עזרה מקצועית או עבודה עם עצמי?!

פורום זוגיות וסקסולוגיה – ד"ר דניאל דרייעזרה מקצועית או עבודה עם עצמי?!
אנונימי asked 4 שנים ago

שלום רב ד"ר,
בת 32, נשואה מזה 7 שנים לאדם מקסים, אדיב ונפלא- ללא ילדים. חיי הנישואים שלנו טובים ואנו חברים טובים ונהנים זה מזו מלבד בתחום המיני… בו אנו חווים קשיים אשר נובעים ממטענים אותם אני סוחבת….
לפני שהכרתי את בעלי יצאתי ממערכת יחסים עם גבר שהיה בחיי משך 3 שנים. תחילה מערכת היחסים הייתה נפלאה אך לאחר שנה מצאתי את עצמי בתוך מערכת יחסים הרסנית אשר כללה אלימות נפשית ופיזית וסיטואציות הקשורות למין אשר הרסו לי את כל "התמימות" שהכרתי וידעתי עד אז. מין כבר לא נראה לי אותו הדבר מאז.
משך שנים ניסיתי לעבוד על עצמי אך במבחן התוצאה אני פשוט מנותקת מהסיטואציה, ללא חשק ותשוקה אמיתית ולעולם לא משחררת. מאוד מודעת ומאוד עצורה.
אני חשה שאני גורמת עוול לבעלי שאינני מצליחה להתמסר כולי אליו וכל ניסיונותיו וניסיונותיי אינם צלחו ואיני מצליחה לראות במין דבר מהנה ומענג… בעלי עושה הכל בכדי לנסות ולעזור לי אך התחושה שלי היא שנשמתי מצולקת ושרופה מבפנים…. 
אני יודעת שבעלי מודע מאוד לבעיה שלי אך יחד עם זאת אינני חושבת שהוא מבין את עומק הקושי ואינו מצליח להבין כיצד אינני מצליחה להשתחרר למרות שעברו כל כך הרבה שנים.
 
האם יש דרך בה אני יכולה לעזור לעצמי?! האם מקרה שכזה ניתן ונכון להיות מטופל ע"י סקסולוג?! מה נעשה בסוג טיפול שכזה?
 
 

1 Answers
Dr Drai צוות answered 4 שנים ago

שלום לאני:)
עצוב מאוד לשמוע על החוויות ששמעת ומצוין שהצלחת למצוא זוגיות חדשה וטובה. אני בהחלט נותן מקום לעבודה עצמית אבל את מדברת על לפחות שבע שנים, אם לא יותר, של עבודה עצמית שאמנם שיפרה את המצב אבל עדיין לא הביאה אותך למקום שבו את רוצה להיות. נדמה לי ששבע שנים הן פרק זמן ארוך מספיק לנסות להתמודד לבד וכעת כדאי לך להסתייע גם בעזרה מקצועית. בסופו של דבר מדובר בטיפול בשיחות. אין סיבה לפחד או להרתע מכך.
בנוסף, הייתי רוצה להתייחס למשפט אחד מתוך מה שכתבת – "אני חושבת שאני גורמת עוול לבעלי  שאינני מצליחה להתמסר אליו". בראש ובראשונה את גורמת עוול לעצמך. את אישה צעירה במערכת יחסים אוהבת שמגיע לה ליהנות מיחסי מין. חבל שתתני לחוויות שעברת לקלקל לך פן חשוב כל כך בחיים.
אשמח מאוד לעזור לך.