנוע תסביכים אפשריים בקרב ציבור הגברים הישראלים.

מבנה פיסיולוגי מורכב

המבנה הפיסיולוגי הסבוך של איבר המין הנשי מוביל לקושי להגיע לאורגזמה. גוף האישה הוא מורכב, וכיאה לכך, גם איבר המין הנשי נסתר והרבה היבטים הקשורים אליו עדיין לא ידועים לנוף גברים ונשים כאחד. בהשוואה לפין, איבר המין של האישה פנימי – הנרתיק וגם הדגדגן מוסתרים ועל מנת להתגבר על הקושי יש ללמוד ולהכיר אותו בצורה עמוקה יותר בעת המגע המיני. על הגבר להכיר את בת זוגו ולדעת מה זה אורגזמה נשית כפי שהיא חווה אותה. ראוי לציין כי נקודת ה-G המפורסמת עדיין נחשבת למיתוס, ואין עדיין עובדות חד משמעיות בנוגע אליה ולאורגזמה הנשית או השפיכה הנשית.

כיצד ניתן להתמודד עם המחסומים בדרך לאורגזמה הנשית?

ראשית, חשוב לשפוך אור חיובי על העניין ולהדגיש שכל אישה יכולה לחוות במהלך חייה את כל סוגי האורגזמות, ואין נשים שנולדו כדי לחוות רק אורגזמה נרתיקית או רק אורגזמה דגדגנית. כמו כן, מהרגע שנמצאה הדרך לאורגזמה והאישה לומדת להכיר את גופה היא תוכל להגיע למספר אורגזמות במהלך האקט המיני, להבדיל מגבר שיחווה אורגזמה אחת בלבד.

בין אם מדובר באורגזמה דגדגנית או נרתיקית, ההתמסרות לאקט המיני ותחושת הניתוק של האישה יחד עם סבלנות מצד בן הזוג יכולות להוביל לאורגזמה. כל פעולה נוספת כמו מין אוראלי ומשחק מקדים אחר יתרמו גם הם בדרך למטרה.

אגב, הסיכוי לחוות אורגזמה בהריון ולעיתים גם שפיכה נשית גדלים מאחר והאישה נמצאת בשיא פריחתה המינית ובעקבות זאת תוכל ללמוד איך מגיעים לאורגזמה ביתר קלות. עוד יותר מעניין לדעת שאורגזמות, באופן טבעי, נוטות להתחזק בעוצמתן ובתדירותן יחד עם הגיל. אישה יכולה ליהנות הרבה יותר בגיל 50 מאשר מגיל 40 והרבה יותר בגיל 40 מאשר בגיל 30 או 20.

שאלות נפוצות

שאלה: מה הסיבה שלא כל הנשים מגיעות לאורגזמה?
תשובה: קשה להגדיר סיבה אחת ויחידה, אך במקרים רבים יש קשר לדימוי הגוף העצמי של האישה, חסמים פסיכולוגים או כאבים בזמן המגע המיני. לעתים, הסיבה היא שלוקח לאישה זמן רב יותר מגבר להגיע לאורגזמה, והמגע המיני לא נמשך מספיק זמן כדי שתספיק לחוות גמירה נשית.

שאלה: האם אי הגעה לאורגזמה נשית משפיעה על החשק מיני?
תשובה: קיים קשר הדוק בין השניים, וייתכן כי חוסר החשק המיני פוגע ביכולת להגיע לאורגזמה, ולהפך. עם זאת, נשים רבות מייחסות חשיבות ליצירת קשר אינטימי לצורך הגעה לאורגזמה, ולעתים קיים קושי ביצירת קשר כזה.

שאלה: כמה זמן יכולה להימשך אורגזמה נשית?
תשובה: אורגזמה נשית אורכת בדרך כלל עד 20 שניות, וניתן לחוות מספר אורגזמות במהלך קיום יחסי המין.

שאלה: איך גורמים לאישה להגיע לגמירה?
תשובה: כדאי להכיר את סוגי האורגזמות כדי לסייע לאישה להגיע לגמירה: דגדגנית, חדירה ומשולבת. אישה יכולה לחוות אורגזמה דגדגנית בזמן מין אוראלי, מגע יד או איבר המין הגברי, בעוד שאורגזמה בחדירה מתרחשת בנרתיק במהלך האקט המיני. לעתים הדברים מתרחשים יחד באורגזמה משולבת.

שאלה: האם שימוש באמצעי מניעה משפיע על החשק המיני?
תשובה: אמצעי מניעה שמכילים הורמונים, כמו גלולות למניעת היריון, עשויים להוריד את רמת הטסטוסטרון בדם וכתוצאה מכך להשפיע על החשק המיני. לפני שמסיקים מסקנות, חשוב להתייעץ עם רופא וסקסולוג ולבדוק שלא מעורבים במצב גורמים נפשיים כמו עייפות או לחץ.

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו