גודל איבר המין, אורך הפין

פין קטןנושא גודל איבר המין פורה במספר המיתוסים השקריים שגבר נחשף אליהם במרוצת חייו. העובדה הביולוגית היא הפין מורכב בעיקר משני גופים ספוגים שאי אפשר להאריך בלי להזיק להם. אורך איבר המין הגברי הממוצע הוא בין 12 ל 15 ס”מ. קיים מיתוס לגבי אורך איבר המין של גברים שחורים שהוא גדול יותר – זהו מיתוס די נכון. האיבר שלהם באמת ארוך יותר בעיקר ברפיון . אפשר להתנחם בכך שלגברים אסייתים יש איבר מין קטן (קצר) יותר , בממוצע.

גברים שמגיעים לטיפול אצל רופא סקסולוג ומתלוננים על פין קטן מידי, לרוב ובאופן מפתיע, מה שמפריע להם זה לא כל כך אורך הפין בזמן זיקפה, אלא האורך בזמן שאיבר המין רפוי. מעניין לדעת שככל שאיבר המין קצר בזמן שהוא רפוי, כך הוא הופך להיות גדול יותר פרופורציונאלית בזמן הזיקפה. וההיפך,ככל שאיבר המין גדול יותר במצב רפוי, פחות הוא גדל בזקפה.

גברים שחושדים שאיבר המין שלהם קטן מדי בזמן שהוא רפוי, משוכנעים שכל אישה או כל גבר מסתכל עליהם באזור איבר המין, וכולם יכולים לגלות את ה”סוד” שלהם.
הפחד הזה ברוב המקרים לא קשור למציאות.

יצא לי לבדוק גברים עם תלונה כזו שהיו בעלים של איבר מין ענק. למרות זאת, כמו עם כל בעיה של דימוי גוף ואסתטיקה, קשה לשכנע גבר שהוא “טועה” . חשוב לדעת – עומק נרתיק אישה זה רק 8 ס”מ. אישה יכולה להרגיש מלאה באיבר שאורכו 12 ס”מ. בכל מקרה מה שהכי חשוב מבחינת איבר המין הוא עובי איבר המין. בזמן החדירה, האישה מרגישה למעשה רק בשליש החיצוני של הנרתיק, משום שרק שם יש קולטנים לתחושות.

נכון שהרבה נשים מייחסות חשיבות לגודל של איבר המין הגברי. מאחר וטיפלתי כרופא מומחה לסקסולוגיה, יותר מעשר שנים בפציינטים אירופאים , אני מרשה לעצמי להשוות ולקבוע שבעיקר נשים ישראליות , מתייחסות ושמות דגש, ומתייחסות לגודל איבר המין הגברי. בעיקר בארץ נשים נוטות לשפוט את כישורי הגבר כמאהב ואיכות יחסי המין איתו בהתאם לגודל איבר מינו.

הסיבה לכך היא פשוטה. מאחר והגברים מייחסים כל כך הרבה חשיבות לנושא גודל איבר המין בינם לבין עצמם, כל הנושא הופך להיות מאוד מרכזי בחיי המין. אם בארץ, גברים היו מייחסים פחות חשיבות לגודל של איבר המין שלהם, ולא היו שמים את כל הגבריות שלהם , ואת הבסיס לביטחון העצמי שלהם רק במדד הזה, גם הנשים היו פחות שמות לב.

בנושא של דימוי גוף חשוב להבין – כפי שאתה רואה את עצמך, האחרים רואים אותך. ואדם בוחר את מידת החשיבות שהוא נותן לדברים , ואז אחרים מתייחסים לכך בהתאמה.

 

האם הגודל משנה בכלל לנשים?

נושא גודל איבר המין אינו אבסולוטי. קיים גם עניין של התאמה גופנית בין בני הזוג. לא כל אישה יכולה ליהנות מקיום יחסי מין עם גבר בעל איבר מין גדול ואפילו חלקן עשוי לסבול מזה.

הכרתי פציינטיות עם נרתיק צר שלא יכלו לסבול חדירה של איבר מין מעל 15 ס”מ, והכרתי פציינטיות שבאמת נהנו יותר אם לבן הזוג היה איבר מין גדול בגבולות של 20 ס”מ מקסימום.

לבעלי איבר מין יותר ארוך מ 20 ס”מ יש בעיות משלהם. במקרים רבים בת הזוג לא נהנית מהחדירה, ועשויה לסבול מאי נוחות במקרה הטוב או כאבים. גם לזוג כזה יש פתרונות בטיפול מיני אצל סקסולוג.

העובדה הרלוונטית והחשובה ביותר היא ש 76% מהנשים מגיעות לאורגזמה בזמן המשחק המקדים שבו אין כל חשיבות לגודל איבר המין. אישה תגיע לאורגזמה דגדגנית בעזרת מאהב נדיב, קשוב, חושני,  שאיבר המין הגדול שלו הוא הראש.

רק 24% מהנשים גומרות בזמן החדירה. גם אז, בדרך כלל זה בכלל לא קשור לאורך הפין, אלה לניסיון של המאהב וליכולתו להחזיק זיקפה טובה לאורך זמן.

 

ד”ר דניאל דריי בתקשורת